Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

kachat 12:54, 14 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Tutaj:



bym dała coś wyższego z tyłu zamiast niskiego jałowca, np. hortensję, pięciorniki, miskanty... A zamiast tych ciemnych żurawek koniecznie coś jaśniejszego, np. pstrolistną niską trzmielinę emerald gaiety, czy jakoś tak - bo się tam tak ciemno i smutno zrobiło A żurawki możnaby przesadzić w rzędzie bliżej tej krawędzi rabaty, co planujesz bukszpanem obsadzić. A, właśnie - tylko może nie widziałam, a może nie pisałaś, ale czym planujesz podsypać rośliny..? Korą, czy np. białym żwirkiem? Bo to ma bardzo duże znaczenie Żwirkiem chyba byłoby najlepiej u ciebie, a wtedy ciemne żurawki też by były lepiej widoczne.

A tutaj:



tych ciemnych żurawek w ogóle nie widać, zamiast nich coś innego według mnie by się przydało... Dałabym dalej te same żółte żurawki, aby rosły wokół trzmieliny, albo np. rząd liliowców

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 13:22, 14 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
kachat dzięki za propozycję, wszystko planuję podsypać korą
może rzeczywiście ciemno od tych żórawek obok tych schodków

a właśnie myślałam aby tą pstrolistną trzmieliną rozjaśnić i zrobić obrzeże bo bukszpan będzie chyba za smutny
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Toszka 13:29, 14 sie 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Smutny, zieloniutki bukszpan docenisz zimą A obecnie ciemne żurawki będą czerwone
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AgaAga 13:36, 14 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Toszka napisał(a)
Smutny, zieloniutki bukszpan docenisz zimą A obecnie ciemne żurawki będą czerwone


Toszka to co radzisz? Może te żurawki marmolade dookoła miłorzębu zostawię a te ciemne za trzmieliną zastąpię cytrynowymi które są tylko dokopię więcej, a te ciemne przeniosłabym pod hortensje?


____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Toszka 13:58, 14 sie 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z cytrynowymi żurawkami jest problem na słońcu bo listki są przypalane i wygląda to nieciekawie. Bardzo nieciekawie. Jak będą z tyłu to rozświetlą ci dół tarasu i będzie je widać. Tych ciemnych z tyłu nie będzie widać wogóle... ale juz z przodu tak. No wszystko zależy od tego czy tam patelnia, czy też więcej cienia.
Do twojego czerwonego domku pasowały by żurawki "paprika". Czerwioniutkie jak żarówki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MuSzka 15:35, 14 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
AgaAga napisał(a)
próba kompozycji



po lewej za trzmieliną jest liliowiec którego też rozdwoję i dam symetrycznie



hostę po prawej rozdwoiłabym i posadziła symetrycznie po prawej zamiast tej na zdjęciu
a tu gdzie donica to właśnie myślałam na płożącym iglaczkiem



dodatkowo chciałabym zrobić obwódkę w półokręgu np z bukszpanu lub trzmieliny w miejscu gdzie jest linia w ziemi





Niedźwiedzie futro bym dała przed świerkiem 'Conica' i tą tują bo tam z tyłu w kącie to zniknie. A za tują i conicą rabata z wysokich bylin np albo coś innego wysokiego na wysokość płota jeśli miały by być to trawy to wysokie. Tak mi się przynajmniej wydaje.

te żurawki też mi się wydaje że jako obrzeżenie rabaty bo one wysokie nie rosną, chyba że chcesz niską rabatę.

i troszkę mało tych roślinek jak na fakt że są to nie wysokie roślinki, a miejsce na rabatę spore

za tą tują mogłabyś tego perukowca posadzić co Ci się u mnie podobał ten żółty i wsadzić go w tym kącie.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 15:48, 14 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No właśnie ja jeszcze powtórzę co pisałam i co MuSzka też zauważyła - za tują i świerkiem Conica koniecznie coś wyższego! Zasada - wysokie z tyłu, niskie z przodu Super by tam w kącie miskanty pasowały albo coś innego wysokiego (hortensje bym obstawiała).

Z trzmieliny obwódka... No nie wiem, czy to będzie tam pasowało... Trzmielina pstrokata będzie super wygladała jako wypełnienie pomiedzy zielonymi roślinami. Wyobraź sobie - zielone tuja i świerk, pomiędzy nimi i wokół biało-zielona trzmielina kontrastowa, a dalej obwódka z ciemnego bukszpanu - super! (albo ja mam jakąś chorą wyobraźnię ) Jak dasz obwódkę z pstrokatej trzmieliny, a dalej same ciemnozielone rośliny, to one się ze sobą zleją... Tak mi się wydaje przynajmniej. Poza tym trzmielina się rozrasta i rozłazi, ciężko bedzie z niej taki fajny "płotek" zrobić jak z bukszpanu. Ale nie wiem, popróbuj Mozesz w jakimś programie graficznym wizualizację zrobić jak to za parę lat będzie wyglądało

O, znalazlam! Rabata podobna do tej, o której myslałaś Nawet nieźle wygląda



____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
gierczusia 18:52, 14 sie 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
A ja zrobię ciutek fermentu i powiem , ze mimo wszystko kombinowałabym z podniesionymi donicami dużymi żeby rabaty były bliżej " wysokościowo " tarasu... Albo ładna skarpa .. Albo murki oporowe i a' la schodki... Bo tak wszystko zawsze będzie wydawało się malusie..a zanim urośnie..... To koszt zrobionych skrzyń dawno już się zwróci a roślinki będą cieszyły od razu ....


Ale wrzuciłam do pieca .... A teraz myśl Koleżanko ... Bo domek cudnisty ... Buziam i mam nadzieję ,że się nie pogniewasz
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
MuSzka 19:13, 14 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
gierczusia napisał(a)
A ja zrobię ciutek fermentu i powiem , ze mimo wszystko kombinowałabym z podniesionymi donicami dużymi żeby rabaty były bliżej " wysokościowo " tarasu... Albo ładna skarpa .. Albo murki oporowe i a' la schodki... Bo tak wszystko zawsze będzie wydawało się malusie..a zanim urośnie..... To koszt zrobionych skrzyń dawno już się zwróci a roślinki będą cieszyły od razu ....


Ale wrzuciłam do pieca .... A teraz myśl Koleżanko ... Bo domek cudnisty ... Buziam i mam nadzieję ,że się nie pogniewasz


z tym podniesieniem by mogło być faktycznie bardzo fajnie np murek z cegły albo gabion z białymi kamieniami.

mniej więcej jak na tych zdjęciach inspiracjach


http://bi.gazeta.pl/im/8/8354/z8354938Q,Przydomowa-rabatka-obudowana-murkiem-z-cegly-klink.jpg


http://www.ogrodzeniabramyinfo.com/wp-content/uploads/2012/12/gabiony-zdobi%C4%85ce-ogr%C3%B3d.jpg


https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/148910_129477677213796_1439380235_n.jpg
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
AgaAga 21:13, 14 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
gierczusia napisał(a)
A ja zrobię ciutek fermentu i powiem , ze mimo wszystko kombinowałabym z podniesionymi donicami dużymi żeby rabaty były bliżej " wysokościowo " tarasu... Albo ładna skarpa .. Albo murki oporowe i a' la schodki... Bo tak wszystko zawsze będzie wydawało się malusie..a zanim urośnie..... To koszt zrobionych skrzyń dawno już się zwróci a roślinki będą cieszyły od razu ....


Ale wrzuciłam do pieca .... A teraz myśl Koleżanko ... Bo domek cudnisty ... Buziam i mam nadzieję ,że się nie pogniewasz


Elu a za co ja mam się gniewać wszystkie propozycje mile widziane, każda rada jest cenna!
Ja już nawet myślałam żeby coś na tarasie postawić zwisającego jakieś jednoroczne kolorowe kwiatki.


MuSzko a o perukowcu też już myślałam ale doszłam do wniosku że tam czegoś kwitnącego brakuje, no chyba że perukowiec kwitnie
Gabionów i murków raczej nie będę robiła ale mogę przynieść kamieni z pola aby obłożyć ten uskok, bo mi trochę ziemia się stacza

Kachat ogród Sylwii znam tam wszystkie rabaty są piękne, właśnie dzięki tej rabacie zakupiłam trzmielinę na pniu, chociaż Sylwia ją potem przesadziła w inne miejsce.
No to ja totalnie zgłupiałam co posadzić na obwódkę czy trzmielinę czy bukszpan a może coś zupełnie innego hmm. Najlepiej będzie jak obsadzę środek a potem pomyśle i dopasuję
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies