Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - problemy inne niż choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - problemy inne niż choroby i szkodniki

sylwia_slomc... 19:59, 22 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Brzoza choruje zamkn.

Lej jej dużo wody, brzozy to pijusy, a ona się jeszcze nie przyjęła, a tu upały.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Picia100 14:04, 29 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2021
Posty: 1
Cześć
Proszę o poradę. Mam na swoim terenie ok. 100 brzóz. Kilka z nich ostatnio mnie niepokoi. Mianowicie są dość roztańczone. Przy lekkim nawet podmuchu wiatru cały pień się dosyć mocno rusza do tego stopnia, że wokół pnia utworzył się otwór ok. 4cm. w ziemi. Inne stoją sztywno i tylko uginają się korony. Drzewa wyglądają na zdrowe ale boję się, że powalą się w końcu na sąsiada a małe nie są. Gdzieś z 15m. Przy głębię ok 50 cm obwodu. Jedną usunąłem bo już mi spać nie dawała. Czy słusznie? Co może być przyczyną? Ta usunięta miała dość głęboko jak na brzozę rozłożone korzenie. Około pół metra pod gruntem. Teren jest dość leśny a wodę gruntową mam na 80 cm.
Czy mogę spać spokojnie?


Adela 12:01, 24 kwi 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Brzoza Youngii (4-5 lat) niepokojące (mnie) rowki w dolnej części pnia i mrówki.
Czy powinnam się niepokoić?
____________________
Ela - Moja ostoja
Fleszu 09:13, 28 kwi 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
u mnie w poprzednim ogródku tak wyglądała kora brzozy Youngii na której w młodym wieku ostrzył sobie pazury kot

Drzewo zawsze było w dobrej kondycji.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Adela 08:32, 29 kwi 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Fleszu, u mnie też chodzą koty sąsiadów (wyłapują norniki). Widziałam wcześniej pień surmii podrapany ich pazurkami, ale to, nie to, ślady są płytkie, powierzchowne.
Na brzozie natomiast głębokie, aż do części podkorowej. Korytarze jakby wydrążone dłutem.
Zabezpieczę profilaktycznie przed szkodnikami i chorobami.
Może tak właśnie wygląda „starzenie się pnia”?
____________________
Ela - Moja ostoja
Fleszu 08:59, 04 maj 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Moją Youngii kot podrapał jak była młodym drzewkiem. wtedy rany były niewielkie, ale wraz z rozwojem drzewa stały się właśnie takie jak u Ciebie. Brzoza rosła ładnie i w niczym jej to nie przeszkadzało.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies