Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

bikej 23:30, 30 maj 2013

Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 22
Panie Michaelu - dziękuję.
Nie znam się na roślinach na tyle, żeby od razu je rozpoznać, a google pomogło.

Tą taxus baccatę można formować jak bukszpan ? bo w sumie ten taxus bardziej mi się podoba.Ciekawa jest opcja z żurawką, tylko tej zielonej nigdzie nie mogłam dostać ostatnio.
A zamiast żurawki co by Pan inne go zaproponował ? Może jakieś wrzośce ?

Miskanty mi się podobają bardzo, ale żadnego jeszcze nie zdobyłam.
Jak zimują te miskanty?

Na działce obok, czyli od strony za naszym śmietnikiem sąsiad ma żywopłot, który ostatanio dość mocno przycięliśmy. Nie wiem czy te tuje nie zginą przy tym żywopłocie. Maksymalna ich wysokość to jakieś 2m musiałyby być, ale to pewnie da się odpowiednio przyciąć, jak urosną.

Ciekawa propozycja

Pozdrawiam
____________________
ghhfhf
polinka 07:40, 31 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Bardzo fajna propozycja Michała
Żurawki będą cały czas ozdobą a wrzośce czy wrzosy okresowo bądę kwitnąć i nie będzie takiego efektu
Z zimowaniem miskantów nie ma problemu.
Rośliny możesz kupić przez internet. Jest nawet wątek w ogrodowisku o sprawdzonych sprzedawcach.
Pozdrawiam
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
madzielena 12:29, 31 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Bikej, tu masz artykuły naszej Szefowej:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/139-kolorowa-zima-czyli-ozdobne-galazki-i-rosliny-kwitnace-zima

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/146-magia-kolorowych-iglakow

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/176-rozaneczniki-ogrodowa-arystokracja

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/228-rosliny-okrywowe-w-ogrodzie

zapoznaj się z nimi - to Ci dużo rozjaśni.

Michael zrobił Ci ładny plan. Trzymaj się go, bo wprowadza ład i porządek.

Na Twoim rośliny cieniolubne (funkie) wymieszane są ze światłolubnymi (lilak).
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
bikej 21:54, 31 maj 2013

Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 22
Witam,
Madzielena dzięki za podesłanie linków.
Pierwszy przeczytałam i otworzył mi oczy
Wsadziłam pierwsze rośliny, bo już mi zaczęły marnieć,na rabatę 2.
I wiem, że popełniłam już 2 błędy ((( dopiero teraz przeczytałam, że funkie i różaneczniki
nie lubią słońca a ja je posadziłam na miejscu słonecznym...
Co teraz zrobić? Przesadzić w cień ? Czy zobaczyć jak będą rosły na następny sezon i ewentualnie wtedy przesadzić ?

Widać, że jestem amator, i jeszcze teściowa zaczęła mi się wtrącać w nasz ogród....
Odechciewa mi się wszystkiego... gorszy dzień dzisiaj mam.
Pewnie jeszcze wiele takich przede mną..

Aż boję się umieszczać zdjęcia tej rabaty, bo zostanę zlinczowana (((((((

____________________
ghhfhf
ermigo 19:19, 01 cze 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 125
Witam,
czy ja też mogę prosić o pomoc w zaprojektowaniu rabaty?
Chętnych zapraszam tutaj
____________________
Zawitaj w moim ogrodzie :)
Michael 20:19, 01 cze 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112


nr 2?

może tak ?
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
polinka 08:21, 02 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dla mnie pierwsza propozycja to strzał w 10 A Tobie Bikej coś nie pasuje w tej rabacie?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
madzielena 13:07, 02 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
bikej napisał(a)
Witam,
Madzielena dzięki za podesłanie linków.
Pierwszy przeczytałam i otworzył mi oczy
Wsadziłam pierwsze rośliny, bo już mi zaczęły marnieć,na rabatę 2.
I wiem, że popełniłam już 2 błędy ((( dopiero teraz przeczytałam, że funkie i różaneczniki
nie lubią słońca a ja je posadziłam na miejscu słonecznym...
Co teraz zrobić? Przesadzić w cień ? Czy zobaczyć jak będą rosły na następny sezon i ewentualnie wtedy przesadzić ?

Widać, że jestem amator, i jeszcze teściowa zaczęła mi się wtrącać w nasz ogród....
Odechciewa mi się wszystkiego... gorszy dzień dzisiaj mam.
Pewnie jeszcze wiele takich przede mną..

Aż boję się umieszczać zdjęcia tej rabaty, bo zostanę zlinczowana (((((((



Ojj nie martw się Ja się z rodzicami jak się wtrącają ze wszystkim zgadzam, a potem robię po swojemu

Jeśli rośliny wsadzone nie dawno, to bym przesadziła. Jeśli już rosną jakiś czas, poczekałabym do jesieni z przesadzaniem.

A nas się nie bój - każdy się uczy i błędy popełnia. Ja zamordowałam niemal moje liliowce i kosaćce (za głębokie sadzenie ).

Pozdrawiam!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
bikej 17:52, 02 cze 2013

Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 22
@Polinka
Nie pasuje mi to, że nie ma tam roślin, które kupiłam a coś z nimi muszę zrobić.A po drugie nie chcę robić żywopłotu z przodu domu, bo nie chcemy przodu zasłaniać, ma być widoczny zza ogrodzenia.
Teraz już wiem, że powinnam z kupowaniem poczekać, ale coś muszę zrobić z tmi roślinami, które kupiłam, bo mi marnieją w garażu..

@Madzielena
Dzięki za otuchę. Moja teściowa ....o komentarze Jej nie proszę, ale komentuje. 2 dni się napracowałam, oczyszczanie zimi, zwożenie nowej ziemi, sadzenie.... a ona mi podcina skrzydła. Sama się nie zna, ale rady udziela....ehhh....Temat rzeka...

Wracając do ogródka ...
Rośliny wsadzałam w miniony czwartek, bo już mam je od ponad 2tygodni w garażu i z braku słońca, chyba zaczęły mi padać . Przecież ich nie wywalę...więc muszę je wsadzić do ziemi -tylko ciągle pytanie GDZIE ?

Póki co, nic już nie dokupuję.

Wrzucam 3 projekty,






z tym, że rabata 2 już jest posadzona, bo rośliny mi już wysychały w domu, choć podlewane były.

Michael trochę wzorowałam się na Twoich, co myślisz o moich ??

Głównie podałeś mi opcje z krzakami, które zapewne pięknie będą zimą wyglądać, więc to na duży plus, a co na wiosnę i lato pomiędzy?? Jakieś byliny ? cebulowe czy skalniaki ? trawy ?

Pozdrawiam Was

____________________
ghhfhf
Michael 20:48, 02 cze 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
bikej napisał(a)


Wrzucam 3 projekty,

odnośnie tego to :
-> rozumiem że chcesz mieć kawałek niedużego trawnika, tylko czy nie bardziej zależało by Ci na zasłonięciu trochę wejścia do domu? bo przecież na wprost jest chyba wejście?

bikej napisał(a)



-> jak dla mnie za dużo wszystkiego na sobie jak na tak małą powierzchnię. ograniczył bym sie do max 3-4 roślin pogrupowanych tak jak Ci przedstawiłem.
Co to żurawek proponowałbym stworzyć bardziej wyrazistą plamę koloru a nie jednym sznureczkiem pociągnąć wszystko.
Lilak to spory krzew więc razem z thują occidentalis 'Smaragd' poprostu sie pogryzą na takim kawałku.

bikej napisał(a)



-> Co do tego fragmentu to cio powiedzieć gdyż jest on na nachyleniu i jeszcze nad nium nie myślałem. Ale na przedstawionej formiej jest wszystkiego naćkane trzeba by było to wszystko jakoś pogrupować i jak dla mnie powinno to współgrać z rabatą nr 1 gdyż jest na przeciwkjo niej. Tworzyć jedną spójną całość a nie 2 wyrwane z kontekstu rabaty.

To są jedynie moje przemyślenia, więc nie musisz sie z nimi zgadzać - jak to ktoś napoisał : " ...zgadzam sie z rodzicami ale w końcu i tak robie swoje..."

Co do roślin o których mówisz jak masz jakieś kompletnie puste miejsce na chwilkę obecną poprostu je zadołuj z doniczkamia i podlewaj jak by rosły na stałe jak już podejmiesz decyzję gdzie mają rosnąć poprostu chyc myk z ziemi z doniczką i wysadzasz na miejsce stałe

pozdrawiam Michał
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies