Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Anglia sierpień 2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Anglia sierpień 2013

kasiek 15:35, 11 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Genialne te wątki Danusiu, ogrody angielskie są moja inspiracją, kiedy na nie patrzę marzy mi sie stary dwór i kilka hektarów ziemi...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Gardenarium 16:31, 11 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nom, mnie też Stare dwory uwielbiam. A jeszcze bardziej te hektary.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
doktorek 22:14, 13 wrz 2013


Dołączył: 23 sie 2013
Posty: 8
hmm no macie ładniejsze zdjęcia od moich hehe to pewnie sprawa obiektywu heheh
____________________
Agania 20:45, 15 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053

Mogę, takie widoki oglądać bez końca Danusiu, jesteś moim natchnieniem, dzięki Tobie jestem na ogrodowisku i próbuję stworzyć rabatę preriową, taką naprawdę sierpniową i angielską
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 16:48, 17 wrz 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
recento napisał(a)
i kolejne wspominki z Ogrodów Południowej Anglii....


Piękne kapelusze! Hania - Lejda nie kupiła?




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 18:57, 17 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie kupiła, aż się dziwię. Ale namówiłam ją na różowe kaloszki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daisy 11:05, 20 wrz 2013


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 7
Pani Danusiu , nie wiem czy nie popełniam jakiegoś faux-paux ale mam pytanie: czy każdy moze wziac udział w takiej wycieczce?? Przyznam się ,ze szukałam po róznych biurach podróży zorganizowanych wycieczek po ang ogrodach ale póki co nic nie znalazłam.... To jedno z moich ogrodniczo-podróżniczych marzeń stąd moje pytanie...
____________________
Leida 22:41, 25 wrz 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
To ja dzisiaj dorzucę trochę architektury - ale będą też wzory kwiatowe, żeby nie było..

Bo nawet nie wszystkim z naszej grupy udało się do niej wejść i wszystko obejrzeć. Jak zwykle limit czasowy - albo katedra albo zakupy.

Dla mnie niesamowite jest to, że w tak małym miasteczku można było wybudować tak wspaniałą katedrę.

Dawno temu ( chyba) wszystkie figury królów i biskupów zdobiące ściany zewnętrzne były jaskrawo pomalowane i pozłacane - dziś już pozostały figury i to niektóre w średnim stanie





Wnętrze dla odmiany przepiękne - niewiele starciło do czasów dzisiejsych


i te zworniki, każdy z nich miał inny wzór kwiatowy lub liściowy
____________________
Hania
Leida 22:54, 25 wrz 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
24 godzinny zegar astronomiczny sprawił nam niespodziankę jak o 16 Jack Blandiver ( może ktoś mnie objasni kim on był) kopnął w dzwonki i na zegarze pojawili się dwaj walczący rycerze.


Ale chyba najładniejszy z tej katedry był ośmioboczny kapitularz - trudno mu było zrobic zdjęcie bo był okrągły ale robił wrażenie



Witraż w jednym z okien katedry z elementami roślinno- zwierzęcymi


____________________
Hania
recento 23:01, 25 wrz 2013


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
a misteczko nazywało sie Wells / wielkosci chyba Grodziska Maz./ ,a katedra rzeczywiscie piekna podobna do tej w Exeter


[img

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies