Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 19:47, 19 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)



Takk? To juz tak szybko ? No to super jaki len jaki len choinke rozebrałas przeciez


Przy takiej pogodzie to chyba bedę ciąc za miesiąc, a normalnie to w marcu...
Uwierz mi, dla mnie to był leniwy dzień
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:48, 19 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
u mnie też znikły święta z domu dzisiaj wyjeżdżając z domu zauważyłam, że wianka z balkonu nie zdjęłam


U mnie jeszcze na zewnątrz są święta. Zdejmę dopiero na 2.02 i wtedy odtrąbię wiosne
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:00, 19 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
horcia napisał(a)
Marzenko jakie róże w kolorze jasnego różu polecasz,bo wiem że masz ich kilka? Ja mam mini eden rose, askot i nowalis, może je jakoś połączyć? Co o tym myślisz? Ty też wkomponywujesz na rabaty po 1sz czy więcej?


Hm to mam zagwozdkę... Bo Novalis koloru nie lubię.... Mimo że cały świat się nią zachywca, Ascot jest na mojej rabacie w odcieniach maliny a nie purpury a mini eden rose widzialam tylko na zdjęciach....
Napisz jaki rozmiar szukasz. Na chwile opbecna do Novalis zobacz Lavender Ice (malutka na obwódki) , Louis Odier (wielka), mam też Heidi Klum, Old Port, Calire Marshall i zamówiłam Young Lycidas. To chlodne odcienie rozow, ktore do Novalis pasuja.
Ascot mam połączoną z Red Leonardo Da Vinci i Princess Alexandra of Kent, myśle o Boscobel do tego duetu . Ale mądzrzejsza bede po tym sezonie

Z bladych najpiekniejsze, ktore mam to James Galway (zobacz wątek o rozach Austina na O) , zachwyca mnie The Alnwick Rose i Gertrude Jekyll. Posadziłam Brother Cadfael, Alan Tichmarsch , Queen of Sweden, Geoff Hamilton - te roze dopiero zakwitna u mnie po raz pierwszy latem. Zamowiłam Heritage i dumam nad Spirit of Freedom i jeszcze kilku...
Ze sprawdzonych niskich polecam Bonica (bezobslugowa ale nie tak szlachetna) , Fairy (calkowicie bezobslugowa- rzeklabym jeszcze mniej szlachetna) , rosomanes polecaja Maria Theresia, Harlow Car, Eglantyne (zamówilam), Gartentraume (po niemiecku to nie trauma lecz marzenia) Ksiezniczka Sophie....

I mogłabym wymieniac ich jeszcze dziesiatki, ktore czekaja na swoja kolej w moim malym ogrodzie.

Na cytowanym przez Ciebie zdjeciu jest NN, ktorej nie mozemy zidentyfikowac... Najblizej jej jest chyba Maria Theresia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:01, 19 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
makkasia napisał(a)
Witam, u mnie święta jeszcze wszędzie ale muszę to w tym tygodniu zmienić dekoracje albo przynajmniej zdjąć świąteczne. Najlepiej to już bym posadziła prymulki i podpędzone cebulowe do donic taaa strasznie tęsknię za wiosną


Na początku lutego obiecuję u mnie szaleństwo prymulkowe ale napjpierw szalenstwo narciarskie i do tego czasu nic wiosennego nie kupuję.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:02, 19 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)


To pysznogłówka ale nie wiem jak jaka odmiana I chętnie się dowiem


Kupowana jako NN. Oczywiście w pierwszym sezonie zzarła ją pleśń, obciełam przy samej ziemi i w nastepnym roku zdrowa i szalala z kwitnieniem.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:02, 19 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwk4 napisał(a)
Marzenko, zrobiłam plan rabaty u mnie, trzeba wybrać buka i jakbyś mogła doradzić, co pod nim by grało? Jak będziesz miała czas, to od str. 353 (środek) zapraszam


Iwonko wpadne ale dopiero w nocy. Za chwilę zmykam...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:03, 19 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)
Ciekaw jestem, gdzie posadzisz tą choinkę U mnie w domu Mama pozbyła się choinki tydzień temu, a w sobotę ostatecznie pozbyłem się świątecznych ozdób - wrócił turkus w dodatkach Jednak kusi mnie zmiana... Trzeba będzie znów pinsować


Sebus nie posadzę, zadołuję. Na razie stoi w ogrodzie zimowym , jest obficie podlana i się odbudowuje.
Na wiosne u mnie trzeba poczekać ok 2 tygodni
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
horcia 20:57, 19 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Boże, Marzenko co Ty do mnie mówisz....może wrócimy do tego tematu za rok jak ogarnę Twój język . Jak to się wszystko u Ciebie mieści, tyle traw, róż, drzew......ło matko. Wiem, ogród jest z gumy!
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Iwk4 21:18, 19 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
horcia napisał(a)
Boże, Marzenko co Ty do mnie mówisz....może wrócimy do tego tematu za rok jak ogarnę Twój język . Jak to się wszystko u Ciebie mieści, tyle traw, róż, drzew......ło matko. Wiem, ogród jest z gumy!

Ogarniesz szybciej, hi, hi.
Ja tu weszłam w maju. Wszędzie czytałam tylko Rh, rh, rh. Co ja się nagooglowalam, słowniki otwierałam, szukałam w skrótach w necie, a wstyd mi się było zapytać, co ten skrót znaczy potem doszłam, ze to Rododendrony, ha, ha
Nie martw się słownikiem Ogrodowiskowym.
Podobały mi się pewne róże w szkółce, zapytałam się pani, co to za róże? Pani odpowiedziała: rabatowe
Odeszłam, bo jak kupować NN, jak nie znam ich warunków, aby przetrwały? Czy kapryśne, czy nie?
____________________
Ogródek Iwony II
horcia 21:53, 19 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Iwonko slang ogrodowiskowy nie jest mi obcy, nawet bardzo go lubię. Ale te profesjonalne określenia, nazwy, gatunki, podgatunki, odmiany, rodzaje, producenci, grupy, podgrupy...........głowa mała, nie wiem kiedy to ogarnę.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies