Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bobikowe ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Bobikowe ogrody

IwonaF 16:25, 26 cze 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 3
Witam wszystkich serdecznie

Od kilku miesięcy przeglądam i podziwiam Wasze ogrody, aż wkońcu postanowiłam dołączyć do wspólnego grona.
Mój ogród powstaje od zeszłego roku i przeszedł już kilka zmian, głównie przez moją rosnącą dopiero wiedze na temat ogrodnictwa.
Czemu Bobikowe ogrody? Na wielu zdjęciu które robiłam, wpychał się mój ciekawski i wszędobylski pies Bobi z tej okazji taka nazwa

Kilka słów o mnie: Jestem Iwona, młoda mężatka która na początku września spodziewa się synka
Obecnie brzusio troszkę mi utrudnia pracę w ogrodzie i troszkę muszę zwolnić, ale z pomocą męża dajemy sobie radę

Oto kilka zdjeć Bobikowych ogrodów:










Jak widać dużooooo pracy jeszcze przed nami...
____________________
yolka 16:45, 26 cze 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
witaj na forum. Ogród z wielkim potencjałem. A krowa Wasza czy sąsiadów? Ja na emeryturze będę mieć kozę-postanowione.
Od września będziesz "nenka", o ile dobrze pamiętam to po kaszubsku mama. Pomyslności życzę
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
AgnieszkaW 16:50, 26 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Iwonko, młoda ogrodniczko. Masz spory teren i pomoc, narazie w postaci męża i Bobika, a potem, ani się obejrzysz, jak synek będzie podlewał z mamusią kwiatki w ogrodzie. Pomoc wirtualną znajdziesz natomiast tu, na Forum. Pokaż więcej fotek tego uroczego Twojego miejsca na ziemi.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gardenarium 16:56, 26 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piesek mnie zauroczył, uwielbiam takie małe psiulki i ten drąg nad wodą...taki spatynowany

Ale kamienie wokół rabatek bym usunęła, to już wyszło z "mody" jeśli tak mogę nazwać Posłuchaj się mnie, a dobrze na tym wyjdziesz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 16:56, 26 cze 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękna miejscowość! A ogrody? Zakwitną w przyszłości pięknymi kwiatami! Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie! Buziaczki i pozdrowienia!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
nebel 18:20, 26 cze 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Iwono,
Kaszuby to prawie jesteśmy sąsiadami
W każdym razie, bardzo się cieszę, że następna osoba z północy Polski, postanowiła dołączyć do "Ogrodowiska"
Będę na pewno zaglądać, więc rób zdjęcia i pokazuj Szczególnie Bobik przypadł mi do gustu
Pozdrawiam
____________________
Ogród Nebel
grembosia 18:24, 26 cze 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Ależ Ty masz dużą przestrzeń do zagospodarowania, pięknie się zapowiada

Idź za radą Danusi w sprawie kamieni, dobrze Ci radzi...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
IwonaF 19:06, 26 cze 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 3
Dziękuje za miłe słowa Jesli chodzi o krowę - to sąsiada, mamy tylko pieska póki co

Kamienie...Przyznam szczerze, juz teraz widzę,że usuwanie z niej chwastów i trawy jest uciążliwe.
Historia taka,że najpierw zrobiliśmy te 3 półkoła, mąż je jeszcze podmurówał... ;/
A potem położyliśmy kostkę i zrezygnowaliśmy z obrzeży z kostki (chcieliśmy zaoszczędzić przy całej budowie i urządzaniu domu). No i teraz jest u nas prawie jak u Flinstonów z ery kamienia łupanego.

Nie wiem co teraz z nimi zrobić....

A co sądzicie o tym:


czy wypełnienie środa łupanym kamieniem (którego w sumie mój mąż włożył baaardzo dużo pracy)
też nie było dobrym pomysłem? Pod spodem mamy agrowłokninę. Wcześniej kwitły tam te moje dwie skromne fioletowe azalie, ale niestety zdjęć wtedy nie zrobiłam, no i tutaj kolejne obrzeże z kamienia....

Na trawę wokół narazie nie zwracajcie uwagi - bo dzisiaj mamy na działce w wielu miejsach nawiezione ziemię, wyrównany teraz i zasianę nową trawę, wiec jest ładniej Jak sie wypogodzi to wstawię aktualne.

I teraz mam jeszcze taki dylemat. Obok tego półkola które pokazałam, mamy takie miejsce:


z prawej strony są schody wejściowe z których robiłam wcześniej zdjęcia. Dzisiaj w tym miejscu piwonie są juz przekwitłe, bratki również i zastępione turkami, a to coś co jest pomiedzy kamieniami a kostką usunięte i zasypane ziemią.
I miałam ostatnio taki pomysł,żeby przesadzic te piwonie w inne miejsce, dosadzić jakiegoś ,,iglaka" i również przykryć to miejsce włókniną i łupanym kamieniem. A turki przesadzić do doniczek i ustawić pomiędzy nimi. Hmm teraz już nie wiem czy to dobry pomysł

Albo co zrobic z tymi kamieniami:


One również od spodu są podmurowane.... Może ja czymś obsadzić?
A jeśli byśmy je już usuwali - to co radzicie za obrzeże?
____________________
GosiaJoanna 19:14, 26 cze 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Witaj
Zapowiada się ciekawie Słuchaj Danusiowych rad a będziesz miała piękny ogród Pozdrawiam serdecznie.
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Kondzio 21:01, 26 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
witam zapowiada się super ogród
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies