Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wielki różanecznik "od czapy" tuż przed tarasem - co wokół niego??

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielki różanecznik "od czapy" tuż przed tarasem - co wokół niego??

EwaG 22:11, 02 cze 2013


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Myślę, że cień to nie jest najlepsze stanowisko dla świerka, ani dla jałowców. Ja na Twoim miejscu zostawiłabym rododendrony, a przeniosła rośliny z rabaty ze świerkiem. Świerk dobrze by wyglądał w prześwicie między sosnami na na lewo żółtego worka.

A perspektywę do patrzenia w dal wyznaczyć można roślinami posadzonymi wzdłuż ścieżki ziemnej.



____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
kachat 01:51, 03 cze 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ewo, a na twoim obrazku te zielone kępki to jakie rośliny..? Co proponujesz posadzić w tych miejscach?

Ta "rabata" ze świerkiem powstała niezależnie od nas - po prostu świerk już tam był Dosadziłam do niego jałowce, które ponoć dobrze rosną w półcieniu, i jak na razie wyglądają ładnie i całkiem normalnie, ani jednej ściemniałej gałązki nie mają itp. Muszę mieć coś w lesie zimozielonego co nie jest różanecznikiem
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
EwaG 21:00, 05 cze 2013


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
kachat napisał(a)
[b]. Muszę mieć coś w lesie zimozielonego co nie jest różanecznikiem


Masz sosny, są zimozielone
Iglaki do cienia to przede wszystkim mikrobiota (w zimie robi się fioletowa) lub płożące cisy. Ale cisy lubią zasadową glebę.
Liściaste zimozielone to bukszpany (też raczej zasadowa) i mahonie. A zastanawiałaś się na kalinami. Wymagania glebowe mają podobne do
Może zastosuj więcej bylin cieniolubnych. Bodziszki w szerokiej gamie, kopytnik, bergenie, przywrotniki.

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
kachat 15:36, 07 lip 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Dziękuję Ewo (dopiero teraz zauważyłam, że odpisałaś na mój post..) W tej chwili w moim lesie królują właśnie byliny (poza sosnami ) i chciałam dodać do nich trochę krzewów dla urozmaicenia. Na razie za lewym różanecznikiem posadziłam azalie, które mam zamiar podsadzić luźno ciemnozielonymi funkiami. Pomiędzy różanecznikami wymyśliłam po dwie lekko pstrokate funkie, aby stanowiły taką jakby bramę do dalszej części "ogrodu"

Przy świerku sobie wymyśliłam, że pomiędzy nim a jałowcem, co rośnie 2 metry w lewo, posadzę z tyłu berberysy o zielonych liściach, a z przodu irgi. Pomiedzy świerkiem a irgami z dwie tawułki kwitnące na biało. W mojej głowie wygląda to wszystko fajnie, ale jak już przyjdzie do sadzenia to pewnie standardowo będę waliła głową w ścianę i myślała, dlaczego znowu jest źle Wszelkie rady oczywiście dalej mile widziane

Aha, i zapraszam do mojego zbiorczego wątku na wszelkie problemy, jakich już mam dość długą listę przygotowaną O, tutaj: Mój chaos leśny Właśnie przed chwilą założyłam
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies