Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

goniak 17:19, 13 mar 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Irenko, nie próbowałam ukorzeniać pnącej hortensji, więc nie mam doświadczeń
Swoje patyczki cięłam akurat wtedy, kiedy mróz odpuścił
____________________
Małgosia mój zielony świat
Milka 17:21, 13 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zrobiłam identycznie myślę, ze taka sama technika, tylko dłużej to może trwać; dałam dziewczynom z pąkami gałązki, zobaczymy jak im pójdzie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paola1a 18:18, 13 mar 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Pamiętam, że jak w zeszłym roku ukorzeniałam swoje to też najpierw pokazały się listki a dopiero potem korzonki.....w dość sporej odległości czasu. Razem to jakieś dobre dwa miesiące moim zajęło i też ukorzeniły się tylko bukietowe, anabelle ani jedna
____________________
Prostokątna rabata
Zegrzynka 10:53, 14 mar 2013


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Ja próbuje rozmnożyć limelight i vanille fraise. Zmieniasz wode w słoiku?..bo ja jeszcze nie zmieniałam z uwagi na fakt ze moczyłam w ukorzeniaczu patyczki i nie chce go wyplukać. Dolewam tylko troszke świeżej by nie bylo za mało. Ale woda robi sie coraz mniej przejrzysta i nie wiem czy to dobrze robi młodym roślinkom...
To mój pierwszy raz - jesli idzie o rozmnażanie..
____________________
Pozdrawiam - Monika
goniak 13:23, 14 mar 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
W razie ubytku dolewam takiej odstanej jak do podlewania roślin doniczkowych.
W przypadku kiedy woda mocno mętnieje i ma brzydki zapach to wymieniam ją na nową ( również odstaną).
____________________
Małgosia mój zielony świat
Zegrzynka 19:27, 14 mar 2013


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
dzieki Gosiu za podpowiedzi. A takie maluchy kiedy do ziemi wsadzasz? i kiedy na dwór? wpierw do doniczki czy wprost do gruntu?
____________________
Pozdrawiam - Monika
goniak 07:03, 15 mar 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Czekam, aż patyczki puszczą wiecęj korzonków i wtedy wsadzam do doniczek.
Wiosną je hartuję kilka dni i dopiero wysadzam do gruntu. Trzeba pamiętać o podlewaniu, gdyż młode rośinki są bardzo wrażliwe na niedobór wody i mogą uschnąć
____________________
Małgosia mój zielony świat
monteverde 19:07, 15 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
irena_milek napisał(a)
zrobiłam identycznie myślę, ze taka sama technika, tylko dłużej to może trwać; dałam dziewczynom z pąkami gałązki, zobaczymy jak im pójdzie

Irenko mam pnącą i ona świetnie się ukorzenia przez odkład, nagnij gałązkę i przysyp ziemią
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paola1a 21:38, 22 mar 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Przycinał już ktoś hortensje? Nie wiem czy ścinać na patyczki czy dać im jeszcze czas W zeszłym roku już stały o tej porze w słoikach ale w taką pogodę to sama nie wiem
____________________
Prostokątna rabata
Gardenarium 22:17, 23 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym poczekała jeśli jest na minusie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies