Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

iwonkap 09:54, 19 cze 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Olu jest idealnie, nawet jak sa wg Ciebie jakieś niedociągnięcia to umiejętnie skryte

leon60 napisał(a)


Heh odpowiedniej granulacji kamień sam się tak ugniata od chodzenia i rzadko kiedy wykopuje
Dzięki


Jaka to granulacja ? co to za kamień?

Mam tez pytanie o nową ścieżkę, jaka jest szerokość tego kawałka od domu do płotu ?
09:59, 19 cze 2018
pozachwycałam się .....przywaliłas idealnym porzadkiem ...suszy nie ma u ciebie? wszystko takie wypasione i zywotne ja lje kranówę ale to nie to samo co deszcz

w tym roku zaczęłam pomidory ściółkować poszatkowanymi liśćmi pokrzywy i poobrywanymi liśćmi pomidorów dołem jest lekki bałaganik) ...ale kupiłam ksiazke OGRÓD W ZGODZIE Z NATURĄ Marie-Luise Kreuter i ralizuje to co ona tam napisała
iwonkap 10:23, 19 cze 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Olu mam jeszcze pytanie o płyty w trawie - są na równo z ziemią ? dobrze się kosi ?
leon60 10:29, 19 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Makao_J napisał(a)
Ale buszowisko się robi. Wiadać jak z roku na rok coraz bardziej dojrzały. Staw to Ci zarasta że hoho.
Molinie Vareiegaty jak na razie moje najulubieńsze. Radzą sobie u mnie świetnie. Twoje zestawienie daje do myślenia

Molinie rosną jak głupie, w tym przedziale moja ulubiona to ED
Z miarką rozm. 38

a jak sadziłam to z bliska ledwo je było widać

____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 10:30, 19 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
iwonkap napisał(a)
Olu jest idealnie, nawet jak sa wg Ciebie jakieś niedociągnięcia to umiejętnie skryte

Jaka to granulacja ? co to za kamień?

Mam tez pytanie o nową ścieżkę, jaka jest szerokość tego kawałka od domu do płotu ?


Wszędzie w ogrodzie mam chyba 16-22 ten jest drobniejszy chyba 8-16 ale nie był opisany, pojechałam na skład wzięłam najtańszy szary jaki mieli 100zł/m2

Ścieżka ma 150cm, od ścieżki do pni serbów jest 160cm, od pni do siatki 130cm
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 10:30, 19 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
iwonkap napisał(a)
Olu mam jeszcze pytanie o płyty w trawie - są na równo z ziemią ? dobrze się kosi ?

Na równo były kiedyś ziemia ciut opadła kosiarka lekko podskakuje ale wąsy docina
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 10:31, 19 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
eee_taam napisał(a)
pozachwycałam się .....przywaliłas idealnym porzadkiem ...suszy nie ma u ciebie? wszystko takie wypasione i zywotne ja lje kranówę ale to nie to samo co deszcz

w tym roku zaczęłam pomidory ściółkować poszatkowanymi liśćmi pokrzywy i poobrywanymi liśćmi pomidorów dołem jest lekki bałaganik) ...ale kupiłam ksiazke OGRÓD W ZGODZIE Z NATURĄ Marie-Luise Kreuter i ralizuje to co ona tam napisała

Susza w najlepsze choć ostatnio miałam taką burzę że jezioro na trawniku stało i to dość długo
Zastanawiałam się kiedyś nad ściółkowaniem pomidorów, fajny pomysł z pokrzywą.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
iwonkap 10:42, 19 cze 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
leon60 napisał(a)


Wszędzie w ogrodzie mam chyba 16-22 ten jest drobniejszy chyba 8-16 ale nie był opisany, pojechałam na skład wzięłam najtańszy szary jaki mieli 100zł/m2

Ścieżka ma 150cm, od ścieżki do pni serbów jest 160cm, od pni do siatki 130cm


Dziękuję czyli idealne odzwierciedlenie wymiarów które mam , zamiast serbów dam tuje/cisy i zmieszczę się w 4 m
Kamień muszę właśnie kupić, tylko policzyć ile go potrzebuję. Pod kamieniem masz agro ? grubą warstwę sypałaś ?
beata_m 10:43, 19 cze 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
cudnie, pięknie, bosko - jak w najlepszych moich snach
bardzo lubię Twój ogród Olala - aż w głowie mi się nie mieści ile pracy wkładasz, żeby utrzymać taki stan. Pełen szacunek i podziw
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Makao_J 10:45, 19 cze 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
leon60 napisał(a)

Molinie rosną jak głupie, w tym przedziale moja ulubiona to ED
Z miarką rozm. 38

a jak sadziłam to z bliska ledwo je było widać


No dobra, a pełna nazwa ED?
Też mi się podoba.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies