Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród przy potoku - reorganizacja, projekty.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przy potoku - reorganizacja, projekty.

brysia 22:45, 04 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Bogdzia napisał(a)


Azalie mają mniejsze wymagania niż rh i bedą rosły nawet jak ph wyniesie 6 ale jednak lepiej im zapewnic bardziej kwaśną ziemię , natomiast rh musza ją miec bo inaczej nie będą rosły.


Dziękuję za odpowiedź. Więc w tamto miejsce pójdą azalie, oczywiście w odpowiednią ziemię.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
brysia 12:17, 14 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Witam ponownie i proszę o rady.

Rabata przekopana, zrezygnowałam na razie z robienia rabaty pomiędzy modrzewiami. Nie mam dostępu do takiej ilości ziemi, żeby tam nadsypać, a faktycznie jest tam strasznie sucho i przekorzenione. Dlatego na razie zajmiemy się tym kwadracikiem pomiędzy płotem a modrzewiem.
Ponieważ bardzo mi się podobają hosty, to zrobiłam wokół pnia okragłą rabatę z hostami, a w jednym miejscu będą paprocie. Na razie posadziłam tylko jedną bo taką miałam, ale jeszcze w tym tygodniu zorganizuję sobie ze 3 sztuki.




____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
brysia 12:27, 14 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Właśnie wróciłam z zakupów, nabyłam dwie piękne Hort. Limelight, posadzę je po bokach tego czerwonego klona palmowego, ale zrobi się miejce przed klonem pomiędzy hortensjami, co tam posadzić?? Na obrzeże rabaty mam zaplanowane żurawki.

Klonik jest malutki i nie widać go na zdjęciach więc zrobiłam go na tle worka z ziemią.


Za tym klonem cały róg jest obsadzony trzmieliną o żóto-zielonych listkach, malutkie sadzonki.

Zobaczcie ile jeszcze miejsca zostało co tam posadzić?

____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Karolinek 12:10, 19 cze 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
brysia napisał(a)
Witam ponownie i proszę o rady.

Rabata przekopana, zrezygnowałam na razie z robienia rabaty pomiędzy modrzewiami. Nie mam dostępu do takiej ilości ziemi, żeby tam nadsypać, a faktycznie jest tam strasznie sucho i przekorzenione. Dlatego na razie zajmiemy się tym kwadracikiem pomiędzy płotem a modrzewiem.
Ponieważ bardzo mi się podobają hosty, to zrobiłam wokół pnia okragłą rabatę z hostami, a w jednym miejscu będą paprocie. Na razie posadziłam tylko jedną bo taką miałam, ale jeszcze w tym tygodniu zorganizuję sobie ze 3 sztuki.






Witam serdecznie i zaglądam ciekawie do Ciebie! Jak o hostach mowa, to od razu jestem. Strasznie je lubię, za liście, kwiaty i niezniszczalność. Pięknie będą wyglądać jak się rozrosną. Ja swoje chyba za blisko pnia posadziłam. Na razie jest ok, bo są jeszcze niewielkie, ale za jakiś czas będę musiała je trochę przesadzić dalej od pnia.


____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
brysia 12:22, 19 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Karolinek napisał(a)


Witam serdecznie i zaglądam ciekawie do Ciebie! Jak o hostach mowa, to od razu jestem. Strasznie je lubię, za liście, kwiaty i niezniszczalność. Pięknie będą wyglądać jak się rozrosną. Ja swoje chyba za blisko pnia posadziłam. Na razie jest ok, bo są jeszcze niewielkie, ale za jakiś czas będę musiała je trochę przesadzić dalej od pnia.


Witam w moim ogrodzie.
Jak widać w tym roku zaszalałam, z kółkami wokół pni podsadzonych hostami. Ja również bardzo je lubię, za piękne liście.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
brysia 12:25, 19 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
A to moja ponad 70-letnia babcia Reneta

____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
kaisog1 19:07, 19 cze 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Przepraszam, że tak się wtrącam ale "naszło" mnie jak zobaczyłam ten kącik

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
brysia 20:15, 19 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Tego oczekuję, że ktoś się wtrąci i coś podpowie. Podoba mi się ten projekt, napisz jeszcze co tam posadziłaś. Co prawda już tam posadziłam 2 Horti Limelight, klon palmowy podsadzony trzmieliną, a wokół pnia modrzewia kółko z hostami i paprociami, ale jest tam jeszcze miejsce, i sama też myślałam o trawie, tylko nie wiem jakiej, a co to za roślinki wymyśliłaś pod hortensjami.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
kaisog1 20:40, 19 cze 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Posadziłabym tak: derenia Elegantissima, tawułę Van Houttea, hortensje Lime Light, kule bukszpanowe, miskanty Gracillimus, paprocie, hosty i powtykała naparstnice. Klona i trzmieline bym przesadziła.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
brysia 19:48, 20 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
kaisog1 napisał(a)
Witaj

Przepraszam, że tak się wtrącam ale "naszło" mnie jak zobaczyłam ten kącik



Patrzę i rozmyślam i coraz bardziej mi się podoba. Niestety na takie nasadzenia akurat w tym rogu nie ma miejsca, bo od pnia do podjazdu jest 60cm, ale mam inny kącik pod sosną, z ławeczką i tam właśnie myślałam o dereniu, więc chyba wykorzystam twój pomysł.

A pomiędzy już posadzone Limki wsadzę trawę, a pod spód żurawki.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies