Gdzie jesteś » Forum » Róże » Pourywane kwiaty i pąki róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Pourywane kwiaty i pąki róż

AquaBreeder 15:21, 26 cze 2013

Dołączył: 21 kwi 2013
Posty: 13
Dzisiaj została jeden z najgorszych widoków w moim życiu, wszystkie wypieszczone, wychuchane i wypielęgnowane róże zostały pozbawione kwiatów i paków. Mąz nie pilnował dzieci i one zniszczyły cale moje kilkumiesięczne dzieło.
Róże mam różnorakich odmian, w UK mamy sporo gatunków i odmian, od łatwiejszych po bardzo trudne i wszystkie w tym roku były obsypane pakami. Część juz kwitła, część dopiero zaczynała.
Pytanie do Was, czy te biedne łodygi z urwanymi kwarkami i pakami jakos skrócić czy nic nie robic, nie chcę znęcać się na juz i tak boleśnie doświadczonymi krzaczkami. Czy jest szansa, że zakwitną ponownie w tym roku bo z tego co pamiętam, niektóre róże kwitną tylko raz
____________________
Gardenarium 15:50, 26 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie, to doradzę, co z nimi zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AquaBreeder 16:06, 26 cze 2013

Dołączył: 21 kwi 2013
Posty: 13
Już wrzucam. Uszkodzenia na każdym krzaczku sa takie same więc wrzucę tylko kilka zdjęc. Jeszcze dodam zdjęcie miseczki z pakami, widać w jakim stadium rozwoju były kwiaty .
____________________
Sebek 18:50, 26 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przytnij po pierwszego właściwego liścia (5 pojedynczych listków) - powinny wypuścić pędy boczne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AquaBreeder 19:48, 26 cze 2013

Dołączył: 21 kwi 2013
Posty: 13
Dziękuję serdecznie. Czy spryskać te miejsca czymś grzybobójczym czy tak zostawić ?
____________________
monteverde 20:00, 26 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Nie pryskaj zostaw, na trzecim zdjęciu jest pokazana na łodyżce czerwona obwódka, łodyżka uszkodzona przyschnie do tego miejsca i łatwo odłamiesz, a z boków róża wypuści nowe pędy, nie ma potrzeby przycinania, róża teraz jest nastawiona na rośnięcie i sobie poradzi szkoda róż
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
AquaBreeder 20:04, 26 cze 2013

Dołączył: 21 kwi 2013
Posty: 13
Strasznie szkoda !!! Jestem typem osoby bardzo silnej i nigdy nie płaczącej, to jak dzisiaj zobaczylam zniszczenia to aż usiadłam bezsilna i nie wiedziałam co zrobic, a jak zaczęłam zbierać urwane paczki i płatki to aż się rozkleiłam. Tyle razy prosiłam nie dotykać, bo kwiatek cierpi, to podeptały wszystki co uroslo i pourywały moje ukochane róże. tak jestem zła na nie, ze nie odzywam sie, niech maja kare.
____________________
Borbetka 22:16, 26 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nie martw się, odbiją i jeszcze będą miały kwiaty. Z dzieciaczkami już tak jest, a ja zazdroszczę Ci i tak tych angielskich odmian, chociaż bez kwiatów teraz są .
____________________
borówcowy wizytowka
AquaBreeder 04:41, 27 cze 2013

Dołączył: 21 kwi 2013
Posty: 13
Powiem Wam, ze jak czytałam posty i krzakach, co nie zakwitły to aż mnie duma rozpierała jak moje w doniczka w zeszłym roku kwitły i ruszyły w tym. Tu na fotce odmiana biala "remember" nie mylic z "remember me" i bardzo trudna odmiana o nazwie francuzkiej, za choinę nie mogę jej przypomnieć w tym roku poszły na klomb i duzo ladniej juz wygladały.
.
____________________
Gardenarium 07:51, 27 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Różom nie zaszkodzi to, że pourywane są kwiaty, u mnie na ulicy czasem też ktoś zerwie różę. Nic to. trzeba zyć dalej.

A róże można na dwa sposoby, albo tak jak tutaj piszą że pomacaj, jest takie miejsce że same pędy pod małym naciskiem się wyłamują, albo przytnij jeszcze niżej niż Sebek napisał. pod pękiem, i omiń jeszcze ze dwa liście, a nawet niżej. Wtedy szybciej wypuści nowe pędy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies