Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Pomóżcie ratować mojego cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie ratować mojego cisa

iwik073 21:47, 12 cze 2013

Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 2
Mam problem z moim cisem proszę poradźcie mi co mu jest? już w zeszłym roku było coś widać na czubku jakby usychał choć pojawiały się małe młode igiełki ale w tym roku jest jeszcze gorzej od dołu wypuszcza piękne młode pędy a ten czubek do niczego. Bardzo proszę o pomoc!
A tutaj drugi taki sam cis były wsadzane razem 8 lat temu i z tym nic się nie dzieje.
Sebek 22:13, 12 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A nie została ta część jakoś mocno uszkodzona - może jest złamana, bo pierwszy raz widzę pół rośliny zdrowej, a pół usychającej.....Musisz dokładnie obejrzeć miejsce gdzie się zaczyna problem.....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ZbigniewG 22:36, 12 cze 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8894
Iwik sprawdź tak ja Sebek pisał miejsce gdzie zaczyna się problem jeżeli nie ma tam złamania to może być sprawa porażenia grzybem
wrzuć w wyszukiwarkę temat np zamieranie pędów cisa i wyskoczy parę podpowiedzi
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 23:17, 12 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może od tego miejsca się jakaś pętla zaciska na pniu? Obejrzyj wszystko dokładnie w środku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwik073 08:09, 17 cze 2013

Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 2
I tu chyba macie racje za mocno uwinął się drucik na pniu i trochę uszkodził korę powiedzcie czy da się go jakoś uratować? drut już mu ściągnęłam tak myślałam obciąć zwiędłe końcówki może wypuści młode pędy, spójrzcie na zdjęcie.
Borbetka 08:07, 18 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
O, jaki biedny! Powycinaj, co suche i czekaj.
____________________
borówcowy wizytowka
Sebek 23:07, 19 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale mieliśmy nosa
A tak na poważnie to przetnij delikatnie kawałek tego pędu i zobacz, czy po zranieniu pokaże się zielona tkanka. Jeśli tak - to wypuści, jeśli nie - będziesz musiała przyciąć go do tego miejsca.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies