Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje spełniające się marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje spełniające się marzenie

Ania_ogrodni... 10:16, 03 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378


____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 10:24, 03 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378


Balkonowa hortensja przeniosła się do ogrodu


A tutaj nowy pomysł - skalniaczek, miejsce już jest roślin nie ma, więc wysyłam zapytanie o roślinki. Miejsce tylko wyznaczone, muszę nawieźć troszkę jakiegoś żwiru do podwyższenia środka.


I się doczekałam, passiflora zakwitła jest niesamowita


____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 10:27, 03 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
A tutaj link do zapytania

Rośliny na skalniaczek
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
AsiaK_Z 10:54, 03 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Cześć Aniu. Przejrzałam cały wątek. Oj napracowaliście się niesamowicie, ale efekty SUPER. Dziewczynki też cudowne Widać, roślinki rosną jak szalone!
Aniu jeżeli chodzi o altankę, pisałaś, że jej odnowienie oddaliło się w czasie. Rozumiem, ale może by jej nie malować a zainstalować na niej takie panele zewnętrzne? Widziałam kilka takich altan u moich teściów na działkach, wygląda całkiem nieźle. Albo może ocieplić i "rzucić" tynk? Rozwiązań jest dużo.
Pozdrawiam Cię serdecznie i ściskam mocno
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Ania_ogrodni... 11:09, 03 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Witam Cię Asiu. Pracy było dużo i jeszcze jest dużo przed nami, ale działka ma dopiero rok ( w sierpniu obchodziła swoje pierwsze urodziny) Roślinki rosną i to mnie bardzo cieszy, niestety chwasty również, nie mogę sobie poradzić ze skrzypem, ale gdzieś wyczytałam, że może muszę go polubić, oj ciężkie to by było.

Altanka na tą chwilę niestety straszy jak straszyła, brak czasu i brak środków finansowych, niestety, ale przyjdzie i na nią czas. Chciałam ją tylko pomalować co by wizualnie lepiej było, ta altanka służy tylko jako miejsce do przechowywania narzędzi, mieszkamy niedaleko działek, więc nie zostajemy tam na noc, a jak idziemy na działkę to cały czas spędzamy na dworze, czasem nawet w deszczu, duże zadaszenie na to pozwala. Szwagier podpowiadał obicie domku taką podbitką drewnianą, na pewno by to ładnie wyglądało, ale w tym sezonie nic już z nią nie robimy. Pewnie na wiosnę znowu coś będę kombinować. Najmłodsza córcia będzie już bardziej samodzielna to może pozwoli podziałać mamusi

____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
AsiaK_Z 11:25, 03 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ania_ogrodniczka napisał(a)
Witam Cię Asiu. Pracy było dużo i jeszcze jest dużo przed nami, ale działka ma dopiero rok ( w sierpniu obchodziła swoje pierwsze urodziny) Roślinki rosną i to mnie bardzo cieszy, niestety chwasty również, nie mogę sobie poradzić ze skrzypem, ale gdzieś wyczytałam, że może muszę go polubić, oj ciężkie to by było.

Altanka na tą chwilę niestety straszy jak straszyła, brak czasu i brak środków finansowych, niestety, ale przyjdzie i na nią czas. Chciałam ją tylko pomalować co by wizualnie lepiej było, ta altanka służy tylko jako miejsce do przechowywania narzędzi, mieszkamy niedaleko działek, więc nie zostajemy tam na noc, a jak idziemy na działkę to cały czas spędzamy na dworze, czasem nawet w deszczu, duże zadaszenie na to pozwala. Szwagier podpowiadał obicie domku taką podbitką drewnianą, na pewno by to ładnie wyglądało, ale w tym sezonie nic już z nią nie robimy. Pewnie na wiosnę znowu coś będę kombinować. Najmłodsza córcia będzie już bardziej samodzielna to może pozwoli podziałać mamusi



Powolutku, a na pewno wszystko się uda. Trzymam kciuki i będę kibicować
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
boguslawa_ma... 17:56, 04 paź 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
AsiaK_Z napisał(a)
Cześć Aniu. Przejrzałam cały wątek. Oj napracowaliście się niesamowicie, ale efekty SUPER. Dziewczynki też cudowne Widać, roślinki rosną jak szalone!
Aniu jeżeli chodzi o altankę, pisałaś, że jej odnowienie oddaliło się w czasie. Rozumiem, ale może by jej nie malować a zainstalować na niej takie panele zewnętrzne? Widziałam kilka takich altan u moich teściów na działkach, wygląda całkiem nieźle. Albo może ocieplić i "rzucić" tynk? Rozwiązań jest dużo.
Pozdrawiam Cię serdecznie i ściskam mocno

Witaj Aniu nareszcie jesteś.Nie spodziewałam się że te patyczki się ukorzenią
i zakwitną szczeże dane napewno nie umarzną.
Na skalniaczek coś ci poślę jak się obrobie bo ocieplamy altankę ,ale już kończymy zrobię fotkę to ci poślę jak nam wyszło.
Ale panele też dobre rozwiązanie.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Ania_ogrodni... 13:27, 06 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Bogusiu patyczki od Ciebie są niesamowite, chyba tylko hortensja ta koronkowa nie ukorzeniła się. Patyczek który zakwitł to dopiero była niespodzianka. Ze skalniaczkiem nic pilnego, jeszcze podwyższenia nie zrobiliśmy. Dzieci już 3 tydzień chore, siedzimy w domu.
Pochwal się swoją altanką.
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 16:52, 17 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Porządki jesienne i przygotowanie do zimy w toku. Troszkę brak czasu, dziewczyny chore w domku, więc chodzimy na zmianę z M. uporządkować działkę.
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 17:05, 17 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378


Jesienny bukiet
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies