Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Majowo nie tylko w maju

Pokaż wątki Pokaż posty

Majowo nie tylko w maju

Mila 17:52, 12 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Sebek 17:56, 12 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pionowe zdjęcia obracasz u siebie w komputerze A z kulą dobrze wymyśliłaś - właściwie świetnie wyglądałoby, gdyby woda lądowała prosto w lustro wody, ale wykonanie byłoby bardzo skomplikowane..... Ramkę daj koniecznie z bukszpanu

Z klonem palmowym.....dobrze kombinujesz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Slawko 18:07, 12 maj 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Mila napisał(a)
Drugi kwadrat to "bajoro" i wodospad. I o ile szum wody w ogrodzie uwielbiam to ta konstrukcja zupełnie mi nie leży.


Wpadam z rewizytą Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ten świetny akcent wodny Trochę gryzie mi się ta kaskada z tą prostotą tego kwadratowego zbiorniczka Ja bym zrobił coś bardziej prostego, symetrycznego... oglądam dalej i może jeszcze coś dopiszę Pozdrawiam

P.S. Kanciki wyszły idealnie wręcz Tulipanki również śliczne Wracając jeszcze do tego zbiornika to ja bym dodał do tego żwirku w środku jakieś większe kamienie... i jeśli tam są chwasty, wyplewić i posadzić jakieś małe trawki, byliny... ale nie za dużo To taka moja mała prywata
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Mila 18:16, 12 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Sebek napisał(a)
Pionowe zdjęcia obracasz u siebie w komputerze A z kulą dobrze wymyśliłaś - właściwie świetnie wyglądałoby, gdyby woda lądowała prosto w lustro wody, ale wykonanie byłoby bardzo skomplikowane..... Ramkę daj koniecznie z bukszpanu

Z klonem palmowym.....dobrze kombinujesz

Nawet nie wiesz ile kombinowałam z tym miejscem. Idealne byłoby rozwiazanie z " ogrodu z dwoma lustrami" takie ciurkadełko z aluminiowy sześcian. Ale kula z granitu wydaje mi sie łatwiejsza do zainstalowania i do utrzymania w czystości.
Oczywiście przeszło mi przez myśl lustro z tylu za tym kwadratem ale.... jednak muszę myśleć o prostych w utrzymaniu rozwiązaniach.
Sebek, serio myślisz, ze ramka z bukszpanu? Myślałam o cisach bo czytałam, że nie przemarzaja a poza tym muszę je wykopać w ten rów gdzie teraz jest woda. Wyjme folie, dołożę dobrej ziemi i ... w ogrodniczych widziałam tylko cisy takie w miarę wysokie.

A od klon coś czy taki - jedyny u mnie solitier?
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
asica 18:17, 12 maj 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Mila napisał(a)
Dzisiejsza robota - od razu widać ogrodowiskowe naleciałości

Świetne te naleciałości ogrodowiskowe. Ja jesienią będę inwestować w rośliny cebulowe. Zwłaszcza w tulipany i czosnki ozdobne.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Mila 18:24, 12 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Slawko napisał(a)


Wpadam z rewizytą Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ten świetny akcent wodny Trochę gryzie mi się ta kaskada z tą prostotą tego kwadratowego zbiorniczka Ja bym zrobił coś bardziej prostego, symetrycznego... oglądam dalej i może jeszcze coś dopiszę Pozdrawiam

P.S. Kanciki wyszły idealnie wręcz Tulipanki również śliczne Wracając jeszcze do tego zbiornika to ja bym dodał do tego żwirku w środku jakieś większe kamienie... i jeśli tam są chwasty, wyplewić i posadzić jakieś małe trawki, byliny... ale nie za dużo To taka moja mała prywata

Dzięki Slawko, dokładnie takie samo mam odczucie co do prostoty tego zbiornika i tej kaskady. Zobacz co wymyśliłam, kule na środku, wiecej kamykow i mniej chwastów

Uwielbiam robić kanciki, to robota która od razu zmienia wygląd ogrodu, a niby taka głupota co?

Prywata mile widziana
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Slawko 18:30, 12 maj 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Mila napisał(a)
Pomysł mam taki ale moze coś podpowiecie, zasugerujecie.
Chciałam, żeby oba kwadraty miały wspólne cechy:
Kostka przestrzenna z bukszpanu / obramówka z cisa
Kulisty prunus/ kula granitowa
Oba kwadraty są ograniczone drewnem.
Modernizacja tych przestrzeni wydaje mi sie dużo łatwiejsza i tańsza od ich likwidacji.


Więc tak ja bym tą "obwódkę" z otaczającej wody zostawił... w środku jak mówiłem wyplewić.. ta kula jest dobrym pomysłem... a cis bym zastosował jako ścianę, w miejsce obecnej kaskady... jako tło - żywopłot. Ale z tym zastosowaniem cisa zamiast tej "wody", to też dobry pomysł
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Mila 18:30, 12 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
asica napisał(a)

Świetne te naleciałości ogrodowiskowe. Ja jesienią będę inwestować w rośliny cebulowe. Zwłaszcza w tulipany i czosnki ozdobne.

Asiu, dzięki za odwiedziny. Nalecialości bezcenne Ja nigdy nie sądziłam, że będę miała tyle tulipanow, w tak wielu kolorach ale nie mogłam sie oprzeć. Mówiły do mnie "kup mnie, kup mnie". I tak chyba 300 szt. posadzilam. A co
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Mila 18:36, 12 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Slawko napisał(a)


Więc tak ja bym tą "obwódkę" z otaczającej wody zostawił... w środku jak mówiłem wyplewić.. ta kula jest dobrym pomysłem... a cis bym zastosował jako ścianę, w miejsce obecnej kaskady... jako tło - żywopłot. Ale z tym zastosowaniem cisa zamiast tej "wody", to też dobry pomysł

Taka "stojąca" woda to nie lada wyzwanie i głównie dlatego chcę sie tego pozbyć. Poza tym ta woda działa jak magnez na moich chłopaków. Cisy wybrał też dlatego, że Danusia je stosuje więc podejrzewam, ze sie swietnie sprawdzają.
A moze ścianę z cisa za klonem na "górce"?
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Slawko 18:45, 12 maj 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Stojąca by nie mogła być bo raz, dwa i zajdzie glonami... musiałaby być połączona z tą kulę, która napowietrzałaby i wprawiała w ruch tą wodę... Jeśli chodzi o tą ścianę z cisów to nie za bardzo rozumiem na jakiej górce? Chodzi Tobie o tą górkę na której jest obecna kaskada? Jeśli tak, to jeśli będziesz likwidować kaskadę, to górkę również
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies