Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kolor w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolor w ogrodzie

Gardenarium 22:49, 21 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamiast artemisii można użyć rogownicy, wtedy niższe tło będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 23:00, 21 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Mnie się podoba zestawienie kolorów na zdjęciu z czerwonym klonem, który jest dominującym elementem w tej kompozycji.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
badara 09:34, 22 lut 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Czasami wyjdzie cos przypadkowo ,marcinki posadzone pod mydleńcem,ktory przebarwił się jesienią na zółto



Żółtolistny klosowiec obok srebrnego swierka,



Różowa serduszka i bergenia na tle żółtolistnego jaśminowca



Kwitnący migdałek i klon,który w tej chwili jest dużo większy i niema już tego efektu






____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Pszczelarnia 13:48, 16 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A tutaj wiosennie i mimo nawału zieleni lekko.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
monteverde 21:09, 19 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mnie podoba się zestawienie czarno srebrne, ale gdzie nie gdzie dodałabym b. delikatny róż prawie biały
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kryniafu 21:01, 28 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Pomarańczowa dalia i niebieski tojad






____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
an_tre 21:21, 28 sie 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
kryniafu napisał(a)
Pomarańczowa dalia i niebieski tojad









Piękne zestawienia kolorystyczne a dalie... poemat
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
jambosana 22:18, 28 sie 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Sztuka zestawiania kolorów w ogrodzie to jest to ! I wg mnie niemal wszystko dopuszczalne, z tym że nie z każdą rośliną i nie w każdym ogrodzie. Wydawało by się, że różowy z żółtym, to oczywiście złe zestawienie, ale zdjęcie migdałka i forsycji pokazuje, że nie - na powitanie wiosny, to piękny energetyczny zestaw. Ja lubię ostre, kontrastowe połączenia - perukowiec podolski royal purple podsadzony żółtolistnymi tawułami, złocistymi jałowcami, żółte róże z fioletowymi lawendami. Byle nie przesadzić, to mają być akcenty, a nie caly ogród. Choć niektóre wiejskie rabaty kipące kolorami, tak piękne pokazują, że dosłownie każde kolory można łączyć. Ale np. różowa róża Queen Elizabeth posadzona koło czerwonej nn i koło pomarańczowo czerwonej róży Rumba, podsadzone filotowymi lawendami - to zestaw u mnie do wymiany. Zdecydowanie nietrafiony, choć nieplanowany, ot przypadkowe zakupy i podarunki.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Martek 01:54, 29 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Łączenie kolorów jest bardzo ważne dla naszych oczu ,ale nie mniej ważne jest zestawienie kształtów kwiatów czy roślin .To w sumie nie takie łatwe jak ktoś nie czuje bluesa
Na ogrodowisku mamy całą mieszankę" miksów" roślin, ja zwracam uwagę szczególnie na rośliny często powtarzające się w naszych ogródkach .Fajne takie porównania
Dodam jeszcze taką małą uwagę,że w naszym życiu dzieją się różne zmiany i między innymi zmieniają nam się gusta. Tak też dziś lubimy kolorowo "jutro"może dla nas istnieć tylko biel
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 01:56, 29 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies