Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kolor w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolor w ogrodzie

badara 10:49, 21 lut 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Podzielmy się uwagami na temat zestawień roslin pod kątem koloru,nie jest to prosta sprawa ,w każdym razie nie dla mnie,czasem wyjdzie coś ładnego przypadkowo,czasem muszę się długo zastanawiać gdzie posadzic roslinę,zeby jej juz nie przesadzać,pewne kolory pasuja do siebie,inne nie ,znalazłam u siebie takie stare zdjecię



strasznie zgrzytaja te kolory ze soba

Pokażcie ,co wam sie udało ,a co nie ,liczę na fachowe uwagi Danusi

Piękna kompozycja z ogrodu Hyde Hall



____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Agnieszka 11:47, 21 lut 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Ja osobiście lubię dość mocne zestawienia. W moim ogrodzie ze dwa lata temu królował żywy czerwony, żółty i granat. Granat wymiennie z fioletem, a ognista czerwień czasem zmieniała się w pomarańczowy. Ale z grubsza tych kolorów się trzymałam:
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 11:51, 21 lut 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Moje ukochane lilie w ognisto-czerwonym kolorze:

Pelargonie (oczywiście też czerwone ) w towarzystwie ulubionego wilczomlecza, który i w tym roku zagości w moich donicach:

I żółty kuklik, który też już zmienił właściciela
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 11:52, 21 lut 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Ach, no zapomniałabym o ostróżce, która rosła tuż za pomarańczowymi liliowcami i wyglądała świetnie, ale niestety nie mam całej tej kompozycji:
____________________
Agnieszkowy ogródek
badara 12:02, 21 lut 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Mnie sie bardzo podoba takie zestawienie barw,bardzo energetyczne ,lubię to
przykład z ogrodu Bressingham



____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
badara 12:05, 21 lut 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Agnieszka napisał(a)
Ja osobiście lubię dość mocne zestawienia. W moim ogrodzie ze dwa lata temu królował żywy czerwony, żółty i granat. Granat wymiennie z fioletem, a ognista czerwień czasem zmieniała się w pomarańczowy. Ale z grubsza tych kolorów się trzymałam:


Te kolory w zestawieniu ze srebrzystym liśćmi,bardzo pasują
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Agnieszka 13:42, 21 lut 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
No właśnie mi też odpowiadały te mocne zestawienia, ale teraz już jakby przycicham. Tę ognistą czerwień zastępują rozbielone róże i lila. Z żółtym jeszcze nie umiem się do końca rozstać, ale pewnie też zamienię go na biel. To kwestia czasu. Z granatów i fioletów pewnie nie zrezygnuję. Za bardzo je lubię

A ponieważ zdjęcia te wyżej były z 2009 roku, teraz pojawi się więcej takich kolorów:


____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 22:00, 21 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
badara napisał(a)



strasznie zgrzytają te kolory ze soba



A mnie tu wcale nie zgrzyta Łucjo. Odcienie różu i biel - ja bym pochwaliła te kompozycję.
Tylko może na większej połaci i po więcej egzemplarzy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:03, 21 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gorące barwy : żółty, poprzez pomarańcz do czerwieni - to dobre zestawienie dla miłośników takich kolorów.

Tutaj różowego bym już nie dodawała, jakby granatowy się znalazł pod spodem, byłoby ok.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:04, 21 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj jak dla mnie trochę "mdłe" ale poprawne zestawienie, co o tym myślicie?





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies