Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Majowo nie tylko w maju

Pokaż wątki Pokaż posty

Majowo nie tylko w maju

Mila 18:53, 12 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
W wodzie mieliśmy filtr i lampę uv ale mimo tego było ciężko utrzymać wodę w idealnym stanie. Szczerze mówiąc nie brałam pod uwagę zestawu: kula i wodna obwódka ale to warte rozważenia, hmmmmm
Re górka: myślałam, że zamiast kaskady zrobię małe wzniesienie i tam posadze klona palmowego, którego teraz prawie nie widać.
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Slawko 18:57, 12 maj 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Wracając jeszcze do tej obwódki którą chcesz zrobić z cisa. Ja bym proponował bukszpana, który lepiej nadaje się na takie małe obwódki niż cis... Danusia właśnie też stosuje bukszpany w małych obwódkach. Co do klona to on jest zapewne jeszcze młody więc za kilka lat już będzie bardziej widoczny...
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
asica 18:58, 12 maj 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Mila napisał(a)

Asiu, dzięki za odwiedziny. Nalecialości bezcenne Ja nigdy nie sądziłam, że będę miała tyle tulipanow, w tak wielu kolorach ale nie mogłam sie oprzeć. Mówiły do mnie "kup mnie, kup mnie". I tak chyba 300 szt. posadzilam. A co

Moi rodzice kiedy zakładali nasz gród kupili 100 cebul tulipanów - po kilka sztuk -przeróżne kolory ,zwykłe i papuzie. Zostały zasadzone na jednej rabacie i z roku na rok coraz więcej było czerwonych, aż wreszcie zostały tylko czerwone i kilka żółtych.
Teraz posadzę je kępami w różnych częściach ogrodu. Może się nie zafarbują? Pozobno nie można ich jednym nożem ścinać. Ale nie wiem czy faktycznie tak jest.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Mila 19:30, 12 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Slawko napisał(a)
Wracając jeszcze do tej obwódki którą chcesz zrobić z cisa. Ja bym proponował bukszpana, który lepiej nadaje się na takie małe obwódki niż cis... Danusia właśnie też stosuje bukszpany w małych obwódkach. Co do klona to on jest zapewne jeszcze młody więc za kilka lat już będzie bardziej widoczny...

Sebek też sugerował bukszpan więc na razie 2:1 dla bukszpanu. Gdybym rozebrała te podkładu kolejowe które są z tyłu klon miałby sporo miejsca. Jesienią byłoby tam baaaardzo czerwono bo obok trzmielina.
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Mila 19:33, 12 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
asica napisał(a)

Moi rodzice kiedy zakładali nasz gród kupili 100 cebul tulipanów - po kilka sztuk -przeróżne kolory ,zwykłe i papuzie. Zostały zasadzone na jednej rabacie i z roku na rok coraz więcej było czerwonych, aż wreszcie zostały tylko czerwone i kilka żółtych.
Teraz posadzę je kępami w różnych częściach ogrodu. Może się nie zafarbują? Pozobno nie można ich jednym nożem ścinać. Ale nie wiem czy faktycznie tak jest.

Widziałam twoje tulipany ślicznie są. Właśnie nie wiem jak rozwiązać sprawę z tulipanami, czy dostarczać takie same kolory co roku czy wyciągać cebulki co 2 lata - jak ktoś pisał?
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Sebek 19:40, 12 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mila napisał(a)


A od klon coś czy taki - jedyny u mnie solitier?


Ten palmowy co go chcesz przenieść - wydaje mi się, że fajnie by się płożył po tym wzniesieniu, co da fajny efekt za kilka lat
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
asica 19:40, 12 maj 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Mila napisał(a)

Widziałam twoje tulipany ślicznie są. Właśnie nie wiem jak rozwiązać sprawę z tulipanami, czy dostarczać takie same kolory co roku czy wyciągać cebulki co 2 lata - jak ktoś pisał?

Nigdy nie szukałam informacji o uprawie tulipanów. Chyba pora się douczyć. I chyba znam kogoś kto może się dopytać (znajoma pracuje na plantacji tulipanów w Holandii. Nie wiem czemu do tej pory nie spytałam ) Jak się dowiem to dam znać.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Mila 19:45, 12 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
asica napisał(a)

Nigdy nie szukałam informacji o uprawie tulipanów. Chyba pora się douczyć. I chyba znam kogoś kto może się dopytać (znajoma pracuje na plantacji tulipanów w Holandii. Nie wiem czemu do tej pory nie spytałam ) Jak się dowiem to dam znać.

Byłoby super, info z pierwszej ręki
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Madziarzeszow 19:50, 12 maj 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Piękne zmiany , 3mam kciuki za realizację planów i nowe pomysły
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Gardenarium 20:08, 12 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Maja, popraw podpis bo ja pomyliłam się, zaraz poprawiłam, ale chyba już skopiowałaś bo jest pusty. linku nie ma, zobacz jeszcze raz tamten post i zacytuj go.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies