Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Mięta - 3 rodzaje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mięta - 3 rodzaje

mirela 11:06, 13 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Wiem, ze to chwast, ale u mnie bardzo doceniany - woda z cytryna i mieta po podstawa w lato.
Gdyby ktoś chciał - to mam jej 3 rodzaje - jedna taka grubomięsista, z włoskami. Jedna standardowa. I jedna mam sprowadzoną przez pana farmaceutę z Pakistanu (on stamtąd pochodzi). Pachnie jak prawdziwa guma do życia - jest niesmowita. Gdyby ktoś chciał to za cenę przesyłki odstapię.
____________________
Walczę z ogrodem...
nebel 12:07, 13 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Nie jestem znawcą odmian, ale chyba trochę tego jest. Ale co do jednego się z Tobą zgadzam, warto ją mieć u siebie w ogrodzie. Ja używam ją nie tylko jako dodatek do wody.
____________________
Ogród Nebel
zaga 17:49, 13 maj 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Miałam w zeszłym roku miętę ananasową. Na upały oprócz mięty piłam napoje z dodatkiem melisy cytrynowej. Pycha
____________________
Agata - Ogród Zagi
AlicyaLK 15:08, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
mirela napisał(a)
Wiem, ze to chwast, ale u mnie bardzo doceniany - woda z cytryna i mieta po podstawa w lato.
Gdyby ktoś chciał - to mam jej 3 rodzaje - jedna taka grubomięsista, z włoskami. Jedna standardowa. I jedna mam sprowadzoną przez pana farmaceutę z Pakistanu (on stamtąd pochodzi). Pachnie jak prawdziwa guma do życia - jest niesmowita. Gdyby ktoś chciał to za cenę przesyłki odstapię.


Mirela, a czy ta oferta na chwasty nadal aktualna? Takie chwasty chętnie przyjmę do siebie na taras
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
gochnakozik 09:39, 21 maj 2013

Dołączył: 06 maj 2013
Posty: 23
Witam. Proszę o dane do przelewu jeśli oferta jest jeszcze aktualna Pozdr
____________________
gochnakozik
mirela 12:01, 21 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Tak, mięta aktualna, mam jej sporo. Proszę o info na maila (adres). Nie wydaje mi się, żeby wysyłanie kasy to był dobry pomysł. Może coś na wymianę ? Cokolwiek ?
I okazało się, że mam tez sporo trawy: zielona manna, czyli Glyceria maxima. Jest ekspansywna, ale mnie się podoba:
____________________
Walczę z ogrodem...
regli 08:32, 22 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
A czy ja również mogę poprosić o miętkę? Co do wymiany, to widziałam u Ciebie w wątku, że masz sporo traw. Mam taką jedną, która ciekawie kwitnie i troszkę jest ekspansywna, ale bez przesady. Zrobię zdjęcie i sobie zobaczysz. Ja też nie mam zbyt wielu roślinek, ale popatrzę dzisiaj, co ewentualnie o tej porze roku można podzielić, ewentualnie z czym mogę się pożegnać na zawsze Adres wysyłam na PW.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
regli 08:35, 22 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Jeszcze zapytam, bo tego w Twoim wątku nie doczytałam, masz jakiś skalniak czy coś na jego kształt?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
mirela 09:18, 22 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Skalniaka u mnie niestety nie ma . Poszukuję traw wszelakich
Prosze o adresy na priv. Do piatku myślę że uda mi się wysłać (wracam codziennie późno, ale wygospodaruję myślę chwilkę) .
____________________
Walczę z ogrodem...
regli 10:10, 22 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Mirelko, trawa o której wspomniałam, to kosmatka śnieżna http://trawki.pl/?122,luzula-nivea-%28kosmatka-sniezna%29 W tej chwili mam jedną malutką kępkę, która się oddzieliła od reszty i tę mogłabym Ci w każdej chwili wykopać i wysłać. Gdyby Ci się spodobała i chciałabyś więcej, to główną kępę mogłabym podzielić przy okazji rozbiórki skalniak, czyli może lipiec, sierpień.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies