Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Tosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Tosi

atena35 09:00, 17 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
bleebla napisał(a)
Jaki kolor wrzosów masz pod hortensjami i co jest pomiędzy ?


Pod tymi hortensjami wrzosy są białe, a pomiędzy nimi formuję małe kulki bukszpanowe, które zrobiłam łącząc po 4 sadzonki Zobaczymy co mi wyjdzie
____________________
Ogród Tosi
atena35 09:08, 17 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
nicol21 napisał(a)


Ale mam nadzieję, że przyczyna skurczenia się doby jest pozytywna

W sumie to nie potrafię wybrać fotki która podoba mi się najbardziej!! Bo wszystko jest superanckie! No może oprócz Rohana który rzeczywiście wygląda marnie, a na żywo pewnie jeszcze marniej. Oby udało sie stwierdzić szybko co mu dolega i zaradzić. a nie rośnie na kamieniu? w sensie że korzeń przewodni dotarł do kamienia?

Przeogróek cudny, ogród też! Trawki we wrzoścach też extra. Śmiesznie wyszło z tymi limkami/nie limkami, ale te też mogą być fajne!

Dzięki wielkie za cudne zdjęcia


No, właśnie sama nie znam przyczyn kurczenia się doby
A propos Rohana to przyczyna o której piszesz wydawała mi się prawdopodobna gdy padł pierwszy. Dlatego z drugim obeszliśmy się znacznie troskliwiej - głęboki dół, wymieniona ziemia, podlewanie, opryski - a on padł szybciej niż pierwszy
Z limkami wcale mi nie do śmiechu, bo o ile Pinky Winky jeszcze strawię to dwie NN-ki wkurzają mnie na maxsa
____________________
Ogród Tosi
baraga1904 09:12, 17 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...miałam podobne problemey z moim bukiem...dwa lata się męczył i on i ja ...az do przesadzenia w zupełnie inną częśc ogrodu teraz rośnie jak gooopi... i o ile dobrze pamiętam też od Żurka...P
atena35 09:15, 17 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Borbetka napisał(a)
Tośka, widzę że fioletowe czosnki też masz wygięte. Czy rosną w pełnym słońcu czy w półcieniu? Ja mam w tym drugim i powyginane, że hej.

Moniko, mam je w różnych miejscach i zaobserwowałam, że :
te przy domu mają słońce od rana do 14tej, mają tam też bardzo ciepło i te mocno się wyginają
natomiast mam kępkę, która stoi w przewiewnym miejscu, słoneczko praktycznie od rana do późnego popołudnia i tam stoją prosto, ale mają mniejsze główki i później "zakwitły".
Dzisiaj dowiedziałam się z artykułu Danusi, że one są "hit sezonu"
Mus dokupić na następny rok, a drogie nie są
____________________
Ogród Tosi
atena35 09:18, 17 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Magda_ napisał(a)
lubię do Ciebie zaglądać

Limki już mają takie duże kwiatki.... u mnie dopiero startują


Moja jedna Limka tak wystartowała, taka krzywa, najmniejsza (chyba jakiś kocur sąsiadów na niej wylądował bo jakby środkiem złamana) - reszta też jeszcze w pąkach
____________________
Ogród Tosi
atena35 09:20, 17 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Jagodaa napisał(a)
Widzę, że u Ciebie zamieszanie hortkowe jeszcze większe niż u mnie.

Zastanawiam się, czy sprzedawcy celowo mylą odmiany, aby wszystko sprzedać, czy sami nie ich znają. Pewnie są i tacy, i tacy .

Tak czy inaczej, pięknie u Ciebie i zwykle jestem na bieżąco z fotorelacjami.


Ja też tego nie rozumiem, ale to wkurzające.
Ja na bieżąco to jestem tylko z fotorelacjami Niech żyje pismo obrazkowe
____________________
Ogród Tosi
atena35 09:21, 17 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
eda napisał(a)
Fajnie Tosiu wszystko rośnie trawniczek żyleta kolorek żurawek mi się podoba Buziaki zostawiam

Cieszę się, ze zaglądasz. Ja też zaglądam ale śladów nie zostawiam, buziaki.
____________________
Ogród Tosi
atena35 09:23, 17 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
baraga1904 napisał(a)
...miałam podobne problemey z moim bukiem...dwa lata się męczył i on i ja ...az do przesadzenia w zupełnie inną częśc ogrodu teraz rośnie jak gooopi... i o ile dobrze pamiętam też od Żurka...P


O widzisz, może jest dla niego nadzieja, chociaż ja spisałam go na straty. Dzisiaj wysadzę do doniczki i do "szpitala" pójdzie
____________________
Ogród Tosi
ewakatowice 09:25, 17 lip 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
atena35 napisał(a)


O widzisz, może jest dla niego nadzieja, chociaż ja spisałam go na straty. Dzisiaj wysadzę do doniczki i do "szpitala" pójdzie


Tosi, czyli odwieziesz do Żurka?
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Gabrysia_ 09:34, 17 lip 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Fajnie hortki śmignęły
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies