Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Tosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Tosi

Magda_ 19:44, 17 lip 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
atena35 napisał(a)


Moja jedna Limka tak wystartowała, taka krzywa, najmniejsza (chyba jakiś kocur sąsiadów na niej wylądował bo jakby środkiem złamana) - reszta też jeszcze w pąkach


ach te koty, tylko przez nie bałagan a pożytku niewiele
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Borbetka 22:24, 17 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Sama mam kota i zawsze miałam zdanie, że lepiej go mieć niż psa, ale teraz patrząc na podsikiwane rośliny z zażółconymi gałązkami i nieprzyjemną wonią z krzaków, skłaniam się ku ... żadnemu zwierzęciu póki co.
Mój kot długo był sam na posesji, przynajmniej rzadko widywałam inne. Od kiedy kotka sąsiadów zaczęła przychodzić regularnie, zaczął zachowywać się jako obrońca terytorium. Śmierdzi w wielu miejscach niestety i nie podoba mi się to bardzo.
____________________
borówcowy wizytowka
Magda70 22:59, 17 lip 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Borbetka napisał(a)

No widzisz, hiciora mamy. A tak na marginesie to ciekawe, że w pełnym słońcu mają mniejsze główki. Dorodniejsze powinny być, hmmm. To jedyne cebulowe, które mi się zgadzają z obrazkiem na opakowaniu, jeśli chodzi o roślinki kupowane w dyskontach.


Ha ha...chyba miałam więcej szczęścia...bo w sumie to chyba tylko jedno opakowanie tulipanów mi nie pasowalo z dyskontu...a miałam ich niezle ilości
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
atena35 08:20, 18 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Magda_ napisał(a)


ach te koty, tylko przez nie bałagan a pożytku niewiele


Tak ogólnie to nie narzekam, wiele szkód nie robią Wojny z nimi nie będzie przynajmniej narazie
____________________
Ogród Tosi
atena35 08:36, 18 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Borbetka napisał(a)
Sama mam kota i zawsze miałam zdanie, że lepiej go mieć niż psa, ale teraz patrząc na podsikiwane rośliny z zażółconymi gałązkami i nieprzyjemną wonią z krzaków, skłaniam się ku ... żadnemu zwierzęciu póki co.
Mój kot długo był sam na posesji, przynajmniej rzadko widywałam inne. Od kiedy kotka sąsiadów zaczęła przychodzić regularnie, zaczął zachowywać się jako obrońca terytorium. Śmierdzi w wielu miejscach niestety i nie podoba mi się to bardzo.


U nas pies, a właściwie psica Czasami jak się rozpędzi i wpadnie w hortki to cierpnę, dobrze, że mała jest to nie łamie roślin. Za to trawnik posikuje i nie zawsze się zauważy, a potem niestety ciemnozielone kępki, a w środku wypalona dziura.
Ale i tak ją kochamy.
____________________
Ogród Tosi
atena35 08:38, 18 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Magda70 napisał(a)


Ha ha...chyba miałam więcej szczęścia...bo w sumie to chyba tylko jedno opakowanie tulipanów mi nie pasowalo z dyskontu...a miałam ich niezle ilości


Z cebulowe pasowały mi wszystkie. Te pomieszane hortensje to z internetowego sklepu zamawiałam. Teraz bym tak nie zrobiła, ale rok temu napalenie było wielkie
____________________
Ogród Tosi
Madzenka 19:15, 18 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
atena35 napisał(a)


W tego speca to wątpię chociaż ogrodniczką też nie chciałam nigdy być
A na buku to nic nie widzę, liście zdrowe, zdrowe, aż tu pewnego dnia uschły i spadają ...


No to klops... Jeden mój buk gubi liście.... Mówisz ze jest dead?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madziulka 14:25, 20 lip 2014

Dołączył: 01 cze 2014
Posty: 5
Tosiu, jaki rodzaj hortensji rośnie u Ciebie, wszystko wygląda zjawisko uwielbiam zaglądąć do Ciebie i podziwiać
____________________
atena35 20:04, 21 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Marzena2007 napisał(a)


No to klops... Jeden mój buk gubi liście.... Mówisz ze jest dead?


Nic nie mogę zrobić. Siła wyższa.
____________________
Ogród Tosi
atena35 20:07, 21 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Madziulka napisał(a)
Tosiu, jaki rodzaj hortensji rośnie u Ciebie, wszystko wygląda zjawisko uwielbiam zaglądąć do Ciebie i podziwiać


Wg projektu miały być Limelight i Silver Dolar, tak zakupiłam w internetowym sklepie, ale Limek mam tylko 7 a reszta 12 to jakieś coś. Podejrzewam, że Pinky Winky - ale pewności nie mam.
Jest co jest, to być musi
____________________
Ogród Tosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies