Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Mexico City

Pokaż wątki Pokaż posty

Mexico City

bogumila 15:40, 11 sty 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Nasionka Amarantusa
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 16:41, 16 sty 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Tapioka
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Robertop 15:19, 14 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Bogusiu, wybieram się do Meksyku za miesiąc. Bardzo przyda mi się Twoja relacja, szczególnie ta kulinarna, bo lubię gotować
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
bogumila 20:39, 14 paź 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Będzie moc wrażeń...niezapomnianych chwil.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Bogdzia 20:25, 03 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dzieki że wejściem do mnie sprowokowałas rewizytę. Cudne zdjęcia i ta atmosfera tak dla nas egzotyczna, nawet przyprawy i owoce wszystko kolorowe i ze wspaniałym klimatem ,a na zdjeciach jest tez chyba Twój Wnusio , sliczny chłopczyk. Dzieki Bogusiu , mało kto z nas ma możliwosc zobaczyc to na własne oczy, wiec chociaż u Ciebie mozna tego klimatu doświadczyc. dzieki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Robertop 14:06, 18 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Gardenarium napisał(a)
Miałam okazję skosztować Twojej zupy Świetna


Bogusiu poproszę przepis na zupe

Poczytałem, pooglądałem i jutro fruuuu do Meksyku
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
bogumila 15:49, 18 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
proszę bardzo....



3 suszone papryki Chili Pasilla
3 suszone papryki Ancho
podsmażyć na sucho z obydwu stron na patelni,jak zmięknie dodać cebulę,zalać gorącą wodą na ok 0,5 godz i rozdrobnić blenderem

Podsmażyć czosnek,kawałek cebuli,mięso wołowe{żeberko},ja dodaję jeszcze kawałek piersi indyka
dodać:listek,pieprz,sól,zalać wodą,ugotować.
+ 2 kolby kukurydzy pokrojone w plastry,marchew,fasolkę szparagową,ziemniaki,cukinię[na końcu}.

Do wywaru dodać zmiksowaną masę paprykową {łyżka po łyżce}sprawdzając ostrość zupy.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Życzę miłej podróży i niezapomnianych wrażeń.Wybiorę się w następnym roku,teraz zimą będę mieć gości,przyleci wnusia...ona kocha śnieg.

Smaki Meksyku są niezwykłe...a otaczająca przyroda i zabytki dodają dodatkowego smaczku.
Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Robertop 12:17, 19 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
bogumila_bienko napisał(a)
proszę bardzo....



3 suszone papryki Chili Pasilla
3 suszone papryki Ancho
podsmażyć na sucho z obydwu stron na patelni,jak zmięknie dodać cebulę,zalać gorącą wodą na ok 0,5 godz i rozdrobnić blenderem

Podsmażyć czosnek,kawałek cebuli,mięso wołowe{żeberko},ja dodaję jeszcze kawałek piersi indyka
dodać:listek,pieprz,sól,zalać wodą,ugotować.
+ 2 kolby kukurydzy pokrojone w plastry,marchew,fasolkę szparagową,ziemniaki,cukinię[na końcu}.

Do wywaru dodać zmiksowaną masę paprykową {łyżka po łyżce}sprawdzając ostrość zupy.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Życzę miłej podróży i niezapomnianych wrażeń.Wybiorę się w następnym roku,teraz zimą będę mieć gości,przyleci wnusia...ona kocha śnieg.

Smaki Meksyku są niezwykłe...a otaczająca przyroda i zabytki dodają dodatkowego smaczku.
Pozdrawiam.


Dziękuję. Nazwy papryk zapisane (do kupienia), walizka spakowana. Jutro popołudniu już będę w Meksyku . Pozdrawiam.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 22:06, 03 gru 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Bogusiu, już po wyjeździe. Kilka zdjęć u mnie w wątku. Będzie ciąg dalszy.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 22:57, 11 gru 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Ciąg dalszy zdjęć u mnie Teraz umieszczę trochę zdjęć u Ciebie, tak jak prosiłaś
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies