Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon 'Globosum' - Acer platanoides 'Globosum'

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon 'Globosum' - Acer platanoides 'Globosum'

ajka 11:26, 21 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Mam trzy klony globosum, środkowy w tym roku bez liści, czy jest szansa, że jeszcze odbije czy już na straty?





Dwa pozostałe z liśćmi




____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 11:34, 14 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Niestety mój klon nadal suchy, ale odbija na dole i co teraz z nim? Bo ja nie rozumiem tego zjawiska



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Eleeri 21:47, 10 wrz 2021

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
Witam, przeglądam wątek i nigdzie nie ma o klonie Globosum Gold, a ja się właśnie nad nim zastanawiam. Dla niego mam miejsce od strony zachodniej.
Lepszy będzie zielony? Czy nie ma różnicy? Bo podoba mi się bardziej ten złoty
____________________
Joanna Ogród Eleeri
asik001 11:36, 18 lut 2022

Dołączył: 20 maj 2020
Posty: 17
Czy klony Globosum przycina się, żeby zagęścić/uformować koronę? Tak jak np katalpę? Czy pozwala im się swobodnie rosnąć bez ingerencji?
Fleszu 14:19, 29 mar 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Przycina się ale nie jakoś drastycznie. Ja zawsze ciąłem w lecie kilka razy najdłuższe pędy wystające poza kształt kopuły i bardzo ładnie wyglądał.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Beata36 09:30, 27 maj 2022

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Myślę nad zakupem klona globosum i znalazłam szkółkę która oferuje jego docelowy wzrost do 3-3,5metra czyli idealnie jak szukam ale twierdzi że korona t go drzewa to max 2 i tu jestem w szoku bo liczyłam na te piękne szerokie czapy dające dużo cienia...czy to może być prawda że te klony się bardziej nie rozrastają?proszę pomóżcie zależy mi głównie na cieniu które by dawało to drzewo a tu taka niespodzianka
ELLA 15:21, 14 lip 2022


Dołączył: 01 kwi 2015
Posty: 18
Pan_Trabalski napisał(a)
Jeden z moich klonów zaczął mieć jakiś problem. Na wiosnę obrodziły piękne duże, ciemnozielone liście, w czerwcu te liście wyglądają już marnie - małe, pożółkłe, rzadkie, niektóe zwinęły się jakby uschły - mimo regularnego podlewania. Macie pomysł, co jest z nim nie tak? Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi


Witam. Czy udało Ci się uratować klona? Z moim dzieje się podobnie i nie wiem jak mu pomóc.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies