Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

bikej 11:04, 06 cze 2013

Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 22
Witam, coś ostatnio mało czasu mam.

rabata 1

tak, chciałabym mieć tam kawałek trawnika
nie zależy mi, żeby osłaniać się od wejścia do domu
krzaczki i roślinki mogą być widoczne zza ogrodzenia
zaznaczę na planie działki gdzie bym chciała się odgrodzić a gdzie ma być przejrzysta przestrzeń w miarę

rabata 2
faktycznie jest nachylona
i teraz.... chyba trochę tam nabroiłam... ale to głównie wizja męża
kolejny raz widzę, że nie można za dużo różnych roślin...
to moze na jesieni będę musiała to poprzesadzać gdzie indziej a na ich miejsce dosadzić coś z gatunków, które już tam rosną

rabata 3
lilaka dałam, żeby osłonić śmietnik trochę, nie wiem gdzie mogłabym go dać gdzie indziej, już jest wsadzony od jakiś 3 tygodni, bo więdł mi w domu mimo podlewania

pierisa wsadziłam tam bo póki co nie mam innego znośnego miejsca na niego
może go przesadzę na jesieni ?
hortensja mi się podoba w tamtym miejscu
te tuje co zaproponowałeś też

a co do żurawek to tak na zdjeciu wyszło, że jeden sznureczek
ale ciekawiej chyba by było, żeby dać po 2 rzędy czy jeszcze bardziej rozproszone ?

Z częścią się zgadzam.Jeszcze 100% zdania nie mam, uczę się i każdego zdania wysłucham.
Może pomoże mi to jakoś w ułożeniu ogrodowej układanki.

Pozdrowionka
____________________
ghhfhf
bikej 11:14, 06 cze 2013

Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 22


umieszczam zdjęcia z informacją, gdzie bym chciała dać osłonę

przy rabacie 1 chciałabym rośliny jakieś do max 1m wysokie
dlatego pomyślałam o 3 kulistych tujach globe golden, które już też mam kupione od jakiś 2-3 tygodni
to były ostatnie rośliny jakie kupiłam bez konkretnego projektu, póki co z zakupami koniec
wiec muszę te 3 tuje kuliste zagospodarować gdzieś

poza tym rabata 1 jest mocno widoczna z okna z kuchni natomaist rabaty 2 prawie nie widzę zza okna, tej 3 też nie, więc one są widoczne tylko jak się stanie w drzwiach od domu
____________________
ghhfhf
bikej 11:11, 10 cze 2013

Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 22
Witam,

Na tą rabatę 3 Michael co byś doradził zamiast żurawek bordowych ?
W końcu znalazłam w sklepie żurawki zielone !.

Jako, że sama niestety nie mogę decydować o ogródku, mój mąż bierze udział w decydowaniu o ogrodzie, więc pokazałam mu, Michael, Twój projekt na rabatę 3.
Żywopłot i bordowa żurawka mu się nie podoba, ale materiał z żywopłotu mu się podoba i widziałby go jako oddzielny krzaczek.
W sklepie pokazałam mu żurawkę...i tak jak zielona mu się podoba, tak bordowa niezbyt.
Co możnaby dać tam zamast bordowej żurawki? może więcej zielonej ?

Co doradzicie jeszcze?

Może jakieś inne propozycje na moje 3 rabaty ?

Pozdrawiam
____________________
ghhfhf
madzielena 18:20, 10 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Trudno coś doradzić, kiedy podoba się tylko zielone

Projekt Michała zakładał pewną różnorodność kolorystyczną która dałaby ciekawy efekt wizualny. Jeśli wszystko będzie podobne - zielone, nie będzie już takiego efektu.

Może pooglądaj sobie ogrodowiskowe ogrody i podpatrz co się podoba Tobie i mężowi bo takie nasze strzelanie w ciemno nic nie da.

Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Michael 11:54, 17 cze 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
madzielena napisał(a)


Może pooglądaj sobie ogrodowiskowe ogrody i podpatrz co się podoba Tobie i mężowi bo takie nasze strzelanie w ciemno nic nie da.



dokładnie
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
bikej 15:02, 17 cze 2013

Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 22
Dzień Dobry,

Po pierwsze - nie podoba się TYLKO zielone !

Po drugie - 2 propozycje P. Michała na 2 rabaty - owszem to jakiś wybór jest, ale niewielki.

Po trzecie - zgadzam sie z P.Michałem, że dobrze, żeby wszystkie rabaty ze sobą współgrały= stworzy to całość.

Po czwarte - oglądałam Wasze ogrody od kilkunastu tygodni. To co mi się podoba pokazałam. Pokazałam też krzaczki, jakie kupiłam, takie co mi się podobały.

Po piąte - Mąż owszem coś dopowiada, pokazuje co mu się podoba i to chyba naturalne, że jego zdanie też się trochę liczy, w końcu ten ogród będzie dla nas, a nie tylko dla mnie.

Po szóste - nie uważam, żeby propozycji było aż tyle, żeby nazwać to strzelaniem w ciemno.

Po siódme - z rabaty 3 od P.Michała podoba mi się opcja tui szmaragd, te już kupiłam, miskanty też mi się widzą, bukszpanu nie lubię, wiec stwierdziałm, że skoro mąż nie chce żywopłotu z taxux baccaty a widzi się mu ten krzak, to uformuję z niego 3 kulki i dam zamiast tych 3 bukszpanów z projektu p. Michała.

Po ósme - z tej drugiej propozycji rabaty p.Michała - jest ona na przeciw okna z kuchni, i wysokie tuje zasłonią mi dom, okno, widok na ulicę - pisałam o tym, że tego nie chcę, sam pomysł tui mi się podoba, ale raczej myślę o jakiś odmianyach karłowatych w 2 kolorach, myślę, że to może ciekawie wyglądać .. jakaś aurea nana albo golden globe

Po dziewiąte - Tylko P.Michał się odważył na podanie propozycji rabatowych za co Bardzo Dziękuję !

Pozdrawiam

____________________
ghhfhf
repa 18:39, 20 lut 2015


Dołączył: 20 lut 2015
Posty: 3
Witam,
jestem tu nowa
przypadkiem tu trafilam z czego sie bardzo ciesze.
Moim marzeniem jest moj ogrod zmienic na ziomozielony.

Pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies