Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

Borbetka 18:09, 24 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Olu, toż masz pociachane perfekcyjnie! Przepiękny szkielet, nic tylko sadzić dalej kolejne niższe piętra. Jak mi szkoda tego jałowca! Co się z nim stało? Takie "pupcie bobaskowe" miał, boski! Olu zaznaczam wątek. Dobrze, że do mnie wpadłaś, bo nie znalazłabym Cię, za dużo wątków ogrodowych już jest, a ja głównie mam tematyczne pozaznaczane i niestety mnie omijają ładne ogrody
____________________
borówcowy wizytowka
Mariusz 18:31, 24 cze 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piękne oczko wodne .
Natknąłem się na rozmowę o rozpławie w wątku Ani asc, ten chwast to żabieniec.
leon60 napisał(a)

Bardzo mi się podoba ale niestety jeszcze go nie mam. To u mnie o podobnych listkach to wygląda jak chwast i muszę się go pozbyć, wiecznie oblepione mszycami ...

Mszyce kochają żabieńca babkę wodną, ładnie wygląda ona w zespole z innymi roślinami, szczególnie wysokimi o rurkowatych pędach (oczeret jeziorny i jego odmiana 'Albescens'). Nadaje się do dużych naturalistycznych zbiorników, do oczek wodnych polecam zamiennik - żabieniec drobnokwiatowy.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
gierczusia 19:06, 24 cze 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Witaj Olu .. Piękny ogród .., i na kurs cięcia też się zapisuję .. Buziaki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
polichlorek 19:55, 24 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 296
Witaj Olu! Twój ogród jest tak idealny, że.... trawnik dopieszczony do każdego źbła! a te rzeźby... ehh pięknie!! będę z pewnością zaglądać do Ciebie!
____________________
polichlorek Ala - Mój ogród - złe dobrego początki Sezon ogród
Ola54 21:03, 24 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Hortensja pnąca u mnie się nie sprawdza.Moja zamiast piąć się wypuszcza boczne pędy i szuka miejsca do zaczepienia się.Z początku podpinałam ja przy słupie ale teraz jeden pęd do góry a reszta na boki.
leon60 21:09, 24 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Sebciu, Moniko, Mariuszu, Elu i Alu witajcie w moich skromnych progach

Moniko nie mam pojęcia co się stało z jałowcem, był w tym miejscu od 16 lat i nigdy mu nic nie dolegało...
Mariusz żabieniec idzie na odstrzał jak tylko dorwę coś fajnego

Parę fotek z dziś między deszczem. Jakość kiepska bo fotki z telefonu a nie mam chwilowo aparatu





____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Borbetka 21:35, 24 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Olu, sama tniesz czy masz pomocników? Ja dzisiaj będę się strasznie darła podczas kąpania wieczorkiem. Cała jestem poparzona od pokrzyw, które próbowałam ujarzmić za płotem. Były do pasa, no i ręce aż do ramion mam poranione od jałowca Skyrocket, co go nie znoszę i mam z niego żywopłot. Ciachałam go dzisiaj samiuteńka, biedna ja.
Jałowiec robi takie małe ranki, które okropnie pieką. Aż się boję myć dzisiaj .
____________________
borówcowy wizytowka
Syla 21:40, 24 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam Olu .... dopiero teraz dotarło do mnie , że to koleżanka z pw ... fajnie zobaczyć wreszcie buziaka przeorałaś już spory kawałeczek mróweczko .... pozdrowionka
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ewa004 22:54, 24 cze 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
I ja wpadłam się przywitać
Ogród prześliczny ,formowanie roślin perfekto sama tniesz ?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
leon60 23:14, 24 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Sylwuś, Ewciu witajcie coraz więcej miłych gości ale się cieszę

Borbetka napisał(a)
Olu, sama tniesz czy masz pomocników?

Praktycznie wszystko sama. Z nożycami się nie rozstaje
Mąż przycina świerki za betonowym płotem bo na to już nie mam siły, 5 metrów wysokości i ponad 2 szerokości a ja nie lubię chodzić po wysokich drabinach
O pokaleczonych rękach też coś wiem, niestety jałowiec nie jest za fajny do ciecia a po thujach mam wysypkę.





____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies