Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja bajka

Katkak 09:34, 19 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kochani,
jak dotąd wrzuciłam zdjęcia tych ładniejszych zdjęć z mojego ogródka. Jest niestety jeszcze trochę takich, które ....straszą :/ Powoli dojrzewam do tego, że by wrzucić zdjęcia także tych miejsc. Ale jak tak napatrzyłam się a te wasze cudeńka to trochę brak mi odwagi :/ Część rzeczy jest niezależna ode mnie, np. aż trzy szopy na posesji sąsiadów, które są okropne, a niestety przylegają do naszego ogródka. Wcześniej miałam widok z okna kuchni na jedną z nich, ale na szczęście mój hibiskus rozrósł się do takich rozmiarów, że już jej nie widać (przynajmniej kiedy są liście ). No i robiłam standardowe (z tego co wyczytałam) błędy. Nie sadziłam roślin grupach, tylko kilka w różnych miejscach, bo chciałam mieś ładnie wszędzie. Poza tym gdy moja ukochana mama zorientowała się, że połknęłam ogrodowego bakcyla, to kupowała mi najróżniejsze roślinki, bez tzw ładu i składu, które ja sadziłam byle gdzie, także bez ładu i składu. Ogródek mam długi i dość wąski, więc efekty są, że tak powiem różne :/ Przez to mam dużo mchu, bo cienia jest pod dostatkiem Tata natomiast kupił nam kilka drzewek owocowych, którymi nie za bardzo umiem się odpowiednio zaopiekować, poza przycinaniem ich. Poza tym wolę jednak ogród ozdobny. Ciast (niestety) nie piekę, dżemów nie robię, więc nie jestem w specjalnej potrzebie posiadania drzewek owocowych. Ale nie mam serca się ich pozbywać, tym bardziej, że odgradzają mnie od strony sąsiadów (nie tych z szopami niestety ). Liczę na to, że z Waszą pomocą uda mi się stworzyć coś niepowtarzalnego i pięknego. Ostatnio bardzo (dzięki Ogrodowisku) zainspirowały mnie lustra w ogrodzie. Już mam pomysł na jedną z tych szop Ale powiem, a raczek pokażę dopiero jak zrobię.
Pozdrawiam Was wszystkich
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
agatanowa 10:35, 19 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
ciekawie się zapowiada
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Katkak 21:00, 20 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
małe wielkie sikoreczki
Taką rabatkę mam pod moim malutkim tarasem. Powstała bez specjalnego planu, ładu i składu.. Powstała kilka lat temu gdy byłam jeszcze całkowicie "zielona". Nie to żebym teraz wiedziała nie wiadomo ile więcej Dlatego tu jestem
Mam starą studnię, którą próbowałam choć trochę upiększyć Wyszło coś takiego
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 21:47, 20 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kilka lat emu na wakacjach nad morzem wypatrzyłam taki korzeń. Mój kochany mąż targał go prawie dwa kilometry do samochodu. To musi być miłość
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 22:05, 20 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Na tym zdjęciu dość dobrze widać, że mój ogródeczek jest dość wąski i chudy, tzw kiszka ;/ Widać też te okropne szopy sąsiadów. Jak je zakryć bo moja wyobraźnia nie sięga tak daleko?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 22:09, 20 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254

To zdjęcie powyżej jest zrobione z perspektywy plecami do domku. Na tym poniżej widać bzy, których już nie ma bo sąsiadka wycięła. W maju przepięknie pachniały, ale strasznie zacieniały nasz ogródeczek.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
agatanowa 23:31, 20 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Katkak napisał(a)
Na tym zdjęciu dość dobrze widać, że mój ogródeczek jest dość wąski i chudy, tzw kiszka ;/ Widać też te okropne szopy sąsiadów. Jak je zakryć bo moja wyobraźnia nie sięga tak daleko?


puść im przez płot winobluszcz murorum, może nie wyrwą, a on szybko obrośnie szopy
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Katkak 08:33, 21 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj,
każda rada na wagę złota Bardzo Ci dziękuję. Muszę tylko poszukać co to za winobluszcz, bo jeszcze o takim nie słyszałam i może faktycznie się uchowa i nie wyrwą. Po co komu aż 3 paskudne szopy w niewielkim ogródku...
Dzięki, że mnie odwiedzasz. Z każdej wizyty cieszę się jak dziecko i ciągle sprawdzam, czy jest coś nowego
Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
agatanowa 13:18, 21 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Katko, kachat ma dużo tego winobluszcza do oddania.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3512-moj-chaos-lesny-czyli-pomoc-potrzebna?page=23#post_1

Taki koń trojański byłby wskazany na te szopy.

Niestety nie jest zimozielony

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
orantrop 17:55, 21 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 2
wow, ogród jak zaczarowany, ma duszę!!! przyjazny naturze, sikorki mają u Ciebie raj te szopy rzeczywiście nie wyglądają zaciekawie, ja mam podobną sytuację, liczę na to, że uratują mnie tradycyjne tuje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies