Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gdzieś wśród łąk

Pokaż wątki Pokaż posty

Gdzieś wśród łąk

jambosana 20:08, 20 lip 2016


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Ewik napisał(a)
.Ballade ma swój urok, za chwile znów zacznie


U mnie nie wiem kiedy i czy w ogóle zacznie. Sporo róż mam w trudnym miejscu na kamiennej pustynni przy żywopłocie ze szmaragdów. Marnie rosną. Ale coś tam jest poza tujami. Może kiedyś coś tam innego posadzę. W ogrodzie trzeba godzić się z tym, że drzewa, krzewy rosną zabierają słońce, składniki odżywcze i byliny, róże które niedawno cudnie rosły w jednym miejscu trzeba przenieść w inne. A czasem róże wymienić na funkie... Ale czy ta zmienność jest zła?
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Pszczelarnia 10:05, 21 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czyli robisz taką jakby kruszonkę z wiórek? A ciasto do tarty standardowe (dajesz żółtko?)?

Spróbuję upiec na te upały.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jambosana 14:11, 21 lip 2016


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Pszczelarnia napisał(a)
Czyli robisz taką jakby kruszonkę z wiórek? A ciasto do tarty standardowe (dajesz żółtko?)?

Spróbuję upiec na te upały.

Wysłałam na priv
Mam nadzieję, że będzie smakować, u mnie znika błyskawicznie !
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Roocika 14:45, 19 kwi 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
jambosana napisał(a)


Może za dużo czasu na forum... Też ciężko mi znaleźć czas na jazdę konną, ale staram się. Jest jeszcze tyle innych zajęć - dziecko, np. myślę sobie że nie ma co żałować czasu na wspólne czytanie, bo jeszcze trochę, to nie będzie chciał tego czytanioprzytulania. No i pies i praca i dom. I jakaś lektura. I złodziej czasu, czyli ukochane forum...Na ogród zostaje mało czasu. Pogodziłam się z tym. Chwasty mnie nie stresują. Co widać... To mój ogród, ma być trochę nieuporządkowany, dziki, ale w sposób kontrolowany.


Cudny masz ogród! Przejrzałam cały wątek. A ten cytat to chyba sobie wydrukuję i będę czytać w trudnych chwilach.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
avellan 10:00, 30 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
jambosana napisał(a)
Na końcu zakwita mi lawenda pośrednia, ale słabo, bo ona jednak nie na nasz klimat, przemarza. Za to ma śliczne, pachnące, srebrzyste liście:




Pszczółki uwijają się też przy rozchodnikach okazałych.
Tu purple emperor z lawendą pośrednią


Co to za iglaki te wysokie? Wydaje mi się, że to jałowiec, nie wiem tylko jaki? Piękna ta rabata
avellan 12:05, 30 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
Dokopałam się do historii tworzenia skarpy i już wiem Piękny ten twój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies