Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Drzewa iglaste na podmokły teren

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa iglaste na podmokły teren

marzena 21:03, 06 maj 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Proszę o radę - szukam, ładnego ( okazałego ) drzewa, ktore chcę posadzić na dość podmokłym terenie,
właśnie wykopałam stamtąd miłorzeba, ktory nie wypuszczał nowych lisci ( okazało sie, że prawie stał w wodzie ) . Miłorząb jest posadzony w innym bardziej przyjaznym mu miejscu, nie wiem czy 'da sobie radę' ale licze na to
Natomiast w jego miejscu chcę koniecznie posadzić drzewo ( wiem o kilku, ktore mogłabym tu umiescić, ale sa jakby zbyt pospolite... )
Proszę o propozycje, licze na pomoc. Moga to być okazy iglaste lub lisciaste .
____________________
marzena O....!
Gardenarium 23:08, 06 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Metasekwoja

http://pl.wikipedia.org/wiki/Metasekwoja_chi%C5%84ska

i cypryśnik błotny.





Pneumatofory




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz 06:38, 07 maj 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Może być też dąb błotny http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C4%85b_b%C5%82otny
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
marzena 07:56, 07 maj 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi
Danusiu, metasekwoję już mam, właśnie rosnie na tym terenie i świetnie sobie radzi,
właśnie naprzeciw niej w odległości kilkunastu m chcę posadzić to drugie drzewo.
O cypryśniku też myślałam wcześniej, ale nie jestem do końca przekonana do niego...
Natomiast ten dąb błotny zasugerowany przez Mariusza, zainteresował mnie, poczytałam, pooglądałam zdjecia, zastanawiam się nad nim poważnie
dziękuje za wszystkie propozycje
____________________
marzena O....!
Mariusz 16:20, 07 maj 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
W miejscu gdzie pracuje, rosną tylko male, kilkulatki, talk więc nie mam większej wiedzy o nich niż wiki.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
glowworm 22:05, 07 maj 2013

Dołączył: 27 lip 2012
Posty: 43
Na takich glebach dobrze sprawdzają się również: ambrowiec, platan klonolistny, jesion np pensylwański, całkiem nieźle radzi sobie tulipanowiec oraz klony: czerwony (rubrum), polny (campestre).
Dorotka 17:06, 08 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950


bardzo prosze o pomoc w pewnej kwesti: mam zamiar posadzic trzy nieduże drzewka na moim przed ogródku, zaraz przy ogrodzeniu, wzdłuż niego. Chciałabym aby były to ładne drzewka ale nie ogromne bo nie ma tam wiele miejsca ok 16 metrów długości. Tyle że teran mam gliniasty i w tym rejonie dość wilgotny. Bardzo proszę o podpowiedź, będę ogromnie wdzięczna za jakieś typy.

Zależy mi na ładnym drzewie, ozdobnym i nie duzym bo to na przód domu, takie cos jak sliwa wisniowa.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
KrzysztofWojcik 12:17, 10 mar 2015

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
Polecam dęba błotnego "green dwarf" albo "Isabel" - szczepione na pniu o kornoach kulistych osiągających ok. 2 - 3 m średnicy. I ładnie na czerwono się wybarwiają jesienią. Z bardziej pospolitych - wierzba hakuro-nishiki zaszczepiona wysoko na ok. 150 cm pniu - po 3 latach jak się postarasz (cięcie + nawożenie) to doczekasz się korony o dwumetrowej średnicy bo szybko rosną...
____________________
Ninoja 19:42, 01 maj 2015


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Z racji że mam ogród podmokły/bagnisty szukałam ciekawych drzew, mogę zwrócić uwagę na: Nyssa sylvatica (Błotnia leśna). Z własnych doświadczeń z tą rośliną nie wiele mogę dodać ponieważ zakupiłam dopiero w poprzednim sezonie.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies