Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kolor w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolor w ogrodzie

Martek 01:57, 29 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Muszę coś swojego
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
kryniafu 08:35, 29 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Zajrzałam do tego wątku bo szukam zestawień kolorystycznych dla nowych rabat. Chciałabym uniknąć przypadkowych plam kolorystycznych. Wątek dość ubogi jak na szeroki temat, liczę, że wytrawni forumowicze wkleją kolory ze swoich ogrodów.

mocny róż piwoni z bodziszkiem, to zestawienie będę powtarzać


biała piwonia i niebieski kosaciec syberyjski, w tle żółty pięciornik


lipcowy mix kolorów


____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Pszczelarnia 16:12, 02 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256

A ja pokażę dość nietypowe moje zestawienie bordo i lila, obok pomarańcze i żółcie. Lato w pełni.

I jeszcze tak mi wyszło.

A tu misz masz - jak nie powinno być. Wszystko do przeróbki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 10:05, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomarańcz ciężko się komponuje. Ładnie wygląda z żółtym i czerwonym, jako koloru uzuepłniające. Zimny kolor niebieski jest także idealny do pomarańczu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 21:24, 30 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Czy taki róż z bielą się zbytnio nie gryzie?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
badara 13:42, 21 paź 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Biel komponuje sie ze wszystkimi kolorami,godzi gryzące sie kolory,sąsiadujące z bielą kolory wydają sie mocniejsze,zestawienie różu z bielą jest takie słodkie i spokojne,mnie sie bardzo podoba





____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
dorota_davussum 08:01, 08 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Gardenarium napisał(a)
A tu dla odmiany zieleń, biel i srebro - elegancja i spokój






Gardenarium napisał(a)
Zielono- biało- żółto, dla mnie bardzo ładnie





Bardzo lubię takie zestawienie kolorystyczne i chciałabym swój ogródek utrzymać w takiej kolorystyce
Nati 22:38, 24 cze 2012


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
a jak myślicie co pasuje na tle ciemno pomarańczowej ściany nie rażącej bardziej ziemistej moim zdaniem jasny żółty z białym żeby rozjaśnić, proszę o podpowiedzi
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Ozz 00:38, 25 cze 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Zgodzę się, że pomarańcz ciężko jest skomponować, bo żeby utrudnić to wiele kolorów ma jeszcze swoją ,,ciepłotę" - tzn. bywają zimne i ciepłe nawet w obrębie jednej barwy...

Ja lubię sobie zawsze wyobrażać, że komponowanie rabaty jest jak dobieranie części garderoby, podświadomie czujemy przecież, że niektóre rzeczy ze sobą współgrają a do mdłego stroju wystarczy czasem dodać kontrastowy pasek... tak samo jak inny ,,strój" dobieramy na wizytę, a inny na prywatkę, tak w ogrodzie inaczej będziemy komponować rabaty ,,reprezentacyjne", a inaczej ,,prywatne"...

Z doświadczenia - najtrudniej skomponować kolory - żółty z różowym...

różowa bluzka z żółtymi spodniami... raczej nie...
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies