Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki trzmielin, trzmielina - Euonymus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki trzmielin, trzmielina - Euonymus

Wigi 15:47, 24 lut 2021

Dołączył: 24 cze 2019
Posty: 7
Tylko że te kropki były nawet latem zeszłego roku także coś by trzeba było zaradzić na to, sugestie?
Gardenarium 19:46, 24 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Opryskaj najpierw Mospilanem w marcu, a potem Amistarem na grzyba.

Moje sugestie to skorupik zdjęcia

Powiem, że zdjęcia są taki niewyraźne że trudno się domyślać co to jest, czy to ma jak czerwce taki pancerzyk i pod nim "proszek" ?

Czerwce link
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna1 21:29, 30 kwi 2021

Dołączył: 30 kwi 2021
Posty: 1
Tak 24 sierpnia wyglądały moje drzewka a jedno z nich zdjęcie było robione w maju po posadzeniu te które widać kamienie.
A jesienią i teraz jest brak liści i są jakieś drooobne paczki
czy uda się ją uratować ?
Gardenarium 18:35, 16 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
JuKA napisał(a)
Witam,
podglądam czasem to forum, szukając inspiracji. Kiepska ze mnie ogrodniczka. Tegorocznej zimy zmarzły mi dwie rośliny. Nie wiem czy warto je zatrzymać, czy coś z nich jeszcze będzie. Dlatego potrzebuję porady. Wysadzić, czy próbować reanimować i jeżeli tak, to jak? Z góry dziękują za wszystkie porady





Trzmieliny mają to do siebie, że jeśli nawet zrzuciliście, to odbija, sprawdź czy widzisz jakieś budzące się życie w międzywęźlach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 16:33, 25 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Proszę o pomoc co moje trzmieline dolega i jak ją ratować...
____________________
Magda W samym sloncu
asik001 21:58, 09 cze 2021

Dołączył: 20 maj 2020
Posty: 17
Czy ktoś może podpowiedzieć, co dolega moim trzmielinom?

Gardenarium 21:28, 08 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wojt175 napisał(a)
Dzień dobry,

Kupiłem niedawno sadzonkę Trzmielina Fortunea, zauważyłem na niej dziwne narośla.

Czy jest to cos normalnego czy aby nie jest to grzyb?

Pozdrawiam,
Wojciech



Nie to korzenie przybyszowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 21:28, 08 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czy to jest grzyb? przeniesiony

Nie, to są zawiązki korzonków. Jeśli z takim korzonkiem odetniesz gałązkę szybko sie w ziemi ukorzenić powinna.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 21:28, 08 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Czy to jest grzyb? przeniesiony

Posadz do gruntu i wiosna przysyp ziemia te korzonki za miesiąc możesz odciąć od matecznej rośliny i przesadź z ziemią w inne miejsce. Tak się rozmnaza rośliny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
18:04, 26 kwi 2023
Dzień dobry,
mam pytanie czy mojej trzmielinie coś dolega? Nie ma białych śladów, nic jej nie zrzera, muszek też nie widać. Mam 2 takie, na zdjęciu (w czarnym obrysie) ta po prawej wygląda bardziej ubogo niż ta po lewej. Czy to kwestia tylko gubienia liści po zimie czy jest na coś chora, ew. czym popryskać.




Dziękuję za odp.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies