Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

Pokaż wątki Pokaż posty

Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

maggra 22:31, 25 maj 2015

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
Sonka napisał(a)

Mam ich 5 sztuk, są cudne, rosły w różnych miejscach, aktualnie też muszą zostać przesadzone, nic przy nich nie robię. Kiedyś jedna rosła między bylinami w słońcu i też dała radę.


A kiedy i jak najlepiej przesadzać? Bo niestety muszę przesadzić moja zasadzona na początku maja teraz jeszcze jest cała w kwiatach i nie wiem jak zrobić aby jej nie zaszkodzić i w ogóle sie zastanawiam czy tak krótko po posadzeniu mogę ja przesadzić. Bardzo ładnie sie przyjęła, zakwitła no ale niestety muszę ją przenieść w inne miejsce.
____________________
ZbigniewG 20:41, 26 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
może coś z obrazków

azalia Sarina kolejny rok zachwyca


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
paula23 12:00, 27 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Hej
Potrzebuje wskazówki na nowej rabacie planuje umieścić wierzby iwa i hakuro na pniu, azalie wielkokwiatowe, tawułe goldflame, hosty i jakieś cebulkowe podpowiedzcie mi czy takie sąsiedztwo nie będzie sobie na wzajem przeszkadzać?
____________________
Paula Moje trudne początki
Sebek 20:12, 28 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
O ile azalie, tawuły i hosty rosną dobrze, to mam obawy co do drzewek. Wierzba hakuro ogólnie nie choruje i nie wypija wody roślinon, ale wierzba Iwa już w sierpniu łapie mączniaka i zazwyczaj trzeba ją oberwać do łysych gałęzi - wg mnie będzie psuć cąły efekt... Najlepszymi drzewkami w tym wypadku byłyby trzmieliny na pniu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
paula23 12:50, 30 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Sebku dziękuje Ci za odpowiedź, przemyśle to bo jednak wierzba iwa bardzo mi się podoba...
____________________
Paula Moje trudne początki
AnnaEdyta 09:04, 14 cze 2015


Dołączył: 13 sie 2014
Posty: 25
To jest mój rodek, który 7 lat rósł pod tujami i był bardzo wyniszczony. W zeszłym roku przeniosłam go w inne miejsce. Ziemia piasek od razu poczuł się lepiej. Karmie go raz na miesiąc nierozcięczoną gnojowicą z pokrzyw. I tak pięknie mi sie odwdzięczył w tym roku.Ps. Wczoraj wróciłam z urlopu więc jeszcze nie odchwaszczałam.

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/88/880257/thumb_original.jpg
____________________
Aga 13:23, 20 cze 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam poniżej przedstawiam moja azalie japońską mam ja 3 lata i do tej pory rosła bardzo dobrze a w tym roku cos sie z nia dzieje pąki nie rozwinęły sie do końca i zasychają a liście robia sie brązowe.CO rok miała dosypywana ziemieświeżą i nawóz.Może ktoś ma lub miał podobny problem?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
paula23 20:58, 07 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Mam pytanie czy to możliwe żeby w trakcie tych dużych upałów mimo codziennego podlewania popaliło liście azalii? Zaznaczę że były "świeżo" wsadzone, to przez słońce czy szukać przyczyny gdzie indziej? Rosną obok różaneczników którym nic nie było wsadzane były w tym samym czasie. Wybaczcie słabej jakości foto, widać brzegi listków brązowe "spalone".


____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 19:27, 09 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Przepraszam za posta pod postem ale nie mogę edytować zdjęcie azalii



Jaka możne byc tego przyczyna? Za bardzo słoneczne miejsce? Przesadzić je?

czy może dlatego że świeżo wsadzone i akurat w upał? I w następnym roku dadzą rade?
____________________
Paula Moje trudne początki
Sebek 21:54, 22 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Poczekałbym do następngo roku Lato było naprawdę specyficzne i nawet te niezawodne dotąd rośliny dziś wyglądają marnie...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies