Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poszukuję pomysłu na taras

Pokaż wątki Pokaż posty

Poszukuję pomysłu na taras

bleebla 17:15, 17 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Witam wszystkich ogrodomaniaków

Chciałam prosić Was o pomoc. Od wiosny myślę i myślę jak urządzić taras i mam już taki mętlik w głowie, że zaraz mi pęknie. 100 pomysłów na raz i boję się że do zimy nic nie wymyślę. Zależy mi na tym żeby było to miejsce kameralne. Taras jest o wymiarze 4 m x 3 m z odstępem od ogrodzenia ok 30 cm. Taras jest od strony południowej. Po zmianie deskowania w kolorze szarym.

Proszę o pomoc w urządzeniu tarasu, doborze roślin i krzewów.





Pozdrawiam i dziękuje
Aga
____________________
Aga - Mała eLeczka
hanka_andrus 17:33, 17 lip 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Plac zabaw za płotem jest Twój czy wspólny z sąsiadami?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bleebla 17:51, 17 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Dziękuję za zainteresowanie. Placyk est wspólny z sąsiadami.
____________________
Aga - Mała eLeczka
asica 21:08, 17 lip 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
To dopytam, czy trawnik obok tarasiku wspólny?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
bleebla 22:01, 17 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
asica napisał(a)
To dopytam, czy trawnik obok tarasiku wspólny?


Trawnik obok tarasu jest mój
____________________
Aga - Mała eLeczka
Gardenarium 09:08, 18 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bleebla napisał(a





Szkoda, że taras dochodzi do płotu, w zasadzie nie ma go jak wysłonić od widoków niepożądanych. Poradzę Ci, żebys zbudowała skrzynie drewniane, i w nich posadziła roślinność wysoką i niższą, da to ładne "zacisze" i możliwość przebywania i poczucia ogrodu w nim.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bleebla 22:37, 18 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Gardenarium napisał(a)


Szkoda, że taras dochodzi do płotu, w zasadzie nie ma go jak wysłonić od widoków niepożądanych. Poradzę Ci, żebys zbudowała skrzynie drewniane, i w nich posadziła roślinność wysoką i niższą, da to ładne "zacisze" i możliwość przebywania i poczucia ogrodu w nim.


Dziękuję za zwrócenie uwagi na mój wątek

Konstrukcja tarasu nie była przemyślana. Na zdjęciach nie widać tego ale pomiędzy płotem a tarasem jest szczelina ok 30 cm. Nie wiem czemu myślałam, że to starczy. Jesteśmy gotowi przebudować lekko taras tzn cofnąć go na tyle by zmieścić jakiś zielony ekran. Myślałam o cisach z obu stron albo z jednej strony cisy a z drugiej drewnianą skrzynię ale sama nie jestem pewna czy to dobry pomysł. Dzisiaj wymodziłam coś takiego


w tarasie dwie dziury na catalpy albo inne drzewa szczepione, żeby zasłonić placyk. Przed nimi cisy. Sama nie wiem czy to dobry pomysł. Codziennie wymyślam coś innego i nie mogę powiedzieć sobie stanowczego tak. Błagam pomocy :/
____________________
Aga - Mała eLeczka
Gardenarium 22:41, 18 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobry pomysł z dziurami w tarasie i ekranem z czegokolwiek zimozielonego.

Natomiast zawijasek z lewej nie pasuje moim zdaniem, lepiej chyba żeby proste linie były, to zbyt mały ogród na linie faliste. Powinny byc łagodny łuk, albo całkiem proste linie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bleebla 22:28, 19 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Zawijasek już istnieje Po prostu musiałam go mieć tak mi się spodobał i choć wydłużyłam sobie optycznie już długą działkę za nic bym go nie zamieniła. Zakochałam się i tyle

Wracając do tarasu to nie jestem pewna czy donica jest dobrym rozwiązaniem. Namalowałam coś takiego i nie dokońca jestem przekonana czy to dobry pomysł.
____________________
Aga - Mała eLeczka
bleebla 12:46, 22 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Stwierdziliśmy, że zbudujemy donicę. Tylko ta kratka mi się nie podoba a nie mogę nic wymyślić co by mogło ją zastąpić. Ktoś ma może jakiś pomysł?

Coś się stanie jak catalpy będą tak blisko siebie. Jakoś inaczej mi nie pasowało.
?
____________________
Aga - Mała eLeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies