Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon 'Globosum' - Acer platanoides 'Globosum'

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon 'Globosum' - Acer platanoides 'Globosum'

archislaw 22:15, 02 kwi 2015

Dołączył: 01 kwi 2015
Posty: 3
No tak, ale widok sterty skrzydlaków wokół drzewa będzie mnie irytował ogród jest bardzo młody, tak jak moje zainteresowanie krzaczkami i, przynajmniej obecnie, sterta skrzydlaków to dla mnie bałagan :] może za pare lat uznam ze taki widok to urok natury :]
Karol99 23:23, 02 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ale to nie jest tak, że te skrzydlaki opadają przy drzewie. U mnie nigdy tego nie widzę, one są wywiewane. W ogrodzie sa prawie niezauważalne.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
xAga 08:30, 22 lip 2015

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Witam, mam problem z tym klonem. Kupiony miesiąc temu, ładny, zielony, szczepiony na ok. 1.80 m. Teraz jakby więdnie , liście straciły kolor, przebarwiaja się jakby na czerwono, brązowo, część usycha. Nic na nich nie ma, żadnej mszycy. Jak nie pada to jest solidnie podlewany. Może za dużo wody? A może liście są przypalone przez słońce? Co może być przyczyną?
Mazan 11:47, 23 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
xAga

Przyczyną jest suche powietrze i intensywna transpiracja. Trzeba zamgławiać wieczorem powietrze wokół drzewa, ale nie liście. Mówiąc inaczej - trzeba tworzyć mikroklimat.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
xAga 12:03, 23 lip 2015

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Dziękuje za odp. Już wczoraj cały net wyczytałam... Nie wiem czy dobrze, ale już wczoraj troszkę go spryskałam Topsinem.... w obawie, że to grzyb jakiś
Ale czy ten mój klonik do uratowania, odżyje???
Codziennie wieczorem mam zraszać powietrze wokół niego?
Karol99 12:50, 23 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Raczej to nie grzyb, ale oprysk nigdy nie zaszkodzi.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
xAga 13:30, 28 lip 2015

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Dzięki za odp. Na razie pogoda łaskawsza... ale liście w większości usychają... Zobaczymy, może puści nowe i odżyje
igacz3 10:41, 07 sie 2015

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Mazan napisał(a)
xAga

Przyczyną jest suche powietrze i intensywna transpiracja. Trzeba zamgławiać wieczorem powietrze wokół drzewa, ale nie liście. Mówiąc inaczej - trzeba tworzyć mikroklimat.


Pozdrawiam


Witam!
Pozwolę się dołączyć do wątku.

Ja mam podobny problem z klonem czerwonym nie znam pełnej nazwy ma formę kolumnową, jst u mnie trzy lata i każej wiosny wydaje się że pięknie rozwijają się pąki, są jędrne liście szkliste czerwone, ale już na początku lipca widać , ze liscie przestają rosnąć, są małe, zasychają powol, traca kolor. Rośnie w pełnym słońcu, w duze susze podlewam go, ale to nie przynosi efektu.



Nie mam pojęcia co mu moze dolegać , dołączam zdjęcia jakie udało mi sie zrobić, może pani Danusia, albo kto kolwiek z ogrodowiska pomoże określić mi przyczynę.

____________________
Mazan 11:47, 08 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
igacz3

Klon czerwony lubi miejsca osłonięte, półcień, żyzne podłoże lecz przepuszczalne, wilgoć i kwaśny odczyn. Na fotkach dość niewyraźnie widoczny niedobór - prawdopodobnie magnezu. Sprawdź pH czy nie jest za wysokie. Na otwartym terenie może mu dodatkowo dokuczać suche powietrze i nadmiar słońca.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
xAga 12:15, 09 sie 2015

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Mój klon wygląda już niestety tak.... Zrobiłam mu małą osłonę od słońca, wieczorem zraszam powietrze wokół niego. Ale widać małe zielone pąki na łodygach tak jakby chciał nowe liście puścić, zobaczymy co niego będzie

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies