Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - problemy inne niż choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - problemy inne niż choroby i szkodniki

ZbigniewG 13:12, 02 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
Ewa ten krawężnik można podnieść do góry bo raczej nie jest zabetnowany
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
nebel 13:21, 02 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Zbyszku,
jak przeczytałam Twoja radę, żeby przysypać korzenie ziemią, to własnie pomyślalam o podniesieniu krawęznika.
Nie niczego w ogrodzie nie betonuję więc 'damy radę' czyli ja jako 'kierownik budowy' i jeszcze ktoś do pomocy
Dziękuję
____________________
Ogród Nebel
AlicyaLK 15:20, 02 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
jakoś nie pomyślałam, że krawężik jest ruchomy Co zasadzisz pod brzózką? Wrzuć zdjątko po metamorfozie Ja brzózek dojdę pewnie dopiero w czerwcu na razie na maj mam inne plany Zbyszku, raz jeszcze dziękuję za pomoc bo jednak sama bałam się przysypać korzenie ziemią
Mam nadzieję, że u Was majówka ładniejsza niż w Krakowie Choć może roślinki się cieszą
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Gardenarium 10:04, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zielony napisał(a)
W ostatnim czasie podczas wichury ucierpiała brzoza. Została złamana, wydaje mi się że jeszcze żyje. Czy da się uratować to drzewo? Czy w ogóle ma to sens?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 10:05, 10 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witaj na moje oko to nic się nie da z tym drzewem zrobić !
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Karol99 10:05, 10 kwi 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Raczej już po niej. W sumie zawsze możesz próbować ją "postawić" i jakoś obwiązać, tak jak to robią ze szczepieniem ale według mnie nie ma to sensu.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Makusia 11:49, 11 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Pytanie z nieco innej beczki. Mam szpaler brzóz w ogrodzie - takich "najzwyklejszych". Strasznie je "wyciąga do góry". Nie są gęste, tylko z roku na rok szybują w górę. Już nie tworzą ślicznej zielonej ściany. Czy myślicie, że można/trzeba przyciąć im wierzchołki? Na jakiej wysokości? Jeśli tak, to czy znacie jakieś metody bezpieczne, bo brzozy mają kilkanaście metrów....
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Mazan 17:48, 12 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Makusia

Swoje tnę na przedwiośniu, teraz już w jajo. Przedtem były kulami, ale ptactwa drobnego się w nich nagnieździło i pozwoliłem im rosnąć do 2,5 - 3 m. Później nie zbliżam się już do nich ze względu na lokatorów.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Makusia 13:43, 13 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Mazan dziękuję bardzo- nie chcę ich "skrócić o połowę", ale nie są równe i walczą o słońce- tak wyglądają. W takim razie na wiosnę cięcie- muszę tylko przemyśleć, jak to zrobić na takiej wysokości
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gardenarium 19:59, 22 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Izabella18 napisał(a)
Dzień dobry. W tym roku posadziłam brzozę i rosła pięknie aż nagle w ciągu kilku dni liście pożółkły i uschły. Szczęśliwie zaczęły pojawiać się nowe listki i to dało mi nadzieję że wszystko jest w porządku ale niestety widzę że te nowe listki też usychają . Bardzo proszę o pomoc. To mój pierwszy ogród i pierwsza brzoza i bardzo chciałbym ją uratować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies