Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pierwsze kroki w zakładaniu własnego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierwsze kroki w zakładaniu własnego ogrodu

Syla 18:29, 14 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
O tak ! zgadza się ))) No to mamy szansę na spotkanie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anna_lastowska 10:35, 15 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Ja mieszkam w okolicach Świątnik Górnych - południowa okolica Krakowa
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Syla 13:06, 15 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
To mieszkamy po przeciwnych stronach Krakowa , bo ja na Północny- Wschód okolice Michałowic, Masłomiący Aaa i zdecydowanie mam bliżej do "szkółki"))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
paulakp 20:16, 21 gru 2010


Dołączył: 20 gru 2010
Posty: 14
Pani Sylwia zamieściła zdjecia swojego "cudownego" ogrodu i jestem oczarowana ale jako swieży członek tego forum i osoba ktora dopiero zakupiła działke prosze o podanie nazw roslin ktore sa widoczne na zdjeicach szczegolnie tych z dnia 20 pażdziernika. Co to za rozliny rosnace w szpalerze pod płotem i takie jak kule przed nimi? Pozdrawiam i dziekuje
____________________
paulakp
Syla 21:46, 21 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam na forum mówimy sobie po imieniu (taki fajny zwyczaj) wzdłuż ogrodzenia posadzone są thuje smaragd , a te kule o które pytasz to ostrokrzew szczepiony na pniu , posadzony jest w dwóch miejscach.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
paulakp 18:02, 27 gru 2010


Dołączył: 20 gru 2010
Posty: 14
Kolejne moje pytanie (jako poczatkujacy ogrodnik) czy układajac włóknine pod rabate i wysypujac kamyszkiem nie bedzie wyraztac zielsko? A jak z nawożeniem widziałam nawóz taki w formie kulek krórymi sie podsypuje rosliny jak bede chciała takiego uzyc czy z woda prejdze przez włóknine ? Pozdrawiam i dziekuje za wcześniejsze odpowiedzi.
____________________
paulakp
Gardenarium 18:21, 27 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja osobiście jestem przeciwnikiem kładzenia maty p. chwastom. Uważam, że szkodzi roślinom.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:11, 27 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj skopiowałam moje wyjaśnienie z innego wątku.

Nie wiem, kto wymyślił te matę przeciwko chwastom, ale to okropnie wygląda, wyłazi, utrudnia dosadzanie, bo gdzie wyrzucisz ziemię, na matę na wierzch na korę? Trzeba wywieźć. Roboty straszne.
Ja to robiłam u klienta, jak już była położona mata przez niego.
Może to ma sens pod żwirkiem, jak nic nie rośnie.
Nie mogę pominąć kwestii, że zamula się gleba, korzenie rośliny idą do wierzchu, a nie w poszukiwaniu wody.
Kora jest sucha, skuteczna izolacja powoduje, że kora nie jest rozkładana, bo jak niby organizmy mają ją wciągnąć pod ziemię?
A nawożenie? granulek nie można wymieszać z glebą.
A jak dosypać roślinom kompost? na matę? Same minusy, nie ma się co zastanawiać, nie kłaść maty i już. Ja nie mam nigdzie, nawet pod żwirkiem, bo rosną w nim rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 19:25, 28 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Danusiu, czy świerk kłujący 'Glauca Globosa' mogę formować . Pytam o ewentualnym przycięciu co niektórych gałązek jeśli wychodzą poza nawias. Mam jeden egzemplarz formowany na pniu i o niego i chodzi.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 20:55, 28 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwio, jak najbardziej można, przykład jest w ogrodach Bloomów w Bressingham, tam wszystko się przycina z iglaków. Dzięki temu mają wspaniałą formę.
Popatrz Sylwio co tam robią z iglaków
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies