Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pierwsze kroki w zakładaniu własnego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierwsze kroki w zakładaniu własnego ogrodu

alinak 22:16, 27 paź 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Sylwio bardzo dobrym sposobem jest stopniowe użyźnianie ziemi pod przyszłe rabatki kompostem własnej produkcji .np.ze skoszonej trawy,obierek ,kartonu.itp.wykopujesz doły ale nie głębokie i tak składujesz odpadki ,tylko nie żywność,bo ta gnije.po 1-2 latach masz złoto ogrodników.bardzo ładny ogród
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 00:19, 28 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdybyś to miejsce przekopała, nieco podniosła rabatę i zasiliła torfem kwaśnym z próćhnicą kwaśną, mogłoby powstać wrzosowisko z wrzosami i wrzoścami, koniecznie w jaskrawych kolorach, bo igiełki też mogą być barwne, nie tylko kwiaty. Trzeba byłoby posadzić 3-5 kolorów po kilkanaście sztuk jeśli się zmieści. Co prawda boję się, czy wystarczy światła na tej rabacie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 20:31, 05 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A tutaj pokazany jest skalniak , tyle zdążyłam zrobić w tym roku . Brakuje jedynie w niektórych miejscach żwirku.


Poniżej pusta rabata , czeka na roślinki. Przykryta jest agrowłókniną , żeby chwasty jej nie zarastały





____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 20:33, 05 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380

Mój skalniak z innej perspektywy widokowej


Jak wspomniałam wcześniej , nie został do końca zasypany żwirkiem co widać na załączonym obrazku.

Prace ziemne

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 20:35, 05 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380

Wykusz w całej okazałości

Inne ujęcie wcześniej omawianej rabaty przed wsadzeniem żurawek do okoła ostrokrzewu szczepionego

boczne wejście na taras


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 20:38, 05 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tak to wygląda ostatecznie przed następnymi oczywiście zmianami w następnym sezonie.
Żurawki zostały przesadzone. Dostały się w okolice ostrokrzewów.

Jesienią bardzo ładnie przebarwiają się berberysy.


I na tym tegoroczny sezon 2010 zakończono

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Matka 21:55, 05 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
współczuję Tobie tych liści!to sąsiedzi Cię tak załatwiają?
dlatego mi się jakoś nie uśmiecha sadzić liściaste!choć bardzo lubię, ale kto potem z grabiami będzie zasuwał?oczywiście-Bogusia
____________________
U Matki
Matka 11:03, 07 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Sylwia,
mam pytanko:jak masz zrobione obrzeża rabat?tzn, czy za borderem pod żwirkiem masz agrowłókninę?i jak się to kosi?mam w planie zrobić jak Danusia mówi, czyli specjanym szpadelkiem zrobić obrzeża, ale jak nie dostanę takiego narzędzia to może pomyślę nad takim wykończeniem jak u Ciebie
____________________
U Matki
Syla 11:43, 07 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pod tym żwirkiem nie kładłam agrowłókniny i powiem , że chwasty nie dokuczały, wręcz ich nie było
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:42, 07 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jeśli mogłabym Ci doradzić , to nie baw się w żadne paliki i żwirki do okoła obrzeży . Zrób tak jak Danusia sugeruje. W praktyce łatwiejsze koszenie.

Ja najpierw zrobiłam a później pomyślałam , aczkolwiej jak każdy kombinuję i zmieniam. Najpierw powbijałam paliki a potem jak widziałam jak moi panowie podkaszarką niszczą na nich kolor to wymyśliłam obrzeża ze żwirku. A tak naprawdę z perspektywy to wystarczyło zrobić po prostu prosto i bez kombinowania i również uzyskać efekt.

Oczywiście teraz jadę kołem kosiarki po żwirku i jest ok, ale jak wspomniałam nie pasuje mi to i będę się tego pozbywać



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies