Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

Pokaż wątki Pokaż posty

Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

PaULa 19:59, 28 kwi 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 7
Witam, proszę pomóżcie! Nie wiem co się dzieje z moimi azaliami japońskimi, są świeżo sadzone, bo jakiś tydzień temu i boję się, że zrobiłam coś nie tak Niby zaczynają ładnie kwitnąc ale niepokoją mnie jej liście, co to może być?
____________________
Amatorka w ogrodzie
Artur321 11:08, 29 kwi 2014

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 81
To naturalne to tylko dolne liscie, kiedy teraz azalia zaczyna rosnąć zrzuca część starych lisci z gałązek od dołu.
____________________
u Artura w ogrodzie
PaULa 17:24, 29 kwi 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 7
Ślicznie dziękuję za odpowiedź, a już myślałam, że coś się z nią dzieje jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
____________________
Amatorka w ogrodzie
Gardenarium 00:18, 30 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Azalia ma wymagania - kwaśną glebę, pomyśl, jaką nasypałaś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PaULa 15:39, 05 maj 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 7
Mieszałam torf z ziemią i do tej właśnie mieszanki ją posadziłam, ale już jest wszystko dobrze. Przynajmniej tak mi się wydaje bo zaczęła pięknie kwitnąć i przebarwienia liści ustały Dziękuję za troskę
____________________
Amatorka w ogrodzie
Malgosik 11:39, 13 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witajcie

Czy to jest normalne w przypadku azalii, że ma tylko 1 piętro zielone?
Mam azalie japońskie. Niektóre pędy są całkowicie gołe, zdrewniałe, a dopiero na końcu są listki i kwiaty.
Zimą te liście się utrzymują.
Chciałbym je przyciąć, by je zagęścić. Wiem że robi się to po przekwitnieniu.
Ale jak je obciąć, skoro obetnę te zielone końcówki, to zostaną gołe, zdrewniałe szturpaki. Nie chcę by mi to szpeciło rabatę. Znacie jakieś rozwiązanie?
Wstawiam zdjęcia.

Tutaj cała roślina, chyba najładniejsze ujęcie co chyba cięcia nie wymaga:


Ta gałązka przykładowo jest długa i od dołu łysa, na górze rozwidlona i na końcówkach ma liście z kwiatami.


Zbliżenie na inną, która od dołu ma jakieś rozgałęzienie.
Obcięcie powyżej węzła ogołoci roślinę z zielonego.


Marzy mi się taki japoński kobierzec, dlatego będę rośliny sadzić nieco bliżej i chciałabym je przycinać, zagęszczać i utrzymywać w podobnej wysokości.

Miałam od dołu 1 gałązkę, która wyglądała na uschniętą. Trochę ją podcięłam w zeszłym roku i wypuściła ze zdrewniałego zielone listki. Tylko przerażają mnie te suche szturpaki po przycięciu.
Może przyciąć tylko niektóre gałązki?

A swoją drogą to polecam te azalie. Pięknie się obsypują drobnymi kwiatami.
____________________
Ogród na glinie
beata_kulesza 23:30, 17 maj 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Hej, zamieszczam zdjęcie azali którą kupiłam na jesieni w szkółce ale bez etykiety. Czy ktoś rozpozna co to za odmiana?
____________________
Beti - Ogród Beaty
Malgosik 00:06, 18 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
z budowy wygląda jak moje azalie japońskie, ale jaka odmiana, to nie mam pojęcia
____________________
Ogród na glinie
safikey 12:02, 21 maj 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
moja Azalia Nordlicht przekwitła i po opadnięciu jej płatków pozostały takie nagie pręciki:






wyrastaja równiez nowe pedy.
teraz ptytanko, czy te przekwitłe kwiatostany powinna oberwać?
czy nie osłabiaja one nadmiernie rosliny?

Dzieki za podopowiedź
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
MoniDomi 10:43, 23 maj 2014

Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 34
Zawsze obrywam przekwitłe kwiaty i ten zabieg nigdy nie powodował osłabienia roślin a wręcz przeciwnie następnego roku ładniej kwitną
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies