Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Taras-legary

Pokaż wątki Pokaż posty

Taras-legary

Slawek_M 09:54, 03 lip 2013

Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 6
Witam
Zamierzam przebudować taras, który znajduje się na piwniczką, czyli będzie leżał na jej stropie.
Mam pytanko jak ułożyć legary? Planuję to zrobić na bazie kratownicy czyli legary a na nich kontr-legary. I tu pytanko jakie powinny być ich wymiary, czy kontr-legar powinien być mniejszy czy taki sam jak legar i jakie powinny być odległości między legarami i kontr-legarami? I ostatnie z czego zrobić podkładki gumowe lub gdzie najtaniej kupić?
Sebek 18:05, 03 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że ta instrukcja wyjaśni Ci wszystko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Slawek_M 11:23, 04 lip 2013

Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 6
Sebek napisał(a)
Myślę, że ta instrukcja wyjaśni Ci wszystko

Ta instrukcja niewiele wyjaśnia, przeczytaj spokojnie moje pytanie jeszcze raz.
Gardenarium 19:08, 04 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popatrz tutaj, jak zrobić taras napisaliśmy w artykule w Magnolii czerwcowej, może jeszcze znajdziesz












Rozstaw legarów zależy od grubości desek, a tego nie podałeś, więc podaj, a wtedy postaram się (a właściwe Witek) odpowiedzieć na to pytanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Slawek_M 21:36, 04 lip 2013

Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 6
Tak to prawda nie podałem deska ma grubość 28mm, 13.5cm szeroka i 4m lub 5m długa modrzew. I jeszcze jedno mam mały problem bo taras ma tak naprawdę dwa poziomy i kształ litery L, 1-poziom, gdzie są drzwi tarasowe (ta krótsza część literki L o wymiarach 3mx1.5m, potem stopień ok. 20cm i większa część 3mx4.4m.
I w tej niższej niestety, odległość do progu (górnej części) drzwi to tylko 5.5cm, w większej części nie ma ograniczenia co do wysokości. W dolnej części planuję tylko legary bez kontr-legarów (czyli bez kratownicy). W sumie interesują mnie oba rozwiązania co do dolnej i górnej części jeśli chodzi o legary.
Dziękuję za art. Lubię jak ktoś czyta ze zrozumieniem
Gardenarium 21:55, 04 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli taras jest skomplikowany, to w odpowiedzi można się nieźle zamotać

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Slawek_M 07:39, 05 lip 2013

Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Jeśli taras jest skomplikowany, to w odpowiedzi można się nieźle zamotać


Nie jest tak aż tak źle tą górną część (gdzie nie ma ograniczenia w wysokości) można potraktować jako zwykłą płytę tarasową, a z dolną jest ograniczenie 5.5 cm w wysokości na wszystko, wiadomo, że jak deska wyjdzie jeszcze 0.5 cm powyżej progu to tragedii nie będzie ale lepiej żeby była równo z progiem. I jeszcze jedno ile od końców deski powinno się dawać wkręty, zarówno od czoła jak i boków? Cały czas czekam na pomoc.
Gardenarium 19:19, 06 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wkręty dajemy 3-4 cm od brzegu deski, jeśli łączysz deski na legarze, który ma 4,5 cm szerokości to od krawędzi deski nie więcej jak 1.5 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:21, 06 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Patrz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=12
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Slawek_M 07:00, 08 lip 2013

Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Wkręty dajemy 3-4 cm od brzegu deski, jeśli łączysz deski na legarze, który ma 4,5 cm szerokości to od krawędzi deski nie więcej jak 1.5 cm.


Oki przejrzałem też zdjęcia z wątku jaki podałaś, wielkie dzięki.
Zostały jeszcze wymiary legarów jakie powinny być (patrz pierwszy post)?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies