Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

leon60 12:29, 14 maj 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
beta napisał(a)
Cześć

hej Beatko
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 12:29, 14 maj 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
amatorodniczka napisał(a)
To znowu ja, ostatnio tu dużo przesiaduję u Ciebie...

Powiedz mi proszę co to za trawa przed hortensjami? Jesteś z niej zadowolona?
Bo ja właśnie szpaler z hortensji chciałabym i zastanawiam się jaką trawę przed nią wsadzić... Mam rabatę szerokości 2,30 m z czego hortensje będą na "ostatnim" (tylnim) planie, no i z przodu trzeba jakoś rabatę upiększyć..
Żurawki jaką odmianę masz? Bo widzę, że jest ich tysiące rodzajów, a te co masz podobają mi się ...



Pozdrawiam ciepło.

Hej. Tej trawy nie mam ze trzy lata nawet nie pamiętam teraz jak się nazywała żurawki to Berry Smoothie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 12:29, 14 maj 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
KasiaBawaria napisał(a)


Czy to smialek?Czy jakas molinia?

molinia Variegata
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 12:29, 14 maj 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Helen napisał(a)
Ola, czy dobrze myślę, że masz posadzone jeżówki przed hortensjami? Jeżeli tak, to w jakiej odległości?

na oko z 45cm
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 12:29, 14 maj 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
effka napisał(a)
Ale się napatrzyłam Pięknie Olu, jak zawsze perfekcyjnie. Pamietasz kiedy budowałaś oczko wodne ze ścianką, nie mogę znaleźć fotek z czasu ich budowy.

marzec/kwiecień 2015
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 12:30, 14 maj 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Wiolka5_7 napisał(a)
Pięknie Olu ,jak zawsze
Wszystko super rośnie ,aż kipi soczystością graby masz już duże i gęste,uwielbiam trawy,bukszpany, berberyski ,uwielbiam równiutko,czyściutko,uwielbiam
Nowe leżaki extra
Demolki nie zazdroszczę,ale nowego bruku tak ja muszę jeszcze poczekać

Dziękuję kilka grabów muszę dokupić tylko w szkółkach bida z nędzą... a na leżaki nie ma póki co pogody... tyle czekaliśmy na wiosnę mamy maj a pogody zero
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 12:30, 14 maj 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
amatorodniczka napisał(a)
Jak pięknie Olu zajrzyj do mnie będę wdzięczna może coś poradzisz - mam kupione 6 grabów (narazie) zastanawiam się czy robić szpaler czy sadzić osobno/różnie, dodam tylko że na razie na działce rosną Smaragdy i ŚLIWY wiśniowe no, a że zakochałam się w grabach to kupiłam, teraz kombinuję gdzie je wsadzić a opcji już chyba w głowie miałam z 10.

Pozdrawiam

Jak znajdę czas ostatnio na wszystko go brak..
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 12:30, 14 maj 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
kawa8002 napisał(a)
Witam.
Jeśli można, to i ja bym miała pytanie.
Bardzo podoba mi się ta rabata (ta bliższa). Czy mogłabym prosić o jej zdjęcie od frontu (w wolnej chwili oczywiście). Jakiej jest szerokości i co ile sadzone są roślinki (i jakie)? Będę niezmiernie wdzięczna za info.
Pozdrawiam

Wymiarów nie pamiętam rabata ma kształt trójkąta.Gdzieś kiedyś rysowałam jakiś plan poszperaj to znajdziesz
Od brzegu sesleria skalna co 45, jesienna 50-55, berberysy i jeżówki podobnie, potem molinia 55 i miskanty co 1m
Foto z zeszłego lata

____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 12:30, 14 maj 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
lawenda001 napisał(a)
Ślicznie , roślinki, pawilon, leżaczki i ciurkadełko - idealnie
Red barony masz już ładne i gęste. Ja znowu dokupiłam w sobotę kolejnego, u mnie średnio rosną, ale podejrzewam że nornice mogły zaszkodzić.

moze wygnił ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 12:30, 14 maj 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Matkapolka napisał(a)
Witaj Olu

Przepiękny masz ogród. Od dwóch dni nie mgoę się oderwać . Robię notatki bo zaczynam zakładać mój własny, pierwszy w życiu ogród i Twój wpisuje się idealnie w moje marzenia. Mój ogród jest o wiele mniejszy od Twojego ale póki co się z tego cieszę bo po przekopaniu kilku rabat ledwo żyję Jak Ty to robisz na swoich hektarach??? Jeszcze z małym dzieckiem???


Póki co szukam inspiracji i wiedzy, z którą u mnie marnie. Mam zwłaszcza problem z rabatą pod sosnami. Cała południowa strona mojego ogródka jest zacieniona przez sosny i świerki sąsiadów ( które uwielbiam bo mam piękny widok z okna) , do tego jest tam wąsko i nie wiem co sadzić. Idę szukać.

Pozdrawiam Cię.

Kasia

Utrzymanie ogrodu nie jest jakieś kłopotliwe i nie zajmuje dużo czasu, ogarniam, przesadzam jak mała śpi koszę pod wieczór jak mąż wraca z pracy a zakładałam ogród jak dziecka nie było Też się nakopałam i nadłubałam korzeni ale miło to wspominam. Z rabatami cienistymi nie mam doświadczenia u mnie praktycznie wszędzie patelnia.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies