Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród to moje hobby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to moje hobby

FrancoPolo 19:41, 12 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
resztę można zobaczyć :http://www.ogrodowisko.pl/watek/3523-wizytowkimoj-ogrod-z-elementami-stylu-japonskiego
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 21:38, 12 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
trochę fotek klonów z czasem będzie więcej
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Kondzio 23:14, 12 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam masz piękny ogród
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
FrancoPolo 08:53, 13 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Teraz coś dla tych co kochają klony nie tylko palmowe ale inne również .

Przez ostatnie prawie 8 lat nabyłem trochę doświadczenia .Są niezwykle piękne od wiosny do jesieni .Mają piękny pokrój liści a różne przebarwienia mogą zauroczyć każdego. Jednak nie wystarczy zakupić dany egzemplarz i posadzić byle gdzie.

Zasada nr 1,dużo czytać informacji na temat gatunku, obserwować jak rośnie w innych miejscach. Obserwować jak rośnie po kilku latach żebyśmy nie byli zaskoczeni jak okaże się że ma zbyt ciasno ,że pali go słońce i wygląda nieciekawie.

Klony palmowe są zwykle drogie i jeżeli budujemy nowy ogród czy modyfikujemy jego część czasem warto zainwestować w jeden porządny ładny egzemplarz dla wyeksponowania jego urody. Natomiast jak spotkamy mały niedrogi egzemplarz i nie mamy jeszcze miejsca dla niego można a nawet trzeba go wsadzić w ustronne lekko zacienione miejsce i po roku lub dwóch latach przesadzić na inne miejsce .

Nie trzymać go w doniczce bo wsadzony w ziemię nabierze sił i dobrze się ukorzeni. W póżniejszych latach nie warto przesadzać bo klony mają bardzo płytki system korzeniowy i łatwo go uszkodzić. Jeżeli wsadzamy egzemplarz z doniczki do ziemi to tylko do końca czerwca bo wtedy jeszcze zdąży się ukorzenić przed zimą a w przeciwnym przypadku przechować doniczkę z klonem w piwnicy i tylko co dwa tygodnie sprawdzać czy ma wilgotną ziemię.

Na wiosnę wystawić na ogród nie wcześniej jak w maju po przymrozkach najlepiej jeszcze w pąkach bo jak rozwinie liście w piwnicy to dostanie szoku po wystawieniu. Piszę o tym bo mnie to spotkało. Uczcie się na błędach innych a nie własnych bo to drogo kosztuje.

W ubiegłym roku jesienią kupiłem 3 malutkie egzemplarze klonów w markecie po 5 zł i zamiast trzymać w doniczce wsadziłem do ziemi. Owszem zabezpieczyłem na zimę i co? , na wiosnę bardzo póżno wypóścił tylko jeden z nich i to bardzo słabiutko. Ponieważ nie mam obecnie miejsca a kocham klony mam taki mały kącik gdzie trzymam je w donicach i przycinam na wiosnę żeby nadać im ładny kształt i wszystkie bezwzględnie chowam na zimę . Straciłem jeden cenny egzemplarz który stał 5 lat na ogrodzie i wystarczyła jedna zima i po nim .

Ale się rozpisałem ale co tam ,jeszcze wspomnę o jednym. Sam robię sadzonki klonów w czerwcu z przyciętych pędów. Niestety nie zawsze się udaje ale warto spróbować . Udało mi się ukorzenić dwie sadzonki .Jest to klon Drummondii i Katsura .Mam je dwa lata posadzone w ziemi i za rok będą wsadzone do doniczek i prowadzone na bonsai ,bo bonsai to również moje hobby.To na razie tyle pozdrawiam Was
.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Welka 10:35, 13 lip 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Przepiękny ogród, rh w pięknych kolorach, iglaki rewelacyjnie docięte a informacje o klonach dodam zaraz do zakładek, bo chcę wprowadzić z dwa do ogrodu a nie chciałabym żeby się zmarnowały.
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
FrancoPolo 21:41, 13 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Jest trochę czasu więc wklejam zdjęcie z klonami. Po lewej stronie duży bo ponad 2,5 m wysoki klon Katsura poniżej niego rośnie Shirasawanum aureum. Klon Katsura corocznie przycinany dla nadania ładnego kształtu i ograniczenia wysokości.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 22:40, 13 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Klon AUTUM MOON jeden z najpiękniejszych moim zdaniem.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 22:44, 13 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Klon Multikolor i z prawej Pfenix.

____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Luki 23:22, 13 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Piękne klony. Niestety mieszkam blisko rzeki co zawsze troszke obniża temperature i takie drzewka wrażliwe na mróz nawet przy mocnym okryciu marzną.
No, ale zawsze można podziwiać u kogoś
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
FrancoPolo 23:41, 13 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Luki napisał(a)
Piękne klony. Niestety mieszkam blisko rzeki co zawsze troszke obniża temperature i takie drzewka wrażliwe na mróz nawet przy mocnym okryciu marzną.
No, ale zawsze można podziwiać u kogoś
Witam zawsze warto spróbować okryć na zimę w pierwszych latach póżniej da sobie radę.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies