Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejske wyzwanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejske wyzwanie

mandran 01:07, 18 cze 2013

Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 20
Witam wszystkich.
Zaczynam swoją przygodę z niewielkim zielonym zakątkiem. 36m2 przy mieszkaniu w bloku. Na razie totalny chaos, bo się zupełnie nie znam. Jednak realizacje Gardenarium oszołomiły mnie i wpłynęły na ambicję
Przed oknem salonu chciałam posadzić brzozę Doorenbos. Muszę przesłonić nieciekawy widok powyżej płotu, jednocześnie nie zasłaniając światła. Boję się jednak że będzie śmiecić, do okien jest ok 5m. Dodatkowo to bloki, nie może być za wysoka, bo sąsiedzi się odezwą. Przy płocie rosną już różne iglaki - stan zastany. Osiągją wysokiść płotu, ok 160cm. Nie chcę zwężać ogródka dlatego brzoza wydała się idealna - wąski pień, rzadka korona. Ale czy na pewno? Może ktoś się zlituje i doradzi?

Pozdrawiam i chylę czoła. Mam nadzieję że u mnie nie skończy się pustym trawnikiem.
____________________
miejske-wyzwanie
Karola 07:54, 18 cze 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 45
Witaj Brzoza to niezły pomysł. Jednak najlepiej będzie jak wstawisz fotkę i wtedy ocenimy co, jak i dlaczego
____________________
Ogród Karoli
Gardenarium 23:44, 18 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyjaśnij, czy masz ogródek na parterze?

Pokaż jakieś zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mandran 16:02, 19 cze 2013

Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 20
jak miło! dziękuję.

tak, ogródek na parterze, na gruncie.

zdjęcia jak tylko będzie chwila, chociaż wstyd!
____________________
miejske-wyzwanie
mandran 10:59, 22 cze 2013

Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 20
taki widok chcę zasłonić. 3 brzozy doorenbos w odległosci 1,5m od siebie?
strona zachodnia, po południu jest piękne światło.
____________________
miejske-wyzwanie
mandran 11:00, 22 cze 2013

Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 20
chyba mi nie poszło z tym zdjęciem
____________________
miejske-wyzwanie
mandran 11:01, 22 cze 2013

Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 20
____________________
miejske-wyzwanie
mandran 11:06, 22 cze 2013

Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 20
a tak wyglada "ogródek"
siatka widoczna z lewej strony zarasta już pnączami, stoi też mały buk, dalej hortensja ogrodowa - nie widoczna juz tutaj. od buku do naroża dodam jasnozielone i bordowe drzewka i krzewy
____________________
miejske-wyzwanie
jotka 12:09, 22 cze 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witaj a jak ze stronami świata ?
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 10:23, 23 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powiem Ci, że taki mały ogródek to też ogród i można z niego zrobić bombonierkę. Polecam proste linie i wszystko ułożone jak w pudełeczku.

Prosimy o narysowanie planu tego ogródka, czy ten widok na taras sąsiadów chcesz zasłonić.

Ponieważ potrzebna tu jest precyzja, bo nie ma miejsca koniecznie obmierz i narysuj dokładny plan ogródka z zaznaczeniem obrysu swojego domu i gdzie są okna. Tutaj doradzanie w tej sytuacji będzie strzelaniem jak kula w płot. Aby przemysleć co i jak konieczny jest plan.

No i w razie czego przeniosę Twój wątek do Projektowania, gdyż są to powitania
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies