Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zacieniona rabata od str. północno-wschodniej

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacieniona rabata od str. północno-wschodniej

emilia0810 22:03, 03 maj 2013

Dołączył: 02 maj 2013
Posty: 10
Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu czytam forum i w końcu postanowiłam napisać i poprosić o pomoc w zaprojektowaniu rabaty. Mam z nią nie lada problem, gdyż nie mam absolutnie pojęcia co na niej posadzić. Na domiar złego znajduje się ona od strony północno - wschodniej i niestety przez większość czasu jest zacieniona. Na dzień dzisiejszy posiadam tylko takie zdjęcia jak poniżej, zepsuł mi się aparat i nie mogę zrobić bardziej aktualnych. Mam nadzieję, że do poniedziałku uda mi się zrobić nowe zdjęcia. Cały ogród jeszcze nie jest urządzony. Przy schodach posadzoną mam hortensję, jednak nie jest jej tam dobrze, więc jest do przesadzenia.

Proszę pomóżcie

Z góry dziękuję.

wschodnia strona (z oknem)



północna strona



____________________
Sebek 22:34, 03 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Myślę, że w wyborze pomoże Ci przejrzenie tych wątków

http://www.ogrodowisko.pl/watek/18-rosliny-do-cienia
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2969-kwitnace-byliny-do-cienia

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 10:07, 04 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zauważyłam nie lada zagwozdkę, otóż beton okalający kostkę jest strasznie potężny i trawnik przy samej kostce będzie przysychał, albo wręcz w ogóle nie będzie rósł

My zawsze staramy się tak robić aby powstał pewien dystans, żeby tak się nie stało i trochę ziemi musi się zmieścić, żeby trawnik miał w czym rosnąć.

Zrób rzut z góry tej rabaty, wtedy może dopasuję jakiegoś gotowca. Rosliny jakie tam mogą rosnąć Sebek już podsunął.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emilia0810 11:13, 04 maj 2013

Dołączył: 02 maj 2013
Posty: 10
Dziękuję bardzo za uwagi. Jutro a najpóźniej w poniedziałek postaram się zamieścić inne zdjęcia i zwymiarować rabatę.

Co do betonu, to też zwróciłam na to uwagę ale było już za późno. Nie było mnie wtedy w domu. Najgorsze, że tak zakończone chodniki są praktycznie wszędzie na podwórku
____________________
emilia0810 12:36, 04 maj 2013

Dołączył: 02 maj 2013
Posty: 10
Mam jeszcze jedną prośbę. Do poprawki i urządzenia od nowa mam jeszcze rabatę i skalniak, które znajdują się u mamy. Usytuowane są od strony południowej domu.

Skalniak raczej zostanie, ewentualnie chciałybyśmy nadać mu charakteru i wyglądu (w tej chwili znajduje się tam "groch z kapustą", podobnie jak na rabacie)

Problemem jest spadający śnieg z dachu. Zawala pół skalniaka, przez co z roku na rok robi sie coraz bardziej płaski.

Skalniak ma wymiary ok. 3m x 4,5m.

Rabata 3m od strony pergola x 5m (od strony huśtawki) i 80 cm w nawęższym miejscu (przy Kalinie).

Rabata jest cała do zagospodarowania. Rośliny do przesadzenia. Tło dla rabaty stanowią tuje.














____________________
emilia0810 12:38, 04 maj 2013

Dołączył: 02 maj 2013
Posty: 10
Od Kaliny w stronę podwórka znajduję się warzywnik
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies