Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje dzikie ranczo ....z dala od linijek, cyrkli i komputerowych aranżacji.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje dzikie ranczo ....z dala od linijek, cyrkli i komputerowych aranżacji.

AgnieszkaW 08:27, 13 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witam, czytam sobie o Twoim ranczo i tak jakbym siebie widziała kilkanaście lat temu. Nawet rzeka pomiędzy domem a lasem nas łączy, tyle że u nas nie było nic, żadnego budyneczku. Podziwiam samodzielną pracę, bo mieliśmy tak samo. Efekty pracy są już wspaniałe, klimat stworzyliście niebanalny, szanując dziką przyrodę, co bardzo cenię. Czekam na więcej fotek. Pozdrawiam

Ps
W którym regionie Polski macie to swoje ranczo?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
brysia 08:54, 13 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
iemand napisał(a)
Witam tych, których jeszcze nie witałam Dziękuję za wszystkie miłe słowa


Część leśna wiosną wygląda najbardziej bajecznie. Pierwiosnki, zawilce, stokrotki, nad rzeczką kaczeńce tworzą ogromne dywany. Czasami aż żal po nich chodzić.


Znam to, u mnie też tak jest. Jestem zainteresowana wszystkimi ogrodami z kawałkiem własnego lasu, ciekawi mnie jak ludzie mają zagospodarowane takie tereny. Sama mam mały lasek z potokiem na działce przy samym domu i noszę się z zamiarem jego zagospodarowywania. Proszę pokaż jakieś zdjęcia z pełnym ujęciem tego lasku. Czy robisz tam jakieś nasadzenia? Pochwal się też w jakiej części kraju mieszkasz.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
iemand 11:53, 13 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
Podkarpacie W lesie jako tako nie robimy nasadzeń(poza oczywiście drzewami ). Bardziej jego skrajem. Gdy kupowaliśmy np. brzozy to z grzybniami. Dlatego teraz z naszego mini lasku zbieramy w sezonie koszyk maślaków, kozaków i czasami trafi się podgrzybek. Nie jest tego wiele, ale zawsze to swoje.

Tu maślaczek z zeszłego roku. Ich jest najwięcej.


Nad rzeczką przy lesie jest skarpa. Tam jest miejscami lekko podmokły teren. Rośnie tam ogrom opieniek.



My jednak zbieramy tylko miodowe, które wyrastają nieco wyżej na skarpie.
iemand 14:30, 13 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
Tutaj widok na las z działki obok. W lesie teren jest również pagórkowaty, co moim zdaniem dodaje okolicy uroku.


Tu natomiast ta mała część naszej ziemi po drugiej stronie drogi. Obok zagajnik brzózek. Kilkanaście metrów na wprost jest już zejście do doliny.


Poniżej moja włochata, kochana lolita
popcorn 14:48, 13 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ktosiu, ładnie u Ciebie Warzywnik wymiata i trawnik! i widoki! bosko pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
iemand 14:55, 13 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
popcarol napisał(a)
Ktosiu,
ładnie u Ciebie Warzywnik wymiata i trawnik! i widoki! bosko pozdrawiam!!
Dzieki. Fajnie wyglądasz w tych butach
iemand 15:28, 13 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
Po deszczu.

Anita1978 15:44, 13 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
iemand napisał(a)
Podkarpacie W lesie jako tako nie robimy nasadzeń(poza oczywiście drzewami ). Bardziej jego skrajem. Gdy kupowaliśmy np. brzozy to z grzybniami. Dlatego teraz z naszego mini lasku zbieramy w sezonie koszyk maślaków, kozaków i czasami trafi się podgrzybek. Nie jest tego wiele, ale zawsze to swoje.

Tu maślaczek z zeszłego roku. Ich jest najwięcej.


Nad rzeczką przy lesie jest skarpa. Tam jest miejscami lekko podmokły teren. Rośnie tam ogrom opieniek.



My jednak zbieramy tylko miodowe, które wyrastają nieco wyżej na skarpie.


Poszłoby się już na grzyby, poszło!!!
Fajna działeczka
____________________
ogródek Anity
popcorn 15:44, 13 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super fotki
____________________
Mój nowy ogródek
brysia 16:23, 13 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Piękne zdjęcia robisz.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies