Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród to moje hobby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to moje hobby

FrancoPolo 20:38, 25 cze 2020


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
klon Kotohime.To już drugi egzemparz,Pierwszy zostawiłem w doniczce i po czterech latach pewnej wiosny już się nie obudził.Drugi odkupiłem za nie wielkie pieniądze bo był mizerny i nie podobal się właścicielowi .No to zaopiekowałem się nim i on odwdzięczył mi się po czterech latach z nawiązką.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 21:55, 25 cze 2020


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Klon Inaba Shidare.Mam dwie sztuki.Jednego musiałem przesadzić po 9 latach wcisnięty pomiędzy iglaki które tak mocno porosły że zadusiły tego klona Przesadzałem go z początkiem jesieni .Codziennie lałem go przez miesiąc i rozkładałem duzy parasol żeby go słońce nie spaliło .Co rano wyglądał tak jakby było juz po nim.Ale go uratowałem.Bo wiosną wystartował niemrawo ale jednak .Gtybym go stracił byłbym ok 4000 zł w plecy bo taką cenę osiągaja po tylu latach.Dzisiaj po latach praktyki juz wiem jak przesadzac to tyko wczesną wiosną.Drugi egzemlarz zakupiłem na słynnym portalu 8 lat temu .Było to malutka sadzonka ok 25 cm wysoka .Była takie biedna że nie wiedziałem co z tego będzie.Ale na tamte czasy to był rarytas.w następnym roku wsadziłem do ziemi żeby nabrał siły i dopiero 2 lata temu wysadziłem z powrotem do własnoręcznie zrobionej donicy.Obecnie prezentuje sie nadzwyczaj okazale a kolor wiosna czerwien ,lato zieleń ,jesień czerwień karminowa.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 21:35, 26 cze 2020


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Kon UKIGUMO.Niezwykle rzadki klon w uprawie w polskich ogrodach i prawie nieosiągalny w szkółkach.Zakupiłem go przypadkowo w jednej z szkółek gdzie nie był opisany miał ponad 2 m wysokosci i dosyc gruby pień co wskazywało że ma wiele lat.Z wyglądu podobny do Kagiri Nischiki i Baterfly.Jeżdziłem tam 3 dni i nie wiedziałem do końca co to jest .Ale przypomniało mi się że kiedyś widziałem w internecie cos podobnego .I znalazłem.Pokazany był w Chelsea Flower na wystawie i nasza projektantka zrobiła mu zdjęcie.Od razu pojechałem i wydostałem go z zakamarków.Obciąłem mu 60 cm bo nie byłem w stanie go przewież samochodem.Po przyjeżdzie poczytałem i okazało sie ze po ok 15 latach osiaga 2-3 m wysokości.Mój miał ok 11-13 lat .Cudo.Biała chmura.Ale był zaniedbany i obecnie jest odpowiednio przycinany i formowany żeby mu nadać odpowiedni kształt.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 21:53, 26 cze 2020


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Klon Kagiri Nischiki gości u mnie już 13 lat.Piękny klon o ciekawie wybarwiajacych sie kolorach liści wiosną i jesienią.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
ElzbietaFranka 23:03, 29 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Franek była wczoraj u ciebie wpisałam się odnośnie bambusa. Cholewcia coś wcisnęłam nie zapisałam i zniknęło.

Lilie kwitną bez nawozow. W poprzednich latach wkładałam korki substrala do donic jak były mniejsze teraz nie ma potrzeby kwitną ładnie to dopiero początek.
Jak możesz to dodaj mi tego bambusa do pąki o ile można teraz. Bardzo ładny.

Widzę, że nowe klony dodałeś przeczytam o nich tylko już nie dzisiaj.
O róży napisałam u siebie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies