Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podlasie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podlasie :)

Joku 20:19, 05 maj 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Oj, chyba Kasia się uczy?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
kaska_kadysz... 21:40, 05 maj 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Musze skończyć pracę pisać... nie wiem jak to zrobić heh siedzi we mnie leń, a pomysłów jak zabrać się do tematu coraz mniej! A na dodatek działanie mojego aparatu fotograficznego jest wątpliwe ;/ to chyba po wizycie w palmiarni

te zdjęcia robiłam uwaga pierwsze bez flesza, drugie z.. na razie tylko tyle mogę pokazać



Tulipany okazały się czerwone, żółte i kilka różowych. Nie należą do moich ulubionych kolorów, ale fajnie, że coś tam się błyszczy pod domem Z tyłu korona cesarska żółta. Brązowe mam od dawna, ale tą posadziłam jesienią.. przydałby się cały rządek hmm... A tulipany chyba gdzieś przesadzę
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
monteverde 21:45, 05 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
samych żółtych czy pomieszanych z brązowymi?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 21:53, 05 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tulipanki piękne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaska_kadysz... 20:03, 15 maj 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Kompozycje w donicy:
1.


2. pastelowa


Tulipany w przedogródku i niezbyt piękny murek


'Maria Kaczyńska'
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
kaska_kadysz... 20:06, 15 maj 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
A na pytanie, czy się uczę oczywiście odpowiadam twierdząco Oddałam całą magisterkę do sprawdzenia, a teraz czekają mnie jeszcze projekty z AK.. ratunkuu!
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
Syla 20:56, 15 maj 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dawaj ... pomożemy w tych projektach
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Joku 21:25, 17 maj 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062

Moim zdaniem murek wygląda nieźle. Dużo uroku dodaje mu porastający go mech.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
annka 10:13, 03 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Skoro jest wątek Podlasie to ja się dopisuje. Jeszcze raz witam wszystkich z Białegostoku. A szczególnie Kasię. Ja do tego stopnia zakochałam się w sztuce ogrodowej że postanowiłam tym żyć i z politologa stałam się wykształconym architektem krajobrazu zakochanym w tym co robi. Ale tu jestem całkiem prywatnie.
____________________
Funkiowe zacisze
kriss 11:10, 03 lip 2011


Dołączył: 07 lis 2010
Posty: 321
hanka_andrus napisał(a)
Kasiu,jeżeli ,mogę sugerować.......ziemia bardzo wilgotna i torfiasta nadaje się. do posadzenia borówki amerykańskiej .Spróbuj posadzić kilka krzaków,a po jagody do lasu już nie będzie ci się chciało.
Są długowieczne i bezproblemowe w zasadzie.Nawozi się na wiosnę,a potem zbierasz owoce aż do przymrozków.Najlepiej wybrać kilka odmian,bo są o różnym terminie dojrzewania.Przymrozki im nie szkodzą,owocują co roku,Raz na 3 ,4 lata prześwietlasz krzew w celu odmłodzeniaPOdsypujesz krzewy grubą korą,żeby ziemia nie wysychała..
Tu masz kwitnący krzew 18 maja



A tu zbiory w sierpniu



12 krzewów.......I mam zapas borówki na cały rok.Polecam.
Na jesieni krzewy pięknie się przebarwiają na różne odcienie czerwieni



Haniu normalnie zazdraszczam Ci tej boróweczki,wspaniałe jagódki,już nawet upatrzyłam je sobie na Allegro i muszę je mieć Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Ogród Krysi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies