Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

11:10, 19 cze 2018
leon60 napisał(a)

Susza w najlepsze choć ostatnio miałam taką burzę że jezioro na trawniku stało i to dość długo
Zastanawiałam się kiedyś nad ściółkowaniem pomidorów, fajny pomysł z pokrzywą.


napewno ogranicza chwasty ...a pokrzywa sie szybko robi czarna i nawet to wyglada jako tako ....ale gorzej z liscmipomidorów ..bo narzucałam całe ....nastepnm razem je nozycami poszatkuje i rozrzuce sieczkę ...moze bedzie estetyczniej ciut
Jagodaa 14:05, 19 cze 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Podziwiam Cię ☺. Jest idealnie! A wiadomo, że to nie koniec zaskoczen .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
nawigatorka 14:19, 19 cze 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
leon60 napisał(a)

Z jeżówkami mam też Moorhexe i Heidebraut, tam gdzie ED jakoś kwiecie mi nie gra i miejsca brak, chyba trzeba będzie pomyśleć i poszerzeniu rabaty.
moorhexe i variegata gdy kwitna są wyższe od ed? Nie pożrą jezowek?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 14:22, 19 cze 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
leon60 napisał(a)

i czekamy na zbiory



Dobranoc

Ola wycinasz wszystkie liście poniżej najniższego grona?
podlewasz codziennie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
inka74 14:30, 19 cze 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
normalnie Photoshop, przecież nic tak równo jak pod linijkę nie rośnie! Jak ty to robisz, że taki ogromny teren w taki dopieszczony sposób ogarniasz. Wszystko jest na swoim miejscu i bardzo przemyślane. Niepojęte jest to dla mnie. Ogród idealny. Jestem pełna podziwu dla ilości wykonanej pracy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mikina34 14:35, 19 cze 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mam jak Polinka, oglądam i kręcę głowa, że to niemożliwe, że można mieć tak idealnie, toż to szok . Cudowny ogród jak z żurnala...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Sebek 14:40, 19 cze 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ogród od żyletki cięty Nowa ścieżka woooow!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
leon60 15:07, 19 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
inka74 napisał(a)
normalnie Photoshop, przecież nic tak równo jak pod linijkę nie rośnie! Jak ty to robisz, że taki ogromny teren w taki dopieszczony sposób ogarniasz. Wszystko jest na swoim miejscu i bardzo przemyślane. Niepojęte jest to dla mnie. Ogród idealny. Jestem pełna podziwu dla ilości wykonanej pracy.

mikina34 napisał(a)
Mam jak Polinka, oglądam i kręcę głowa, że to niemożliwe, że można mieć tak idealnie, toż to szok . Cudowny ogród jak z żurnala...

Ideałów nie ma i nie zawsze jest odpicowane choć lubię tak mieć.
Praktycznie każdego dnia coś się grzebnie, tu czy tam przytnie, nawiezie, podleje wyplewi, jak skończę w jednym narożniku na drugim już coś jest do zrobienia i tak non stop... dlatego też poza jeżówkami nie mam bylin bo już bym z ogrodu nie wyszła, za dużo z tym wszystkim roboty, pryskania wycinania i okresowo pustych dziur Żeby mieć idealnie trzeba by co 5 dni kosić i docinać te cholerne wąsy trawnika ale po co to komu ? są ciekawsze rzeczy do roboty a foty akurat tak się złożyło że miałam chwilkę by cyknąć po tych wszystkich zabiegach
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 15:08, 19 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Sebek napisał(a)
Ogród od żyletki cięty Nowa ścieżka woooow!

dzięki Sebuś
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 15:08, 19 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
eee_taam napisał(a)


napewno ogranicza chwasty ...a pokrzywa sie szybko robi czarna i nawet to wyglada jako tako ....ale gorzej z liscmipomidorów ..bo narzucałam całe ....nastepnm razem je nozycami poszatkuje i rozrzuce sieczkę ...moze bedzie estetyczniej ciut

Całe liście pomidorów przerabiałam któregoś roku, po dwóch dniach mnie wkurzyły i wywaliłam jak dorwę czasu spróbuję z pokrzywą
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies