Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

Pokaż wątki Pokaż posty

Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

Sonka 15:42, 26 maj 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
MartaR napisał(a)
Tak , tak czytałam ten artykuł. Czyli tutaj w grę wchodzi tylko cięcie radykalne, tylko zastanawiam się czy mogę ściąć je tak przy ziemi, czy właściwie jak? bo np na zdjęciu pokazującym cięcie radykalne w tym artukule róznaczenik jednak ma jakies odrosty przy samym dole, a moje są łyse kompletnie ... rozumiem, że wtedy odbiją od dolu?
Czy w tych lepiej rozkrzewionych warto teraz oberwac pąki kwiatowe?


Przycięte w ogrodzie w Keukenhof
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Aga 18:06, 26 maj 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Gardenarium napisał(a)
Posadź różaneczniki w dużych grupach, po kilkanaście sztuk, pomiędzy posadź drzewa lekko zacieniające. Nie sadź za głęboko, nie ściółkuj grubo, nawet wcale. Dobrze przygotuj podłoże, powinno być kwaśne i żyzne.

A jakie to miałyby być drzewa bo ja także planuje posadzić w rozaneczniki w miejscu slonecznym?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Toszka 20:31, 26 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
te które lubią kwaśną ziemię - z liściastych magnolie, grujeczniki, klony japońskie i palmowe (zwłaszcza o czerwonych liściach, znoszące nasłonecznienie), oczary
z iglastych - sosny których system korzeniowy nie będzie konkurencją dla rh.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 08:40, 27 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aga napisał(a)

A jakie to miałyby być drzewa bo ja także planuje posadzić w rozaneczniki w miejscu slonecznym?


Drzewa iglaste np jodły czy świerki, sosny.

Miłorzęby, liściaste - klony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margaretka85 21:36, 30 maj 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 2
Witam,

czy ktoś pomoże co zrobić z tymi azaliami? Szczerze mówiąc to moje pierwsze azalie i na początku zupełnie nie miałam pojęcia jak się z nimi obchodzić. W markecie dowiedziałam się, że mogę wkopać do ogródka. Po tygodniu zaczęłam szukać i doczytywać, że azalie lubią kwaśną ziemię, więc wykopałam dużą dziurę, kupiłam torf do azalii i posadziłam raz jeszcze. Jedną ładnie rozkwitniętą kupiłam, natomiast druga miała tylko pączki. Niestety, marnieje w oczach. Proszę o pomoc.
jambosana 13:15, 31 maj 2016


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Sonka napisał(a)


Przycięte w ogrodzie w Keukenhof


Robi wrażenie, ale i nadzieję, że jak się nieodpowiedzialnie wsadziło "maluszka", co ma urosnąć do ponad 3 m. tuż pod oknem, to można go nie wyrzucać, ale "odmłodzić"
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Sonka 07:17, 01 cze 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
jambosana napisał(a)


Robi wrażenie, ale i nadzieję, że jak się nieodpowiedzialnie wsadziło "maluszka", co ma urosnąć do ponad 3 m. tuż pod oknem, to można go nie wyrzucać, ale "odmłodzić"


To zdjęcie pokazuje, że nie należy się bać cięcia Rh.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 21:59, 01 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już o tym pisałam, a nawet rysunki są, podobne zdjęcia też


Szczególnie wyniszczone krzewy strach jest ciąć nisko w całości w czasie jednego sezonu. Dlatego zalecam sprawdzanie niskiego cięcia, które przeprowadzamy stopniowo tylko na części gałęzi. Wypatrujemy pąków śpiących, które widoczne są jako małe różowe kropki. Co roku wycinamy jedną lub część gałęzi nisko nad ziemią i sprawdzamy czy wypuści nowe przyrosty. Tym sposobem możemy uratować każdy krzew.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/369-jak-ciac-rozaneczniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katel 22:23, 02 gru 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Mój catawbiense boursault, zaczął się za bardzo rozrastać na boki i w tym roku podcięłam go - wstawiam fotki może się komuś przyda .
Cięłam 8 czerwca tuż po kwitnieniu, wrzucam fotki przed i po i jeszcze wrzucę fotkę tuż po posadzeniu w 2012 żeby było widać ile urósł




____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:28, 02 gru 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174

Na koniec jeszcze zdjęcie z sierpnia, pięknie wypuścił młode listki.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies