Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Tosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Tosi

ana_art 11:17, 16 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
No to czekamy na info i foty traweczek
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Borbetka 21:34, 16 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Tosiu, czy Twoja róża Chopin szybko zrzuca płatki? Kupiłam New Dawn i strasznie śmieci, muszę wymienić na inną pnącą i nie wiem jaką.
____________________
borówcowy wizytowka
atena35 09:08, 17 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Borbetka napisał(a)
Tosiu, czy Twoja róża Chopin szybko zrzuca płatki? Kupiłam New Dawn i strasznie śmieci, muszę wymienić na inną pnącą i nie wiem jaką.


Trudno powidzieć nie zastanawiałam się nad tym szczególnie
Dam zdjęcie z 06/07/2013

Tu z 11/07/2013

Dzisiaj 17/07/2013 krzaczek środkowy wygląda identycznie (chyba) Sprawdzę jak wrócę z pracy
____________________
Ogród Tosi
atena35 09:14, 17 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Trawki doszły, wydaje mi się, że są ok. Sami oceńcie:
Carex buchanii
Miscantus Zebrinus
Ophiopogon planiscapus Nigra (jeden kwiatek)
Stipa tenusissima


____________________
Ogród Tosi
Topola 10:05, 17 lip 2013


Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 233
atena35 napisał(a)
Trawki doszły, wydaje mi się, że są ok. Sami oceńcie:
Carex buchanii
Miscantus Zebrinus
Ophiopogon planiscapus Nigra (jeden kwiatek)
Stipa tenusissima




Wszystko ok. Czekamy za wizualizacjami zakupów na docelowym miejscu. Zbieram się w sobie na zakup Ophiopogon planiscapus Nigra. Tym bardziej czekam za fotkami z zagospodarowania zakupów.
____________________
Już nie działka - już ogród (u Topoli)
atena35 10:14, 17 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Na 11 posadzonych Serbów 1 niestety choruje:


Podejrzewam, że przyczyną jest to uszkodzenie, bo od niego w dół drzewko próbuje się ratować a od tego miejsca w górę chyba usycha
____________________
Ogród Tosi
Borbetka 10:19, 17 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dzięki Tosiu, trawkę Nigra kupiłam wiosną, taką maciupką i wcale jej nie widać. Ona jednak w żwirku musi być. Dam jej szansę na "urośnięcie". Może wtedy w takiej plamie ją zobaczę. Z różą to chodziło mi o śmiecenie głównie. Mam pergolę przy tarasie i muszę znaleźć różę, która nie zrzuca płatków tak szybko, bo będę miała ekstra bałagan. Już postanowiłam na przyszły rok - żadnych pelargonii. Mam różowe w tym roku i ciągle sprzątam.
____________________
borówcowy wizytowka
atena35 10:20, 17 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Tu chory Omorica w tle, bardzo widać różnice.

Szkoda mi go ale chyba nie da się uratować.
Pozostałe rosną tylko, że trochę jak krzywe zęby Jakiś aparat do prostowania by się przydał


____________________
Ogród Tosi
atena35 10:27, 17 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Borbetka napisał(a)
Dzięki Tosiu, trawkę Nigra kupiłam wiosną, taką maciupką i wcale jej nie widać. Ona jednak w żwirku musi być. Dam jej szansę na "urośnięcie". Może wtedy w takiej plamie ją zobaczę. Z różą to chodziło mi o śmiecenie głównie. Mam pergolę przy tarasie i muszę znaleźć różę, która nie zrzuca płatków tak szybko, bo będę miała ekstra bałagan. Już postanowiłam na przyszły rok - żadnych pelargonii. Mam różowe w tym roku i ciągle sprzątam.


Mi udawało się zawsze te chopinowe śmieci złapać, ale wiesz ona u mnie pierwsze kroki robi
Ja też postanowiłam, że w przyszłym roku w donicach tylko liście
Surfinie tak bardzo nie śmiecą ale, żeby były ładne trzeba je codzinnie obrywać, łeeee
13 lat obrywania wystarczy w przyszłe lato odpoczynek (jak nie zapomnę oczywiście.
____________________
Ogród Tosi
Borbetka 10:44, 17 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja kupiłam petunię białą u mnie na wsi. Pan mi mówił, że nikt jej nie chciał kupić, bo za tania, a ona jest doskonała. Lepi się trochę do palców, ale nie spadnie po przekwitnięciu. Ma pełny kwiat i nie obrywam systematycznie, tylko nawożę i kwitnie. Pięknie pachnie, ale niestety nie wiem jak się nazywa, bo na giełdzie jej nie mieli. Mam nadzieję, że dostanę ją w przyszłym roku, to obsadzę "wszystko".
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies