Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Tosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Tosi

GabiK 22:13, 10 maj 2013

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
A co to za różnica - rabatka czy donice? Jak ma Tosia tam parkować to i donic nie postawi, a jak donice mogą stać i nie przeszkadzać, to rabata mogła być.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Diana 00:13, 11 maj 2013


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
atena35 napisał(a)
Mam też zagwozdkę.
Na etapie projektowania nie przewidziałam, że podjazd bedzie musiał być wybrukowany do płotu.
W związku z tym w projekcie mam tam piękną rabatę ze stożkami bukszpanowymi, które bardzo mi się podobają.
Na projekcie teraz jest tak:
po lewej od wjazdu kulki - po prawej stożki

Moja korekta, po lewej stożki - po prawej bruk




Ja również mam bruk po prawej tak jak Ty do ogrodzenia, ale zrobiliśmy niewybrukowane koło w którym rośnie choinka (w dolnym prawym rogu). Jest tam doprowadzone nawadnianie i prąd (do lampek świątecznych) Choinka nie ma jeszcze zawrotnych rozmiarów, ale czekam
Z doświadczenia wiem, że takie rozwiązanie rabaty obok "toru" po którym porusza się samochód jest bardzo niepraktyczne ! Będziesz chciała zaparkować z prawej strony i będzie zawsze kłopot. Wyjąć coś większego z samochodu. To wydaje się śmieszne, ale tak to wygląda w praktyce. Musieliśmy zmienić cały podjazd, bo ja już miałam dość stresu, że niszczona była moja praca ...
Ciekawa jestem co postanowisz i czekam na dalsze efekty
pozdrawiam
Agnieszka_B 23:03, 11 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Ogród zapowiada się bardzo ciekawie . Cudne serby- bardzo dorodne. Mozesz zdradzic gdzie na Śląsku można takie kupić?
pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
atena35 08:24, 13 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Selly napisał(a)

Tak się jakoś przyczepiłam tego tła. Bo o ile żwirek na pewno jest świetny do niskich kulek, to w przypadku stożków, sama nie wiem ? A co jest tłem dla stożków po prawej stronie w pierwotnym projekcie? tam są chyba 3 rodzaje roślin, tak ? Co to miało być : takie żółte, fioletowe i szare z kółkami ?


Tak.
takie żółte to żurawka citronelle
fioletowe i szare to ophiopogon planiscapus nigrescens
a kółka to miskant chiński Variegatus
____________________
Ogród Tosi
Ala_d 09:04, 13 maj 2013

Dołączył: 20 kwi 2013
Posty: 13
atena35 napisał(a)

Zbyszku za późno już wybrukowany, ale Pan, który brukował powiedział, że nie mam się martwić, bo z doświdaczenia wie, że klienci często najpierw brukują a potem "wyciągają" - on się cieszy bo ma robotę
Dziękuję za odwiedziny



Witam serdecznie!

Tym mnie tak rozbawiłać to tak jak z moim sadzeniem. Dzisiaj tu jutro tam.
Zapraszam do siebie
____________________
Pozdrawiam serdecznie Ala- ogrodowe perypetie Ali
eda 14:25, 14 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
atena35 napisał(a)
Witam.
Mam na imię Antonina ws Tosia

Na Ogrodowisko trafiłam po obejrzeniu odcinka „Maja w ogrodzie”, w którym prowadząca pokazywała Ogródek Miniaturowy (teraz wiem, że to ogród GabiK).
Zapamiętałam Danusię i szukałam - "wygooglowało" się szybko.

Potem z zapartym tchem przeczytałam i obejrzałam:
"Ogród nie tylko bukszpanowy" niedościgniony ideał
„Ogród Sylwii od początku” gdzie Danusia projektowała na odległość, a właścicielka pracowała jak jakiś robokop
wiele innych pięknych zakątków.

Czytając o doświadczeniach ogrodniczych innych - często powtarzało się : „szkoda, że nie trafiłam na ogrodowisko wcześniej” albo „szkoda, że nie mieliśmy projektu, uniknęlibyśmy chaosu” itp.

Pomyślałam, że skoro mam to szczęście i poznałam Wasze towarzystwo zanim zaczęłam prace nad własnym ugorem powinnam skorzystać.

Zapytałam Danusię o projekt, zgodziła się jakbyśmy znały się od zawsze.
W dwa dni uzgodniłyśmy szczegóły, a po tygodniu gotowy projekt wisiał już w widocznym miejscu w domu.
Teraz każdy kto wchodzi podziwia jak piękny będzie mój ogród… (z naciskiem na będzie)
Witam serdecznie Tosiu w gronie nowicjuszek i powodzenia
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hanka_andrus 09:36, 15 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pozdrawiam.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
atena35 09:47, 15 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
hanka_andrus napisał(a)
Pozdrawiam.


Jak zawsze miła.
____________________
Ogród Tosi
atena35 09:55, 15 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji, chociaż nie poszła w tym kierunku, o który mi chodziło
Chodziło o zamianę kul bukszpanowych na stożki, bo bruk już leży i narazie tak zostanie.
Ale tak bywa ze słowem pisanym
____________________
Ogród Tosi
atena35 10:42, 15 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Na sposób realizacji ogrodu miałam różne pomysły.
Gdy trafiłam na Ogrodowisko jasne stało się, że MUSI być projekt - jest.
Wiadomo było, że ze względów ekonomicznych będzie się to odbywało etapami.
Potem było jeszcze duużo myślenia, który etap ma być pierwszy.
Ostatecznie doszłam do porozumienia sama ze sobą i stwierdziłam, że najważniejsze są podstawy.
Czyli - kanwa, na której wyhaftuję moje kwiatki i listki.
W piątek (10.05.2013) wyglądało to tak:




____________________
Ogród Tosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies