Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

AgaAga 14:04, 02 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Witam serdecznie.
Jestem zauroczona wątkowymi ogrodami i jestem tu z nadzieją uzyskania porady aby i mój mały ogród był choć w małej części tak ładny jak Wasze
Zanim przejdę do tarasu mam pytanie odnośnie odgrodzenia się od silnych wiatrów. Zdjęcie jest robione z tarasu na część zachodnią, myślę o posadzeniu choiny kanadyjskiej lub świerka serbskiego i nie mogę się zdecydować i czy jak posadzę jedno albo drugie co 1metr to będzie dobrze? Nie muszę się szczelinie zasłaniać bo szkoda mi trochę widoku (oczywiście istniejące choinki zostaną wykopane)



____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Sebek 14:10, 02 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Co metr będzie super
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AgaAga 14:13, 02 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
o Sebek - "dobra duszo tego forum" jeśli mogę się tak wyrazić a napisz co lepsze, choina kanadyjska czy świerk serbski?
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 14:49, 02 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
i w jakiej odległości sadzić od płotu?
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
kaisog1 16:50, 02 sie 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj Moim zdaniem świerk
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
alinak 17:25, 02 sie 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
najszybciej rośnie świerk . serby ładnie się da formować . w przyszłości unikniesz ogałacania się od środka i wytrzepywania cetyny jak w przypadku thujii .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
AgaAga 21:38, 02 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
kaisog1 napisał(a)
Witaj Moim zdaniem świerk

każda opinia jest cenna tym bardziej od tak zdolnej ogrodniczki ps. masz przepiękny domek

alinak napisał(a)
najszybciej rośnie świerk . serby ładnie się da formować . w przyszłości unikniesz ogałacania się od środka i wytrzepywania cetyny jak w przypadku thujii .

dziękuję za radę, zanotuję w pamięci - dziękuję za wpis i boję się wchodzić po raz kolejny na Twój wątek bo na swoje pole potem patrzeć nie będę mogła


a tym czasem zaczęłam już powoli przygotowywać grunt, to strasznie ciężka praca! Jutro będę robić za glebogryzarkę i podjadę do szkółki może coś dobrego dostanę


____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 09:03, 03 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Wracam do głównego tematu wątku, czyli obsadzenia tarasu

zdjęcie przedstawia front domu, stronę południową, wysokość do końca balustrady to ok 150cm, od belki do belki jest 300cm
Mam ogromną prośbę o pomoc w zaaranżowaniu tego miejsca, bo dla mnie temat jest trudny gdyż muszę wybrać z pod tarasu piach i nawieść właściwej ziemi odpowiedniej pod wybraną roślinność. Bardzo bym chciała posadzić tam pienne róże ale czy dam radę się nimi zaopiekować jako totalna amatorka? Minusem są jeszcze przeciągi w tym miejscu

____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
kachat 12:39, 03 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
O, jaki fajny czerwony domek Bałam się trochę wejść do tego wątku, bo już zbyt wiele widziałam kolorowych koszmarków będących skutkiem zbytniej fantazji właścicieli, ale u was odetchnęłam z ulgą - super wygląda

Co do obsadzenia tarasu, to wiele nie pomogę. Zastanów się może, czego oczekujesz - czy rośliny mają zdobić taras cały rok, zimą też, czy może tylko latem. Czy będziesz mogła i chciała poświęcać im dużo czasu, czy wręcz przeciwnie - mają sobie rosnąć i już Jeśli ma być zielono też zimą, to trzeba pomyśleć o czymś zimozielonym, np. jałowce, tuje, bukszpan, mahonia.. Jesli chcesz mieć tam mało pracy, to posadź głównie krzewy, z którymi na dodatek nie trzeba wiele robić, np. hortensje, krzewuszki, berberysy, do tego trochę iglastych czy niższe trzmieliny. Do tego krzewinki: lawenda, kocimiętka, różne niskie kwitnące latem. Jak masz dużo sił i chęci, możesz zaszaleć i zrobić przed tarasem ogródek głównie bylinowy, pełen kwiatów: jeżówki, napastnice, ostróżki, złocienie.. Do tego lilie, liliowce, jakiś krzew nieduży typu krzewuszka dodatkowo, gdzieś tam szałwia, lawenda... W tle pnące się powojniki albo róże. Zastanów się, jaki typ rabaty chcesz tam mieć i dopasuj rośliny
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 14:55, 03 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
dziękuję kachat, ciężko było znaleźć taki kolor co by delikatnie mówiąc nie raził po oczach ale udało się


Co do tarasu południowego, to nie musi on być zielony cały rok. Bardzo bym chciała róże, może powojniki a przed nimi w parterze jakieś pasujące do tego rośliny (tylko tak na głębokość do 170cm bo dalej zsuwa się śnieg z dachu).

Mam jeszcze do obsadzenia taras zachodni (na poniższym zdjęciu) i tu mogły by być rośliny zimozielone jak również jakieś krzewy czy byliny Podobają mi się np: różaneczniki, berberysy, trzmielina, ostrokrzew, żórawki, różnego rodzaju trawki, wszelkiej maści liliowce, trzmielina na pniu i wiele wiele innych których nazw nawet nie znam Tylko nie mam pomysłu od czego zacząć


____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies