Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

kachat 17:10, 21 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Aha, to ja tylko wiem, że wodę wysysają, ale że to oznacza też wyjałowienie gleby to się nie domyśliłam Ale to zawsze można podlewać i nawóz sypać, i po kłopocie (chyba..).
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 21:08, 21 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Kiedyś jak chodziłam po lesie to patrzyłam na jałowce z myślą, że rośnie to wszędzie, takie brzydkie, takie kłujące i jeszcze ludzie to kupują i sadzą we własnych ogrodach a tu masz babo placek sama też kupiłam

Padnięta jestem, mam pełno odcisków na rękach bo dzisiaj przekopywałam ziemię pod kórniki i jutro czeka mnie sadzenie tuj, żurawek oraz różaneczników o ile ze wszystkim zdążę. Jak pogoda się poprawi i przestanie padać to będziemy sypać nową ziemie i siać trawkę, bo na tym popiole nic nie chce rosnąć.
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
kachat 21:18, 21 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Sąsiad przytaszczył z ładnych parę lat temu jałowca z lasu (prywatnego lasu, ale już mającego z 20-30 lat). Takie chuchro z tego krzaczka było, może z 50cm miał, mizerny taki. A teraz wygląda jak wielka zielona bania, ma z 2 metry, i długo nie mogłam uwierzyć, że to ten sam jałowiec (upierałam się, że to na pewno jakaś super odmiana ze szkółki )
Te w lesie to mizeroty są straszne, bo mają za ciemno. Jak się je na słońce wyniesie to od razu pięknieją (ale broń boże nie namawiam do szabrownictwa, kraść z lasu nie można ).

Aga, pociesz się, że jak już ze wszystkim skończysz, wszystko posadzisz, to już tylko do końca życia ci pielęgnacja zostanie, podlewanie, nawożenie, przycinanie, koszenie trawnika, pielenie chwastów...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 22:17, 21 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
aha, no właśnie jak ja znajdę czas aby tego wszystkiego doglądać, a to tylko zaplecze, bo za rok czeka mnie druga strona domu jak już będzie ogrodzenie i podjazdy zrobiony to zabiorę się za przedogródek. Bo ja tak trochę od tyłu zaczynam, robię to na co najczęściej patrzę i na co mam widok z tarasu a od ulicy nadal leży pulpa i żwir oraz chwasty rosną, ale ja tak mam że nie interesuje mnie co ludzie widzą ważne abym jak miała ładne widoki

a ja głupia do szkółki pojechałam z portfelem zamiast do lasu z łopatą
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
szarlotka 10:25, 22 sie 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 69
AgaAga napisał(a)
Teraz proszę o pomoc bo poustawiałam roślinki i nie wiem czy dobrze
proszę poradźcie co zmienić, co dokupić a co odstawić







Aga a co to za miłorząb?
AgaAga 11:59, 22 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
niby troll, ale pewna nie jestem
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 16:34, 23 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Tak wygląda rabata południowa i mam nadzieję że za rok będzie ją można nazwać różaną. Jak przestanie padać to posieje trawę a wiosną dosadzę lawendę i przystrzygę jałowce co by im nic po za ramy nie wychodziło i na tym skończę nasadzenia tego miejsca no może skuszę się jeszcze na lilie pomiędzy różami a jałowcami


Róża Rosarium Uetersen


jakie ciężkie


Cindirella


natomiast w trzeciej róży kwiat już usechł
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
agatanowa 16:59, 23 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Agnieszko, dziękuję za zdjęcia. Ładnie to sobie posadziłaś i rośnie

a pod co zryte pole przed różami + jałowcami?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 17:29, 23 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Domyślam się, że zryte pod trawę, ewentualnie dodatkowo pod rządek lawendy
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 18:09, 23 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
tak kachat, nasypaliśmy tam dobrej ziemi i będziemy siać trawę
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies